Rok 2025. Osamělý dobrodruh prohledává postnukleární pustinu zničenou bezbožným lidským vynálezem. Beprostředně po tomto zjištění je přesunut v čase zpět do Los Angeles v roce 1989. Smrtelně raněný žádá mladý pár, aby složil své zbraně a ukončil tím své zlé plány. (Karlos80)

Karlos80

Jeden z nejlepších nízkorozpočtových 80's akčních snímků jaký jsem kdy viděl. Film patří jednoznačně k tomu nejlepšímu od filipínského režiséra Santiaga a to můžu klidně bez jakýchkoli skrupulí říct, páč jsem jich už nějakou řádku viděl. Úžasný kousek, při kterém se rozhodně nudit nebudete, ač celý ten příběh postrádá logiku, v podstatě je to všechno tak nesmyslný, absurdní a náhodný (s mnoha bizarními dějovými zvraty postrádající občas logiku), ale jinak opravdu, velmi ale velmi zábavná a vzrušující podívaná, kde nechybí snad téměř nic a pořád se tu něco děje. Ukázkový příklad špatného filmu, filmu který v sobě ale dokonale kloubí mnoho různých žánrů (akční-hlavně Kung-Fu, dobrodružný, scifi, nebo třeba subžánr post-apokalypse či post-nuclear-holocaust) a který čerpal inspiraci z takových klasik jako "Indiana Jones", "Návrat do budoucnosti", "Honba za klenotem Nilu", "Terminátor" nebo "Americký Ninja". Trpaslíci (Hobiti) a Amazonky rulezzz:-) ()

Epistemolog

Zapůsobil rozjezd ve stylu Mad Maxe a kung-fu vsuvka s legendárním Jang Lee Hwangem vs barmská imitace Bruce Le. Australský akční hrdina a přeborník v bojovém umění Richard Norton nic moc nepředvede, přesto má top body count a zbytek komparzu je jako obvykle sestaven z přátel Santiaga. Dirigent Ron Jones se vytáhl a na kaskadérské kousky a efekty se dalo taky koukat. ()

corpsy

Scenár napísaný, ako sa hovorí - počas nočnej pijatiky - veľa nápadov a nevadí, že veľmi nesúvisia ( Kopija Osudu a ázijska krajina ), ( non-stop ) akcia, pri ktorej som čakal už len mimozemšťanov a hrdinovia, ktorí zo začiatku pôsobia ako znudení neohrabanci, meniaci sa počas deja na profesionálnych supermanov ( fyzicky aj psychicky ). Ale o tom to je. Mať to lepšiu réžiu a trošku viac korenia, dám viac. ()

Martin741

Klasicky nizkorozpoctak od filipinskeho rejzu Cirio H. Santiaga. Dobrodruzne, akcne napinave, vyborne dialogy, Santiago sa ukazal ako vyborny reziser. Miestnemu konspiracnemu teoretikovi Karlovi Chrochtovi /karlos80/ nerozumiem a myslim, ze mu ani rozumiet nechcem : 92 % ()

TERRORDROME

Tak som si dal ďalší kúsok od filipínskeho šrotmajstra Ciria H. santiaga. Dva komentáre predo mnou to tu opisovali ako naozaj našľapaný brak a tak som sa teda chcel nechať uniesť na imaginárne filmové smetisko plné akcie. Nakoniec som si to ale príliš neužil. Úvodná scéna kde Richard Norton v postkatastrofickej budúcnosti behá a zbesilo strieľa a mláti fašistov je perfektná, tak nejak by som si to predstavoval. Potom sa ale dej presunie nejakým časovým skokom do našich 80-tych rokov, Norton umiera na následky zranení a uvoľnené miesto hrdinu obsadí Robert "T1000" Patrick. Ja ho mám síce obvykle rád, ale tu bol ešte taký mladý cucák bez charizmy. On a jeho frajerka vyfasovali od návštevníka známu Kopiju Osudu a tú samozrejme chcú aj zloduchovia. Zbytok deja je taký absurdný a akúkoľvek logiku postrádajúci ako je to len v ľudských silách. Nezmyselné zvraty, na hlavu padnuté konanie postáv a rôzne samoúčelné, do prázdna v yhonené atrakcie tvoria dohromady čosi ako preháňadlový koktail. V epizóde z Hongkongu príde na scénu zlá imitácia Bruce Lee čo si vytiahne nunčaky z ponožky a zvedie súboj s bielovlasým Kung-Fu majstrom v podaní slávneho Jang Lee-Hwanga. Chuťovkovo debilná je scéna v ktorej sú hrdinovia v nejakej vile a zloduch sa ich snaží vyhodiť do luftu z vrtulníka, pričom guľometom aj raketometmi úžasne triafa všetko naokolo, hlavne záhradu a bazén. Posledná tretina predvedie najprv vytúrovaný masaker v džungli a potom hrdinovia narazia na kmeň špinavých trpaslíkov oblečených vo vreciach od zemiakov, ktorý im nadšene helfnú. A keď už tvorcov nenapadlo nič iné, prdli tam ešte scénu s Amazonkami. Nervy mi najviac drásalo to ako sa tam tá kravička potácala džungľou a skalovitým terénom v lodičkách a každú chvíľu to vyzeralo že sa už-už zabije, ale samozrejme že ako hrdinka to musí ustáť. Ešte by som spomenul hudbu ktorá nápadne pripomínala všetko možné, napr. v úvodnej scéne to bola čistá vykrádačka Ramba 2. Akcie je určite dosť, zaberá väšinu filmu, ale je to taký pomätený kolotočový miš-maš že mi z toho bolo skôr ťažko od žalúdku než by som uznanlivo pokyvoval hlavou nad skvelým trashom. ()

Horryx

Mazec Šílený Max, kung-fu, Indiana Jones, Rambo a Star Wars v jednom filmu plus polystyrenové padající skály na závěr co se odrážejí od lidí také stojí za zhlédnutí. Je tam opravdu spousty zajímavých momentů a absurdní logiky skoro všech postav. T1000ka v hlavní roly se jistě musí pousmát při mrknutí na svou prvotinu. ()