LION-MR.T

Ne tak dobré jak první díl,ale důstojné pokráčování,ale skvělé finále z jedničky s motorovýma pilama tam hodně chybí. ()

Lacike

Aj ked sa to vola Tiger on the Beat 2, tak to dejovo na jednotku vôbec nenadväzuje. Dokonca tu hraju styria herci z jednotky, ale uplne ine postavy. Spolocny to ma akurat tak styl. Je to akcna komedia s detektivnou zapletkou. Sledujeme pribeh policajta Lama (Danny Lee), ku ktoremu pride na navstevu do HK synovec Buffalo (Conan Lee), ktoremu ma najst nejake dievca. Lenze ten sa neustale zapletie do nejakej bitky a pri jednej sa zoznami s pôvabnou zlodejkou Sweet Dream (Ellen Chan). Ta sa ale stane svedkom vrazdy a ukradne piekupnikovi drog (Gordon Liu) dôlezity prsten, bez ktoreho nemôze obchodovat a tak na nu posiela jedneho zabijaka za druhym (John Cheung, Roy Cheung), aby ju zabili a popritom snad nezabudli doniest spät aj prsten. Na to obcas ti zabijaci zabudaju a viac sa sustredia na jej zabitie. Oproti jednotke tu je viac akcie a je rovnomernejsie rozlozena behom celeho filmu. Ale humoru je menej a ani zdaleka nie je tak zabavny ako minule. Chow Yun-Fat je nielen skvely dramaticky herec ale aj slusny komik. Danny Lee komedialny talent nema a najskôr to aj sam vie a tak je za toho večne nastvaneho strýka, ktoreho jeho synovec neustale niecim nastve. No a Conan Lee sa sice vie dobre bit, ale ako komicky tahun v takej tej klasickej Jackie Chanovskej polohe je uplne marny a strasne nudny. Zapletka je oproti jednotke tiez ovela slabsia a epizodickejsia. Takze neustale cakate na to, kedy sa nevydarene pokusy o humor skoncia a na rad pride akcia. Nastastie je dost kvalitna. Väcsinou sa jedna o bitky v ktorych sa rozmlati cokolvek, co je momentalne po ruke. Stolicky, stoly, okna atd, Samotne bitky pôsobivostou na legendarny suboj s motorovymi pilami z jednotky nemaju. Ale zato si uzijeme padov z velkych vysok na milion spôsobov a minimalne v jednom sa urcite jedna o neplanovany nepodarok behom ktoreho chlapik skoci z priechodu na poulicnu lampu, ale neudrzi sa a spadne z dost velkej vysky na tvrdu zem. Ale ked uz si to kaskader odtrpel, tak preco to nepouzit do filmu? Vo finale sa dockame par originalnych vychytavok. Bitka naboso na rozbitom skle nezaprie inspiraciu v Die Hard. Na druhej strane kratkou bitkou na rozliatom oleji sa najskôr zase inspiroval Statham v prvom Kurierovi. No a Gordon Liu a Conan Lee maju tentokrat bitku s kovovymi palicami, ktore maju problem pouzivat v obmedzenom priestore v autobusu. Takze vysledok je sice o triedu slabsi, ale rozhodne stale stoji za jedno pozretie uz len kvôli tym padom a solidnemu mnozstvu bitiek. 6/10. ()