Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Některé vášně zkrátka nejdou zkrotit. Osudem mladého rančera Johnyho jsou koně a teď i jedna nedostupná žena, krásná Alejandra. Matt Damon a Penélope Cruz ve westernovém romantickém dramatu režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce.  Rodina Gradyů vlastnila odnepaměti ranč v Texasu a mladý John si nepřál nic jiného než v rodinné tradici pokračovat. Po smrti dědečka se ale situace změnila. Johnova matka odmítá žít v pustině a ranč prodá. John tedy musí svoji touhu po kráse divokých koní naplnit jinde. Spolu s přítelem Laceym Rawlinsem osedlají koně a vydají se přes řeku Rio Grande do Mexika v naději, že zde dostanou práci jako honáci dobytka. A to se jim také nakonec podaří. Velkostatkář Hector de la Rocha si navíc šikovného Johna velice oblíbí a udělá z něho svoji pravou ruku. Problémy nastanou až ve chvíli, kdy se John seznámí s rančerovou krásnou dcerou Alejandrou… V hlavních rolích milostné romance režiséra Billyho Boba Thorntona o nenaplněné lásce uvidíme hollywoodské hvězdy první velikosti Matta Damona a Penélope Cruzovou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

tron 

všechny recenze uživatele

„Teba blesk netrafil. Nevieš, aké to je.“ Na filmy o koňoch treba prísnu ruku ako na niektoré typy koní, pretože ak tvorcovia podcenia scenár, môžu mať v hlavnej úlohe aj Matta Damona, bude to neznesiteľná nuda. KRÁSA DIVOKÝCH KONÍ však, obávam sa, neuspokojí ani koniarov, pretože hoci má film len dve hodiny, pôsobí miestami až s prepáčením neznesiteľne nudne. S prepáčením preto, lebo ma takéto reči trocha mrzia – na snímke je rozhodne vidieť, koľko talentovaných ľudí na nej pracovalo, od hercov (Bruce Dern, Rubén Blades, Robert Patrick, Henry Thomas) a spisovateľa Cormaca McCarthyho (TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH) cez režírujúceho a produkujúceho herca Billyho boba Thorntona (SMRTIACI BUMERANG, JEDNODUCHÝ PLÁN) až po scenáristu Teda Tallyho (Oscar za MLČANIE JAHNIAT),nevraviac o nádhernej prírode a poetickej atmosfére. Napriek tomu snímka nedosahuje kvalít podstatne prepracovanejších konských dobrodružstiev (SEABISCUIT – DUPOT KONÍ alebo výborný HIDALGO). ()

Estrellita 

všechny recenze uživatele

Tři žánry - western (přestože se tam běžně lítá letadly a jezdí relativně moderními auty), romantický (přestože v tom filmu chová největší lásku asi Blevins ke svému koni) a vězeňský (přestože scény z vězení jsou přehnané až těžce neuvěřitelné) - se sprskly dohromady, vytvořily jakousi koudelovitou hmotu a každý z nich se snažil z toho urvat co nejvíc pro sebe. Tato snaha působila spíš jako kolomaz, takže se z celého toho koudelovitého klubka vytvořilo jakézi oplizlé cosi, zamazalo to herecký talent Matta Damona i poetickou krásu Penélope a oblemcalo celý tenhle počin tak, že je všechna ta křečovitá snaha dojmout na první pohled vidět. Škoda, mohlo to být fajn. Možná. 34% ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Na poli " konskych filmov", teda filmov o konoch je toto nuda a podpriemer. V 80. rokoch bol western mrtvy zaner, a v 90. rokoch takmer uplne vymizol. Roku 2000 to nebolo inak. Maketa westernoveho mestecka je plana, nic sa nedeje, tempo je ubijajuce, nuda zas suverenne vladne. A cudujem sa Penelope Cruz, ze do toho vobec sla. Potom to uz nezachranili ani Penelopa a ani ostatni herci /Damon, Patrick, Henry Thomas. ...../. A navyse to v kinach komplet zhorelo . 30 % ()

PALINO 

všechny recenze uživatele

Názov filmu nasvedčuje tomu, že sa môžme tešiť na výpravný rančerský príbeh plný krásnych koní, no skutočnosť je trochu odlišná. Prvá polovica filmu je pomerne nezáživná a nebyť prekrásnej prírody, cez ktorú putujú hlavný hrdinovia, nebolo by sa na čo pozerať. Druhá polovica aj vďaka scénam z väzenia pôsobí dramatickejšie, no celé to vyvoláva pocit, akoby sme sa zrazu dívali na úplne iný film. Billy Bob to vie skrátka lepšie pred kamerou ako za ňou. ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Navzdory nijak adorujícím komentářům zde a snad i díky hodině, kdy jsem tenhle zapadlý filmeček dokoukal (3.16 am :o), dám za čtyři, nejsa ani zdaleka tak zklamán či nespokojen jako mnozí. Snad bych tomu ani neříkal western, ano, byli tam honáci, koně, úžasné scenérie krajiny, pistolníci, vše, co k westernu patřívává, ale především to bylo lovestory, o lásce k ženě, přátelství, koním, životu. Pro někoho možná příliš rozvleklé a málo akční, pro mě byly jedinou šmouhou zbytečně americky patetické vylévání srdíčka soudci a jeho moudrá rozhřešení v posledních minutách, přesně tak, jak dokáží trochu srazit jinak dobrý film snad jen Amíci. B.B.Throntona mám rád a trochu jsem zesmutněl, vidíc, že jím režírovaný film má všeho všudy 54%. Ale jsem zadosti učiněn a dávám slušných 80% a to, prosím, nejsem milovník koní, ani nijak zvlášť nemusím Penelope... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Robert Patrick, který hrál ve filmu otce postavy Matta Damona, je ve skutečnosti pouze o 12 let starší. (Geriel)

Související novinky

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Uznávaný spisovatel, scenárista a držitel Pulitzerovy ceny za literaturu Cormac McCarthy zemřel ve věku 89 let. Smutnou zprávu potvrdil jeho syn John McCarthy. Slavný autor měl na svědomí tak zásadní… (více)

Scottova novinka s luxusním obsazením

Scottova novinka s luxusním obsazením

23.04.2012

O thrilleru The Counselor, který Ridley Scott natočí podle prvního originálního scénáře Cormaca McCarthyho (Cesta, Tahle země není pro starý), jste už u nás četli několikrát. Projekt má v Hollywoodu… (více)

Reklama

Reklama