poster

Dědictví aneb Kurvahošigutntág

 • angličtina

  The Inheritance

 • angličtina

  The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

 • Slovensko

  Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag

Komedie

Československo, 1992, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fretakata
  **

  Nemam rada humor postaveny na tom, ze sa niekto tvari ako blb. Od superhviezdy V. Buriana až po A. Goldflama. Nedokazem k filmu ani priradit hviezdicky. Hviezdicku by som mozno pridala pre Ivanu Chylkovu, ale jedna hviezdicka by film nadhodnotila. Vysledok je - pre mna - trapny nevkus. Pritom namet nie je uplne od veci.(6.1.2013)

 • choze
  ****

  "TO BYLA AMERIKA..." Geniální one man show Bolka Polívky, každá druhá věta hláška, cameo Karla Gotta na České v Brně a nejlepší scénka filmu - hádka s číšníkem na zahrádce kavárny - natočená ve vedlejší ulici. Mimochodem scéna kde Bolek nutí na ulici Zlatého slavíka, aby se s ním jako s novopečeným milionářem šel napít, byla prý inspirována skutečným Bolkovým zážitkem, který inspiroval i film jako takový. Ultimátní buranská komedie za 15 milionů a další z klenotů porevoluční svobodomyslné vlny (NAHOTA NA PRODEJ, FONTÁNA PRE ZUZANU 2...). Jinak film o filmu na DVD nabízí pohled nato, jak se natáčela řada scén a nějaké ty rozhovory, ale informací o filmu v něm moc nenajdete. "A TEĎ SI VÁS KÚPIM VŠECKY."(3.10.2007)

 • Gemini
  ****

  Paní Chytilová stvořila kultovní film. Ukazuje kromě nádherně vykreslených charakterů taky směšnost celého našeho porevolučního snažení, alespoň nezapomeneme na slavnou éru fialových obleků a bílých ponožek:). Uvidíte možná životní výkon Bolka Polívky (pomineme-li Zapomenuté Světlo), skvělého Miroslava Donutila, nezapomenutelnou Ivanu Chýlkovou (paní doktorku:)), uslyšíte hafo kultovních hlášek (které film proslavily) a uvidíte i paní exprezidentovou:)(28.3.2003)

 • Marigold
  ****

  Toš divné je to, ale v žánru "kapitalisticko-privatizační komedie" špička. Chytilová možná v devadesátých přišla o rozum i vkus, ale Bolek Polívka v roli Bohuša má patřičný říz a přesvědčivost, stejně jako jeho vidlácká grupa (zejména pak jedinečný děd Kroner). Irenka pravda nezapře, že néni herečka, ale kurva, jenže i o tom Dědictví je. Dobrý film to rozhodně není, ale s odstupem má své kouzlo a též nepopiratelnou pravdivost. To už halt Chytilka umí. Je to svědectví určité doby se všemi šmouhami a vadami na kráse, přesto se na to koukat dá... A ty hlášky též stojí za uložení do paměti, byť některé dialogy jsou opravdu... křupanské.(12.2.2004)

 • Deimos
  *****

  DVD/// Obszení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +legendární hlášky, spousta vtipu a zábavy -poslední třetina není již tak zábavná/// Vždy jsem viděl z tohoto filmu tu prostřední část, ale nikdy jsem ho neviděl celý. Až teď. A mohu jedině potvrdit, že je to film kultovní. Asi nejzajímavější je, že jsem moře těch hlášek slyšel ze svého okolí a aniž bych věděl od kud pochází, tak jsem si na ně zvykl a začal je taky užívat. To, že jejich původ patří tomuto filmu je docela dobré překvapení. Ono totiž se na ten film potom díváte jinak. Jen škoda, že v poslední třetině filmu dochází dech a není už tak vtipný a zábavný. Přesto mu dám plný počet./// Celkem 88%///(26.10.2007)

 • - Když si v restauraci objedná Bohuš (Bolek Polívka) a Dr. Ulrich (Miroslav Donutil) kávu a sifon, tak Bohuš hned po dopití sifonu podává číšníkovi prázdnou skleničku pravou rukou. V dalším záběru z pohledu číšníka mu Bohuš podává sklenku rukou levou. (Jimmy15)

 • - Ve scéně, kdy se Bohuš svěřuje (Bolek Polívka) Arnoštovi (Arnošt Goldflam) o tom, že se mu zjevil anděl, spadne Arnoštovi záhadně pěna u piva. (Investman)

 • - Poté, co mluví Bohuš (Bolek Polívka) s andělem a povstane, má mokrá kolena. V dalších záběrech však není po flecích ani památky. (Jardaboss)