poster

Krása divokých koní

 • USA

  All the Pretty Horses

 • Slovensko

  Krása divokých koní

Drama / Western / Romantický / Dobrodružný

USA, 2000, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radektejkal
  ***

  Myslím si, že western je žánr, který je nejvíc zatížen očekáváním: koně, indiáni, střelba, příroda bez stromů, zloduch a jeho opak. To tam ale v podstatě bylo, jen uspořádáno trochu jinak. Tohle povídání o dvou kamarádech (jejichž nerozlučnost se prokázala i v závěru), kteří překročili Rio Grande, aby si našli práci a zábavu v Mexiku, a nakonec byli rádi, že to přežili, není špatně zfilmováno. Povinná romantická zápletka tu však příliš věrohodná nebyla; milenci, kteří nemohou být spolu, se většinou společně usmrtí. To věděli už i mladí milenci z Kellerovy novely "Romeo a Julie na vsi". Teď si ještě zazpíváme ukolébavku o krásných divokých koních a půjdeme spát: "Go to sleep, my little baby. / When you wake, you shall have / All the pretty little horses."(22.10.2018)

 • gogo76
  ****

  Westernovo ladený príbeh plný hviezdnych mien prišiel hlavne v kariére m. Dammona o čosi skôr než potreboval. V tom čase sa jeho kariéra ešte len rozbiehala a možno i práve preto film nedosiahol kasovný úspech. Film ma zaujal pretože má v sebe všetko čo mám rád. Westerny, prírodu, kone, mexicko-americkú hranicu, väzenské prostredie i tajomnú lásku...To všetko B. Bob Thorton namixoval do svojho filmu, ktorý má kľudné tempo a je vyrozprávaný klasickým chronologickým spôsobom, ktorí mi sedí najviac. 80%.(30.10.2016)

 • lennyd
  **

  John Grady (Matt Damon) si nikdy nepřál nic jiného, než pracovat na farmě. Ale když jeho matka ranč prodá, tak se John sebere, a se svým kámošem Laceym (Henry Thomas) se vydají hledat práci do Mexika. Cestou potkají mladého Blevinse (Lucas Black), který je již od pohledu potížista - takže jsou rádi, že se jej u jednoho městečka zbavili a našli práci u velkostatkáře de la Rochy. Jenže poklidný život na farmě a Johnův románek s Rochovou dcerou (Penelope Cruz) naruší obvinění z krádeže koní, které spáchal Blevins a udal i Johna s Laceym ... Billy Bob Thorthon si jednou spletl strany, a místo před kamerou se chtěl ukázat na druhé straně. Bohužel si k tomu nevybral ten úplně nejlepší film. V Kráse divokých koních se (bohužel) splétají dva příběhové motivy (romantická linie Johna s Alejandrou, které okolí nepřeje a krádež koní, obvinění a mexické vězení). Každá z těchto linií by nepochybně stačila na samostatný film - dohromady to bohužel působí hodně chaoticky, a když už se člověk do něčeho vžije (Matt Damon a mexické vězení), hned je vše jinak aby mohla pokračovat romantická linie. Navíc mi k sobě ani moc Matt Damon s Penelope Cruz neseděli..(10.6.2011)

 • PALINO
  ***

  Názov filmu nasvedčuje tomu, že sa môžme tešiť na výpravný rančerský príbeh plný krásnych koní, no skutočnosť je trochu odlišná. Prvá polovica filmu je pomerne nezáživná a nebyť prekrásnej prírody, cez ktorú putujú hlavný hrdinovia, nebolo by sa na čo pozerať. Druhá polovica aj vďaka scénam z väzenia pôsobí dramatickejšie, no celé to vyvoláva pocit, akoby sme sa zrazu dívali na úplne iný film. Billy Bob to vie skrátka lepšie pred kamerou ako za ňou.(31.5.2004)

 • Historik
  ****

  Ne každý film, ve kterém se jezdí na koních, a který se odehrává v Texasu a v Mexiku, je western. Tento film budiž příkladem. Není to western a to je možná příčina jeho diváckého odmítnutí. Diváci prostě čekali něco jiného. Film se věrně drží knižní předlohy. Stejně jako ona v sobě má něco "vzadu", něco těžko uchopitelného a dráždivého, díky čemuž se ke knize i k filmu dá vrátit ... třeba až pomine prvotní zklamání.(27.3.2013)