Král buranů, vzor flákačů a nedostižný ožrala Bohuš, kterého zde ztvárnil Bolek je už samozřejmě legendou. Osobně mě nenapadá moc věcí co bych tomuhle snímku mohl nějak ostře vytknout - herecky to vidláctví (respektive odměřený intelekt Mirka Donutila) - věřím všem, scénář je správně trhlý a prošpikovaný ZÁPLAVOU legendárních hlášek (pokud třeba nevěříte v Boha, jedna z nich vás možná přesvědčí o opaku :-) )... Možná ta brzce polistopadová atmosféra, která z toho sálá. 80%(17.6.2006)

Nepopírám, zpočátku jsem se nesmírně bavil. Vesnické buranství v podání Bolka Polívky je až nechutně realistické a cool... bohužel se mi po půlhodině ona jakási repetetivnost fórků začala nesmírně zajídat. Dobré nápady došly nebo se vměstnaly do první půlhodiny, pak už to bylo takové malé divácké utrpení. Shrnuto a podtrženo: Kdyby to byla půlhodinová záležitost, pak by to byla pětihvězdičková záležitost. Po hodině sledování se z toho však stává nebetyčná nuda. Škoda.(17.4.2005)

Druhá projekce: Je to ostuda, ale musím se přiznat, že tento moravský filmový klenot jsem vcelku zhlédl úplně poprvé. Jelikož se mi moravské nářečí hodně líbí, byl jsem z dvouhodinového tlachání v tomto jazyce nadšen. Je zde mnoho typických moralistických znaků, kterými československé filmy dominovaly. Krása pohledět.(7.6.2016)

Film, který předběhl svou dobu. V době vzniku bych ho hned hodnotil jako odpad, protože to bylo primitivní, přehnané a rádobyvtipné. S postupem času najednou začal potkávat podnikatele, kteří neuměli mluvit, nedokončili základní školu a pouze na základě snadno získaných peněz se z nich stávali velcí šéfové. Z tohoto filmu je patrné, že paní Chytilová je potkala dřív.(18.12.2008)

Úsměvná komedie, která je produktem doby. České komedie po převratném roce dne 17. listopadu 1989 jsou zcela jiného rázu než za komunismu. Situační filmový humor má zcela novou příchuť a netrápí se aspiracemi na velké umění. Filmová karikatura Bolka Polívky ukazuje nádherně absurdní náhodu materiálního štěstí. Chytilová má zvláštní smysl pro humor odkoukaný skutečnostmi. Není smyslem těchto řádek hodnotit děj, ale podstatné je to, že tam byli taškařice, které mě opravdu pobavili a kterým jsem se zasmál. Určitě jsem neočekával rádoby akademickou tvorbu vtipu, které se vykalkulovaně valí z většiny současných komedií.(20.10.2007)

• - Ve scéně s „čepičkou“ („Musíme dát čepičku“), se Bohuš rozčiluje a při pádu na postel pouze v prostěradle, které mu dala Irenka po koupeli, kde mu sundala trenky, je vidět, že má další spodní prádlo. Tudíž by vlastně měl dvoje trenky, jelikož jedny mu Irenka už sundala ve vaně. Scéna má ale budit dojem, že pod prostěradlem je již nahý. (Pavlínka9)

• - Za účinkování Šárky Vojtkové může v podstatě jeden brněnský fotograf, Jeff Kratochvíl. Od 15 let mu dělala modelku, fotili reklamní kampaně, třeba na Starobrno, TopTopic nebo automaty Stardust. Doporučil ji na konkurs k filmu, protože byl dvorním fotografem Bolka Polívky a jeho tehdejší manželky Chantal Poullain. [Zdroj: Aha!] (hippyman)

• - Asistentem režie byl Bohdan Sláma, pozdější režisér Divokých včel (2001) či Venkovského učitele (2007). (Zdroj: Rozmarná léta českého filmu (ČT) díl 3 (1992)). (ForGump)