Rozmary lásky

(epizoda)
  • Francie Zéro lave plus blanc
Francie, 1995, 26 min

Kri-kri

Benedikta po dvouletém soužití s Josém se jako obvykle chystá vyprat mu oblečení. Lola jí doporučí nový prášek Zero, který dle reklamy bílou ještě víc bělí a barvy po něm září. Jenže všechna trička vyprané v Zeru pustí barvu a Josého oblíbená košile je plná barevných fleků. Děvčata obejdou několik obchodů, ale marně, až v kavárně natrefí na kluka s naprosto totožnou košilí. Přivedou jej domů a domluví se s ním na výměně za jinou košili. Mezitím José přinese do zkušebny nový velký zesilovač, který ale nejprve vyhodí pojistky a napodruhé dokonce začne hořet. Holky klukům vynadají, když zjistí, jak jsou ušmudlaní, ti je ale uklidní, vše si sami vyperou v Zeru.:) Zajímavá a vtipná epizoda o běžných problémech společného bydlení. 100% ()

Ebibrigi

Epizoda mě ze začátku moc nepotěší, Lola si v kuchyni dělá míchaná vejce k snídani a ochutnává smetanu. Do toho vejde Benedikta a hned Lolu péruje, že zase jí a vypočítává co všechno už od rána snědla a sčítá kalorie. Příliš často se v seriálu zmiňují o dietách. Což je špatný příklad. Jíst se má vše ale střídmě. Holky jsou hubené, pár kil navíc by jim nijak neublížilo. Ukazují, jaký vzorec postavy je správný - hubenost a když taková holka není, je automaticky tlustá, volí diety a pak to dožene až k anorexií. Tedy je to tu mnohdy až přehnané.  Zbytek děje mě však baví. Benedikta se chystá prát, což zaujme Lolu. Je zvláštní, že se podivuje nad tím, že Bene pere i Chozého prádlo. Že ona svému Sebastianovi by neprala ani za nic. Za mě je to logické. Když spolu bydlíme a mám zapnout pračku, tak přeci vyperu vše, co je špinavé, co je potřeba, a to pro oba. Nevidím na tom nic ponižujícího nebo něco co by bylo špatně. I kluci se o tom později baví, komu holka pere a komu ne. Mikulovi a Sebovi to připadne nevhodné aby jim partnerky praly prádlo.  Lola nabídne Benediktě svůj nový, revoluční, perfektní prací prášek Zéro, který v reklamě slibuje bělejší než bílá a vaše barvy budou zářit. Protože se Bene zdá, že její prášek barvy na oblečení vybledne, tak dá na Lolu a prádlo vypere v doporučeném Zéru. Což záhy pochopí, že vůbec neudělala dobře. Po vytažení z pračky totiž zjišťuje, že onen prací prášek způsobil opačný efekt. Odnesla to i Chozého nejoblíbenější košile, koupená v USA. Bene panikaří, jak toto Chozému vysvětlí. Zatímco celá bezradná přemýšlí jak mu tu hrůzu sdělí, Chozé právě koupil a dopravil do garáže mega reprák. Má 1000 wattů, z čehož je Chozé v euforií. Představuje si, jak budou s tímto reprákem světoví, zvuk špičkový a jejich hudba pronikne i skrze zdi garáže. 😀 Jenže jaksi zapomněl, že takovou sílu elektrika v jejich garáži fakt nevydrží. 😀V okamžiku zapojení repráku, se jim vyhodí pojistky. Zachránci Olivierovi se podaří pojistky opět nahodit, tak tam kluci aspoň nesedí potmě.  Chozé si ovšem pokoj nedá a chce reprák opět zapnout do elektriky, s tím, že teď už si elektřina zvykla a podruhé už to bude ok. Má pravdu, zdá se, že tentokrát již to bude bez katastrofy ale ejhle! Jen se chystají, že začnou konečně hrát, z repráku se začne kouřit a následně vzplanou plameny. Pohotový Mikuláš čapne hasící přístroj a hasí, aby ještě kompletně nevyhořeli.  Mezitím holky obešly všechny dostupné pařížské obchody s oblečením, snaží se sehnat takovou stejnou Chozého košili, která se v pračce zničila. Bohužel, ani Lole s Adélou ani Bene s Helenou se nezadařilo takovou sehnat. To by musely zaletět do USA 😃  Zoufalá Bene už nevidí jinou alternativu než se Chozému přiznat. V kavárně ale náhle Bene spatří kluka, co má na sobě stejnou košili jako je ta Chozého. Holky dostanou nápad. Týpka oslovily a košili z něj dostaly výměnou za jinou košili. Nakonec si u nich doma vybral Sebastiánovu. Šťastné Benediktě se obrovsky ulevilo, když držela v ruce košili, sehnatelnou jen v USA, krásnou, nepoškozenou. Tak Chozé nic nepozná.  Akorát ten týpek si začal v jejich domě na holky dovolovat. Myslel si, že budou orgie. Rád by chtěl na rande se všema čtyřma holkama. Po chvíli se jim ale podařilo jej z domu vystrnadit, ještě před příchodem jejich snoubenců.  Ti se vrátili domů celí špinaví, zašvihaní od pěny z hasičáku. Holky vyzvídaly co dělali. Pochlubili se, že měli v garáži větší menší havárií a aby si děvčata nedělaly starosti, že si prádlo vyperou sami… v tom Chozé ukázal prací prášek Zéro, že jim ho v obchodě doporučili…. Holky propukly v smích. Zéro? Tak to už znají. 😀  Epizodu mám celou ráda, jen mě iritují ty řeči o dietě zkraje. Jinak TOP. Sic nevynikala ani hláškama ale i tak patří k těm, na které se vždy ráda podívàm znovu a znovu. () (méně) (více)