poster

Tian long ba bu

 • Hong Kong

  天龍八部

 • Hong Kong

  Tin lung bat bou

 • anglický

  The Battle Wizard

Akční

Hong Kong, 1977, 77 min

 • Epistemolog
  ***

  Za copek přitažené fantasy pobaví svou bizarností a kostýmy. Interiéry doupat jsou jak vystřiženy z barevné dílny Maria Bavy. Ponuré jeskyně, podivné pagody smrti a zamlžené bažiny měl na starost ostřílený umělecký režisér Johnson Tsao, který art dyzajn u Shaw brothers kočíroval ve dvou 100vkách snímků. Ikdyž je snímek spíše produktem dětské představivosti, dokázal si udržet mou pozornost díky krátké stopáži, umu nejzkušenějších osvětlovačů Shaws a maskám. 0bzvláště se vyvedl make-up Canglonga (Tao Chiang s klepety:). Jde o můj 135. zhlédnutý film s Wah Yuenem, kterého lze postřehnout v miniroli člena klanu Jedovatých můr, jehož členy jsou i slavní stunti Tino Wong, Corey Yuen, Brandy Yuen a Shun Yi Yuen.(11.12.2016)

 • TERRORDROME
  **

  Jedna z najstupídnejších fantasy kung-fu chobotovín aké sa dajú vidieť. Hneď na začiatku chce naštvaný manžel zabiť chlapa čo mu brúsi ženu, ale ten mu lejzrom z prstu odsekne nohy. Samozrejme že beznohý plánuje pomstu a za týmto účelom si obstará protézy v štýle kovových stračích nožičiek a naučí sa chrliť oheň že by mu mohla závidieť väčšina drakov. Ani ženské hrdinky nezaostávajú, jedna má rukávy plné hadov ktoré sa ľuďom zažerú do tela a druhá používa ako zbraň kosť vystreľujúcu svietiace šípky. Uvidíme Kung-fu gorilu z maškarného plesu základnej školy, obrieho gumohada, zubatého zlosyna čo má miesto rúk kosák a kladivo ( zjavne čínsky komunista ) a hlavný hrdina získa supersilu keď zožerie svietiacu ropuchu. Záverečný súboj pripomína vďaka divokej paľbe rôznofarebných lejzrových striel z holých rúk skôr vesmírnu bitku zo Star Wars než bojové umenia. No a vo chvíľach keď hrdinovia nemusia odrážať blesky a fotónové torpéda sa dozvedia kto je ich skutočný otec, matka, brat či sestra. Riadne zhovadilá sranda pre otrlých divákov zlých filmov.(29.9.2012)

 • kinderman
  ***

  Na tomhle filmu není nejzábavnější podvedený manžel, jemuž milenec jeho ženy "ustřelí" nohy bleskem ze svých prstů, takže si je tento musí nahradit kovovými (muřími) protézami, ani "obří gorila" či věčně nadržené zubaté monstrum, nýbrž zápas hlavního hrdiny s rudým pythonem. Silně mi totiž připomněl scénu z Burtonova Eda Wooda, kdy režisér motivuje starého herce, který má svést boj s "chobotnicí", slovy: "Belo, dej do toho všechno."(18.6.2012)

 • dr.horrible
  ****

  Župan intergalactic 9000.(10.7.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace