Nulová tolerance

Nulová tolerancia

Akční / Thriller

USA, 1994, 88 min

• davidek

Je vidět zub času. Snažil jsem se neusnout, ale podařilo se.(2.7.2008)

Videosnímek kopírující schéma mnoha další obdobných výtvorů z celých 90. let. Námět se dá shrnout čistě po Švejkovsku. > Zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes držku. Válka musí bejt< A jak by dodal Pitkin: "A a a vo vo tom to je!" Roli mstitele si tady střihnul Robert Patrick, což bylo pro mnohé velké překvapení. Měl již za sebou velkolepou roli ve slavném filmu 'Terminátor 2' a tak bylo záhadou, kde se vzal v tak jednoduchém akčňáku. Že by z nouze cnost? Každopádně se nejedná zase až tak o špatný film. Podle šablony -sám proti všem- hlavní postava mstí vyvraždění své rodiny, což dává předzvěst pořádnému akčnímu nářezu. Takže tu akce střídá akci a fanoušek akčních filmů si příjde na své. Dnes jsou 90. léta na snímku značně znát, ale aspoň to dává takový ten punc nostalgie.(23.2.2014)

• choze

Vyměnit během dvou tří let Camerona za Merhiho a Pyuna, tomu říkám sešup, Roberte. Typický Merhi/Pepin - nudné inferno tupých přestřelek, explozí a zpomalovaček, kde je zdaleka nejlepší hláškou "VŠICHNI ZEMŘETE!". Škoda tak cool názvu.(21.11.2009)

• Lacike

Tentokrat sa Merhi pokusil natocit klasicky revenge film o agentovi FBI, ktoremu vyvrazdia rodinu a tak sa vyda na cestu pomsty. Dejova omacka bohuzial znova nefunguje a Robert Patrick pôsobi cely cas dost jalovo a mnohe flashbacky na jeho rodinku su dost otravne. Ovela lepsie dopadol Titus Welliver ako hlavny zaporak, ktoreho si vychutnava a zabavne prehrava. Zvysok nestoji za rec. No a co sa tyka akcie, tak uvodna nahanacka a prestrelka je este v pohode. Ale akonahle zacne Patrick strielat zaporakov, tak to pôsobi skôr smiesne. Sice znova vsetko mozne vybuchuje, ale je to natocene dost amatersky. Skoro jak keby len jednou kamerou. Merhi sa snazi pri prestrelkach napodobnit Johna Woo, ale vôbec mu to nejde. Ale aspon prestrelky pôsobia vtipne a nenudia ako zvysok filmu. Takze vysledok je becko, ktore je este hlupejsie ako Komando a to uz je, co povedat. Fanusikovia trashu sa aspon dobre pobavia. 4/10.(13.2.2016)

Video béčko ako vyšité, plné výborných akčných sekvencií a trápnych hereckých výkonov.(29.12.2010)