Ostrov pokladů

Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Kanada, 1999, 94 min

Peter Rowe

Předloha:

Robert Louis Stevenson (kniha)

No cekal jsem vetsi pruser, ktery se nakonec nekonal. I kdyz to cely pusobi celkem komicky a nejakejch poradnejch bitev se taky nedockame, tak to je docela svizny, misty naka hlaska a hlavne to moc nenudi. Neni to nijak uzasne dilo, ale jako takovej filmecek na sobotni odpoledne plni svoji funkci dobre. Skoda, ze uplyne docela dost casu nez se konecne dostanou na ostrov pokladu a ze Dlouhy John Silver je za ubozaka, kerymu se kazdej smeje. Ocekaval bych, ze to bude vetsi drsnak. Navic Jim Hawkins moc dobre zahranej neni. S privrenym okem 3*.(10.7.2005)

Aj keď sa námet v mnohom odkľáňa od originálu, nemožno mu uprieť, že chlapčenské výpravné dobrodružstvo je zvládnuté. Palance ako Silver je fajn, mladý hrdina rovnako. Dramatická linka pokrivkáva, naproti tomu je vyzdvihnutá komická linka. Spracovanie s Hestonom z rovnakého roku je ale o triedu lepšie. Vytýkať mu možno najviac práve ten zmenený námet, hlavne záver je diametrálne odlišný.(21.10.2016)

Hoci Stevensonovu dobrodružnú klasiku ani ako najväčší vyznávač kapitána Barbossu na Slovensku nečítam každý deň, vždy, keď vidím v televíznom programe slová „Ostrov“ a „pokladov“, teším sa na ďalšiu zo zrejme už nespočítateľných verzií a príliš ma neničí ani vedomie, že na tejto sa podieľali Kanaďania. Príjemne strávený filmový čas, nič viac od tohto ukážkovo chlapčenského dobrodružného príbehu nečakám. Snáď len kvalitné obsadenie Dlhého Johna Silvera a keďže si toho zahral Jack Palance, nemám žiadne ďalšie námietky.(28.7.2007)

• Morien

No, jako malý holce se mi to líbilo, ale když se teď s hrůzou na to dívám znovu, tak si jenom uvědomuju, jak o moc lepší je televizní verze s Christianem Balem jako Jimem z roku 90.(1.9.2008)

No co říkáte, coby zlého prohnilého starého piráta jsem si vždycky přál pana Palance, ten mi vždy nejlépe padnul do výběru, tady se podařilo, někdo uvažoval stejně... :-)(6.4.2011)