Chlorofyl

(festivalový název)

Zelenovlasá Maia je již unavena městským životem, a tak se, hnána touhou po přírodě, rozhodne strávit léto sběrem pomerančů. V sadech ji přivítá zahradník, podivínský samotář Teo, který si všimne, že Maia není jako všichni ostatní. Stejně jako svým rostlinám jí věnuje péči, díky níž dívka rozkvétá. Jejich klíčící přátelství však přeruší příjezd Teova otce a staršího bratra Artura, kteří chystají oslavu v nedaleké vesnici... V barvitém příběhu o tom, jak je občas složité najít někoho, kdo nám pomůže objevit sebe sama, probouzí režisérka Ivana Gloria i smysly, o kterých nevíme, že je máme. (MFF Karlovy Vary)

kajas

Jak zelenovlasé děvče k ještě zelenějším vlasům a sebepoznání přišlo. Magické atmosféře jsem ale na chuť nepřišla a krátkou stopáží jsem se dost protrápila. Zástupci soutěžní sekce Proxima mě letos vůbec nepřesvědčili. ()

billyador

Atmosférická a přitom nenudná záležitost, jejíž jedinou nevýhodou je krátká stopáž…Jasně, tohle nebude pro každého, ale skoro celý film jsem se doslova kochal a chtěl bych se kochat déle. Ani hořkosladký závěr vůbec nevadil, naopak se vyhnul klišé a do koncepce příběhu skvěle zapadl. Jak padlo i na Q&A, netělesná intimita mezi hlavními postavami je dechberoucí ()

Dadel

Velmi milý, minimalistický poetický film. Magický realismus v tom nejlepším. Jen si musím postěžovat, že když má mít postava zelené vlasy jako "přirozenou" barvu, tak bych si měl hlídat, aby zelená barva neodrostla. Tady má herečka u kořene vlasů pět centimetrů hnědé... ()

Reesam

Myslim, že se s timhle filmem musi divák aspoň trošilinku ztotožňovat, aby plně pochopil myšlenku, která nám skrze metaforicke kvetení byla přednesena. Strašně jsem si to užila. Nebylo to zbytečně dlouhé. S citlivostí a dechberoucimi barvami nám byla ukázána cesta k sebelásce. Top! ()

Azurose

Režijní majstrštyk, který zaujme dechberoucím vizuálem a citlivým metaforickým příběhem. Měl jsem obavy, že celý film spadne do kýče, ale to se vůbec nestalo a film si celou dobu držel konzistentní úroveň. Metaforický květinový motiv je nečím, co bylo moc dobré kreativní rozhodnutí, a tak se divák ocitá v mysteriózním světě plných neznámých emocí a smyslů. Takhle se točí filmy! Obyčejné téma, ale ztvárněno inovativním a lákavým způsobem. [KVIFF 2024] ()

• Sarah Short (Maia) a Michele Ragno (Teo) se ještě před natáčením setkali a snažili se vcítit do postav, mezi kterými není žádný romantický vztah, jen pouto dvou osamocených duši. (griph)
  • Trailer filmu byl sestříhán v programu Adobe Premiere. (griph)
  • Natáčelo se 4 týdny. (griph)