JASON_X

Starý televizní formát (4:3) i forma, ale přitom epický, napínavý, neobvykle vážný a parádně vygradovaný krimithriller, který mě v průběhu několikrát překvapil svým nečekaným vývojem. Scénárista kašle na tradiční šablony, směje se divákovým předpokladům ohledně dalšího děje a jede si pěkně svou originální (nebo aspoň svéráznou) dějovou lajnu. Herci jsou skvělí a více méně přirození, tedy možná až na Patricka, jehož postava je nejmíň věrohodná, ale co, je to videobéčko a ne reality show. Nejvíc samozřejmě válí Stacy Edwards pátrající v mexické megapoli po svém bratrovi. Zprvu je to taková protivná gringa estúpida, která ovšem rychle dozraje jako víno a vy jí držíte palce čím dál tím víc, protože až do epilogu si nemůžete být stoprocentně jistí tím, jak to s ní celé dopadne. Nekompromisně přihazuju hvězdu navíc, protože když vidím, že takovýhle perfektní film leží zahrabaný málem na filmovém smetišti v DVD kvalitě, zatímco leckterý dementní komerční filmový hnůj se těší všeobecné populatitě a vydáním na Blu-ray, je mi smutno nad tou nespravedlností. ()

Lacike

90% filmu spočíva v tom, že Stacy Edwards chodí s fotkou po nebezpečných chudobných uliciach Mexiko City a každého sa pýta: nevideli ste môjho brata? No a občas to je prerušené flashbackom na jej smutnú minulosť. To je všetko. Všetky tie veci, ktoré zažije, sa ani nedajú nazvať epizódky, pretože trvajú pár sekúnd. Skôr to vyzerá ako cestopis, ktorý ukazuje pravú tvár Mexika. Čo môže prekvapiť maximálne tak diváčky telenoviel, ale normálny človek si vie predstaviť jak to tam asi vyzerá naozaj. 4/10. ()