Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ***

  Pomalu se začínám smiřovat s tím, že tohle je snímek, u kterého budu nejspíš nejčastěji měnit hodnocení i komentář :-) Přistihl jsem se, že některé situace mi přijdou vtipnější, než předtím, všichni ti burani jsou taktéž přesní, ale pořád zde zůstává to, že je film po všech stránkách velice nedotažený, zvláště ta moralita je poněkud bezzubá, takže nemá moc velkou účinnost. 50%.(14.3.2006)

 • lesumir
  ****

  Snad nejkultovnější česká komedie! Tohle snad viděl každý a hlášky typu "napij sa, nebo ťa vyměním" etc. se používají pořád! Ale je tady dost velky kontrast v hodnoceni, spousta dala jednicku ale taky petku. Kazdy to vidi asi jinak, ale tohle je proste klasika, ktera nestarne. "Paní doktoroko, vy jste doktorka?..." :D(20.5.2007)

 • Sarkastic
  *****

  Kdybych byl nějaký snobský cizinec, tak bych tomu dal tak 1*. Ale já jsem Čech a dokážu plně ocenit tuhle Komedii (záměrně píšu velké "K"). Tolik filmových hlášek, které už za ta léta zlidověly a tolik hezkých českých vulgarismů (ale naprosto trefných) se snad v žádném českém filmu nenajde. Dále Polívka dokonale hrající sám sebe (myšleno jako kompliment) a Donutil, který mi na roli usedlého advokáta Ulricha sedne naprosto dokonale. K tomu ten trefný konec s Bolkovou památnou větou; tomuhle prostě musím dát plný počet (a vy ostatní snobové se probuďte, tady jde veškerý intelekt do...vy víte kam :-)).(16.12.2007)

 • choze
  ****

  "TO BYLA AMERIKA..." Geniální one man show Bolka Polívky, každá druhá věta hláška, cameo Karla Gotta na České v Brně a nejlepší scénka filmu - hádka s číšníkem na zahrádce kavárny - natočená ve vedlejší ulici. Mimochodem scéna kde Bolek nutí na ulici Zlatého slavíka, aby se s ním jako s novopečeným milionářem šel napít, byla prý inspirována skutečným Bolkovým zážitkem, který inspiroval i film jako takový. Ultimátní buranská komedie za 15 milionů a další z klenotů porevoluční svobodomyslné vlny (NAHOTA NA PRODEJ, FONTÁNA PRE ZUZANU 2...). Jinak film o filmu na DVD nabízí pohled nato, jak se natáčela řada scén a nějaké ty rozhovory, ale informací o filmu v něm moc nenajdete. "A TEĎ SI VÁS KÚPIM VŠECKY."(3.10.2007)

 • kingik
  ****

  Polívka je velkým motorem filmu. A co teprve pan Košťál Jozefa Kronera. Přemíra legendárních hlášek a komických postav, ale také přepálená stopáž a fakt, že zhruba v polovině filmu dojdou nápady, které předtím film chrlil jako o závod, to všechno dělá z tohoto filmu lehce kontroverzní záležitost, která ovšem nemá takový dopad na společnost jako jiné filmy režisérky Chytilové. Film by fakt zasluhoval pořádně prostříhat a celkově zkrátit stopáž, protože se místy zbytečně vleče a nikam nesměřuje, pak by byl po celkovém zkrácení rozhodně údernější. Hlášky z něj se neuvěřitelně vžily. 80%(22.2.2009)

 • - Ve scéně, kdy Bohuš (Bolek Polívka) klečí u kozy, která se mu oběsila, jde možné si všimnout, že koza dýchá. (Kroup4)

 • - Šárka Vojtková strávila na natáčení asi jeden měsíc. Často ale na placu byla, i když netočila. [Zdroj: Aha!] (hippyman)

 • - Ve filmu nesmiřitelné rivalky Šárka Vojtková a Dagmar Veškrnová spolu ve skutečnosti velmi dobře vycházely a trávily společně čas i mimo natáčení. (Sfinkter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace