Malá Tyler má malého poníka Čtvrťáka a bývalého dostihového koně Pepře. S kamarádkou si navzdory zákazu vyrazí na koních do města. Maminka se rozzlobí a Tyler uteče z domu ke kamarádce Katie. Tu si ale vyhlídli dva bývalí trestanci. V noci se ji chystají unést a žádat po rodičích výkupné. Ale dílem okolností se jim podaří unést dívky obě. Věrný poník se svým přítelem koněm se je vydávají zachránit. (oficiální text distributora)

silentname

Pamätám si, keď som toto prvýkrát pozeral niekedy v roku 2000. Mal som 12 a zdalo sa mi to dosť dobré. Dokonca som si to vtedy pozrel niekoľkokrát, nakoľko som si to nahral na VHS. Spätne keď premýšľam nad tým filmom, tak je to jasné americké klišé a ťažko v tom hľadať nejaké väčšie kvality. "Two Bits & Pepper" je v podstate nulový film. Nemá to prekvapenia, nemá to zaujímavé zvraty ani momentky. Pár scénok ma vedelo pobaviť a keď nad nimi po rokoch premýšľam, tak mi prídu stále celkom vtipné. Je mi fascinujúce uvedomiť si, že Joe Piscopo hral oboch zločincov zároveň. Najlepšia scénka s ním je pre mňa asi keď na chvíľku opustí chatu a dievčatá si stihnú uvoľniť laná, ktorými sú zviazané. Na tej scénke je najlepšie, že než stihnú svoje dielo dokončiť sa stihne vrátiť späť, no nezastaví ich. Obdivne a fascinovane ich sleduje a keď sa uvoľnia tak im zatlieska a povie, že teraz chce vidieť ako sa dokážu zase uviazať späť. Je to síce blbosť, ale na druhú stranu mi nenapadne žiadny film, ktorý by použil túto techniku v takejto situácii. A je to celkom vtipné. Rozprávajúce kone sú okey, no nemám pocit, že by tomu niečo pridávali. Nie je to nič hrozné, no ani nejako obzvlášť výnimočné. Z dievčat som mal dojem, že svoje role zvládli celkom okey. Dialógy počas hádok medzi rodičmi sú trošku kostrbaté, no jednu pamätnú hlášku si tento film ešte vychytil - "Ty si bol na Harvarde". Nemôžem byť na ten film príliš zlý. Neviem prečo, ale ako decku sa mi celkom páčil. Aj skrz všetky jeho klišé. Ale zase som nepozerával vtedy tých filmov toľko veľa, aby som to vedel nejako extrémne porovnať. Skôr som donekonečna pozeral tie isté filmy, ktoré sme mali nahrané na VHS-ky. Takže treba to tak aj brať. Ale možno aj dnes by som si to pozrel a nebol z toho vyslovene frustrovaný. Ten 90s koncept by mohol byť možno aj trošku osviežujúci roku 2020. Hodnotenie: C ()

hygienik

Dve malé dievčatá, dvaja zločinci a dva hovoriace kone.... Sodoma, Gomora, Cecilko! Afekt a klišé v americkom balení. ()