Osobně u mě tenhle film vyvolává rozporuplné pocity. Zatímco některé vtípky dají řádně zabrat divákově bránici, tak u některých je z trapnosti do pláče. Jakoby paní Chytilová v jeden moment věděla o komedii naprosto všechno a poté vůbec nic. Asi mám zkrátka jiný smysl pro humor než většina Čechů. 65%(1.11.2009)

Úsměvná komedie, která je produktem doby. České komedie po převratném roce dne 17. listopadu 1989 jsou zcela jiného rázu než za komunismu. Situační filmový humor má zcela novou příchuť a netrápí se aspiracemi na velké umění. Filmová karikatura Bolka Polívky ukazuje nádherně absurdní náhodu materiálního štěstí. Chytilová má zvláštní smysl pro humor odkoukaný skutečnostmi. Není smyslem těchto řádek hodnotit děj, ale podstatné je to, že tam byli taškařice, které mě opravdu pobavili a kterým jsem se zasmál. Určitě jsem neočekával rádoby akademickou tvorbu vtipu, které se vykalkulovaně valí z většiny současných komedií.(20.10.2007)

Dosť ma prekvapilo, že sa Věra Chytilová chytila takejto lacnej témy. Večne ožratý buran, ktorý nečakane zdedí obrovský majetok. Keby sa tohto scénara chopil Zdenek Troška, tak je to zaručený odpad. No pani Chytilovej sa podaril natočiť celkom kvalitní snímok. Zveriť hlavné úlohy Bolkovi Polívkovi a Miroslavovi Donutilovi bolo tým najlepším rozhodnutím. Hlavne ich herecké výkony sú to, čo treba u "Kurvahošigutntag" vyzdvihnúť predovšetkým. ***(12.2.2008)

Vynikající česká komedie s výborným Bolkem Polívkou. Ve filmu je dost vtipných scén, většina herců hraje dokonale. Bavil mě i Miroslav Donutil. Neznám nikoho, kdo by zvládl hrát roli Bolka Polívky lépe. Dlouhá stopáž filmu prospěla. Nuda zde rozhodně není. Konec mohl být lepší, ale to je jen detail. Film hodnotím na zasloužených 97% = *****(2.11.2012)

Blahoslavení chudí duchem, neboť jim budou za chvíli patřit vaše peníze, tvrdí jeden z Murphyho zákonů a čítankový buran Bohuš je toho jasným důkazem. A já mohu jen konstatovat, že tento film je natolik debilní až je úžasný. Anebo naopak. Je těžké rozhodovat se v hodnocení mězi pěti hvězdami a odpadem, takže ve svém hodnocení využívám právní zásadu In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného).(3.2.2014)

• - Roli Bohušova (Bolek Polívka) právního zástupce mohl ztvárnit také herec Marián Labuda. Ten však kvůli vytíženosti nabídku odmítl. (MTHRFCKR)

• - Bohuš slíbí Pavlíkovi vrácení peněz, pro které se má večer stavit do hospody (scéna na poli, u kterého se zastaví taxík). Když se v hospodě potkají, Bohuš "chce" za něj zaplatit útratu. Ve skutečnosti ale Pavlíkovi vezme jeho peníze, strčí si je do kapsy a zaplatí svými. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy chce advokát Ulrich (Miroslav Donutil) pustit pštrosa, je hlavní branka otevřena, hned po vypuštění je ale zavřena. (SniperG1)