poster

Neandrtálská apokalypsa (TV film)

 • Česko

  Neandertálská apokalypsa

 • Německo

  Ende der Neandertaler, Das

 • USA

  Neanderthal Apocalypse

Dokumentární

Německo / Kanada / USA, 2015, 2x50 min

Hrají:

Demetri Goritsas (vyp.)
 • Eluin
  *****

  Až na ten český přespříliš afektovaný komentář velmi povedené dílo :).(21.2.2017)

 • Ampi
  ****

  Dobrý dokument, líbily se mi praktické experimenty, jako s kopím neandrtálců a oštěpem kromaňonců nebo s výrobou lepidla. Sice výbuch sopky na jihu Itálie neandrtálcům moc nepomohl za jejich vyhlazení úplně nemohl. Asi skutečně za to můžeme hlavně my, lidé Homo Sapiens. Nicméně nerozhodla inteligence a technická úroveň ale spíše dělba práce, sociální struktura a porodnost. Kromaňonci měli delší život, dle kosterních pozůstatků lovu zúčastnili hlavně muži, naopak od neandrtálců, u kterých se lovu ženy zúčastnily. Navíc jejich​ lov byl více kontaktni. Dále díky větší mozkovně byly porody pravděpodobně složitější. Žili v menších skupinách s menší genetickou variabilitou. Je možné, že nebyli imunní vůči některým chorobám, které do jejich teritoria zavlekl moderní člověk. Taky jsme je trochu asimilovali ( možno číst jako asi milovali) protože u evropské populace trochu neandrtálské krve skoro každý. Na závěr slova vědce docenta Karla Valoucha: Chotejně se k sobě jako neandrtálci.(26.7.2018)

 • Heero
  ****

  Tento dokument by šlo zkrátit na 1 díl, ale jinak ok, jen jsme si potvrdili, že až to bouchne, jsme všichni v pr....(24.3.2017)

 • hygienik
  ****

  Veľmi zaujímavý dokument, nabitý prekvapujúcimi a detailnými informáciami o ľuďoch, ktorých som donedávna považoval za nudných. Naivne som si myslel, že už o nich je známe všetko.(20.10.2016)

 • Ebon
  ****

  Všichni jsme kus neandrtálce! Dobře pojaté, zapálení vědci, odvážná tvrzení, ale finální hypotéza není všespásná.(28.12.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace