Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  *

  Smutný úpadek V.CH. i B.P. aneb ztráta soudnosti spojená s chamtivostí... . . . Ano - téhle blbosti se asi lidi smáli, až se prachy jen sypaly... Sponzory neřeše... Ubohá šmíra a počátek úpadku velkých umělců - a ruku na srdce, jeden ze zásadních momentů obratu české filmové kultury někam směrem ke kurvahošikdovíkam. No kdo ví. Však se stačí dneska kouknout, co nadotovaná čudlárna vyrábí za sračky. Tak nelezte zas tomu Bolkovi tolik do zadnice. Myslím, že na Vás trumpetové z Olšan smíchem sere... :-))) - - - P.S. Pro až neuvěřitelné množství zdejších "přátel filmového umění" je dle jejich komentářů tento film - k u l t e m ! - Tak kultahošikultnsrát... :-((28.12.2005)

 • TeeAge
  *****

  Ja neviem. Filmy zo života nepotrebujem, ale toto bolo bezchybné. Smial som sa s takou dobrou chuťou, že nemám potrebu hľadať chyby a umeleckú hodnotu. Bolek Polívka od zhliadnutia tochto filmu (prvý kde som ho videl) patrý medzi mojích NAJ, a od kedy som videl jeho výkony z minulosti, ako napríklad v Komedii del arte, nepochybujem, že je jeden z najväčších všestranných umelcov Ćeskoslovenska. Ten koniec filmu bije všetky konce AM produkcii.(25.12.2008)

 • choze
  ****

  "TO BYLA AMERIKA..." Geniální one man show Bolka Polívky, každá druhá věta hláška, cameo Karla Gotta na České v Brně a nejlepší scénka filmu - hádka s číšníkem na zahrádce kavárny - natočená ve vedlejší ulici. Mimochodem scéna kde Bolek nutí na ulici Zlatého slavíka, aby se s ním jako s novopečeným milionářem šel napít, byla prý inspirována skutečným Bolkovým zážitkem, který inspiroval i film jako takový. Ultimátní buranská komedie za 15 milionů a další z klenotů porevoluční svobodomyslné vlny (NAHOTA NA PRODEJ, FONTÁNA PRE ZUZANU 2...). Jinak film o filmu na DVD nabízí pohled nato, jak se natáčela řada scén a nějaké ty rozhovory, ale informací o filmu v něm moc nenajdete. "A TEĎ SI VÁS KÚPIM VŠECKY."(3.10.2007)

 • BadoXXII
  *****

  Peníze na porodnicu. Daj, daj. Šak to furt čteš. Kdejaká vražda, znásilnění, únose. A kde sa to rodí? V porodnici. A já na to mám dávat prachy? Na nejaké vrahy? Sexuální, úchylné? Chlapi, na to zapoměňte...... U nás doma je to fenomén. Každoročný evrgrín. Hlášky z filmu sa citujú v rodine, v partii kamarátov, v škole, v robote no jednoducho všade. Bolek v nás žije a žiť už bude až naveky. Kultová komédia, ktorá je síce vulgárna a nevkusná, ale je aj veľmi trefná. Plná hlášok a nezabudnuteľných scén. Mám to rád kurňa!..... Irenko, už jsi? Už jsi? Víte... ona musí... ona ještě není... však ona bude. Irenko, až budeš, řekni.(14.9.2011)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle je jedna z nejvtipnejsich ceskejch komedii. Zhruba 100 minut tu jsou porad nejaky husty hlasky a je to proste neskutecnej masakr. Na poslednich 15 minut sice film krapet zvazni, ale to uz dojem z filmu nepokazi. Celej film tahne Bolek Polivka, kterej je v roli vesnickyho burana naprosto dokonalej, bez neho by to proste nebylo ono. Proste skvela komedie na kterou se da porad koukat.(2.1.2005)

 • - Ve scéně, kdy Irenka (Šárka Vojtková) rozsvěcuje bazén, použije bakelitový vypínač na sloupku. Když však později sedí Bohuš (Bolek Polívka) na židli u bazénu, rozsvěcuje a vypíná bazén vypínačem na šňůře. (Jardaboss)

 • - Film se natáčel v obci Olšany v okrese Vyškov, scéna s Karlem Gottem byla natočena v ulici Česká v Brně. Bohuš "vyhazoval vrchního" z restaurace hotelu Slavia, rovněž v Brně. Ve stejné restauraci byla natočena i smuteční oslava za smrt kozy Lízinky. Noční klub byl Strip Bar Lady Marion v Brně-Králově Poli, kde se natáčelo bez komparsu, takže personál hrál sám sebe. (hippyman)

 • - Když si Bohuš z auta všimne Gotta, má stažené okénko. Při návratu do auta je okénko ale polootevřené (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace