Sportovní film, ve kterém šlo o sport až ve druhé řadě. Takovýmto drilovacím tréninkovým campem by si měli projít lidé s rasovými předsudky obecně. Aby pochopili, že pod kůží jsme všichni stejní. Samozřejmě, že rasové rozdíly spočívají v mentalitě, fyziognomii a dalších stránkách. Uvnitř jsme ale všichni lidé. Proto tento film hodnotím možná výš, než by se někdo mohl domnívat. Jinak ten tréninkový camp byl fakt super. Trochu mi to připomínalo film "Heartbreak Ridge". Co se potom samotných utkání týče, byla vítaná změna v tom, že se nekladl důraz na umocnění momentů závěrečných sekund zápasů. Jak říkám, sportovní film ne hlavně o sportu.(3.2.2011)

K športu a športovým filmom obzvlášť si zachovávam primeraný odstup. Ten je väčší pri filmoch z "kontaktných" športov, kde sa americký futbal umiestňuje na popredných priečkach. Ale nie o svojej predpojatosti som chcel písať. Je zaujímavé, že športové filmy mi pripadajú, ako keby boli nakrúcané cez kopirák a filmy s rasovou problematikou rovnako. Drobný rozdiel je iba v tom, že keď nám zostarol Sidney Poitier, tak nasadíme Denzela Washingtona. A tým aj rozdiely končia, lebo zvyšok sú šablónovité situácie a ich šablónovité riešenia, pridá sa trochu napätia, amerického vlastenectva a pátosu a nutný happy end a je na svete ďalší športový film prakticky neodlíšiteľný od iných. Ale pozerať sa naň dalo, nedostatky boli prehliadnuteľné a tri hviezdičky zaslúžené.(14.2.2017)

Boaz Yakin nie je moc znamy reziser, ale za to sa mu podarilo natocit skvelu sportovu dramu podla skutocnosti. Denzel Washington mal velmi tazku ulohu, ked musel spojit futbalove druzstvo ako aj bielych, tak aj ciernych mladych hracov v casoch rasovej neznasanlivosti, co prinasalo mnoho komplikacii, ale hudba Trevora Rabina, dobra rezia a herci dokazali vytvorit velmi zaujimavy film. Priznam sa, ze sport nie je moja salka kavy, ale pokial niekto dokaze natocit takto zaujimavy film, tak ma u mna minimalne 80%. ________ Denzel Washington - (Tréner Herman Boone) +++ Will Patton - (Tréner Bill Yoast) +++ Wood Harris - (Julius Campbell) +++ Ryan Hurst - (Gerry Bertier) +++ Donald Faison - (Petey Jones) +++ Craig Kirkwood - (Jerry 'Rev' Harris) +++ Ethan Suplee - (Louie Lastik) +++ Ryan Gosling - (Alan Bosley) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++(16.10.2011)

Poctivý sportovní film, skvělé herní momenty, Washington a Patton jsou osobnosti, jenž utáhnou i nákladní vlak, tudíž tenhle filmík je pro ně rutina a rasový přesah je povolený doping. K posrání je studio Disney! Pitomoučké momenty plné klišé, musely bolet už na papíře, o stříbrném pásu nemluvě. Mohl to být Oscary, slávou a kultem ověnčený sportovní velkofilm, žel "myšákovo" studio se rozhodlo scénář nejprve znásilnit a pak vykastrovat; herci i režisér to zachránili tak, tak ...70%(31.5.2009)

Vše nasvědčovalo tomu, že to je film určený přímo pro mě. Podle skutečné události, sportovní s rasovým podtextem. Dostalo se mi filmu, co je typický pro páteční večery ztrávené u televize. Nalajnované od začátku až do konce. Konce, který zahřeje a vy můžete jít v klidu spát s pocitem, že přeci jen jsou lidé na sebe hodní a nemají ty hloupé předsudky. Kluci podávají příjemné výkony v čele s Denzelem, kterého bych jako trenéra rozhodně nechtěla...Je mi trošku líto, zařadit Vzpomínku na Titány mezi průměrné, ale obávám se, že si za pár dní nevzpomenu na nic z něj konkrétního. Teď, čerstvě po dokoukání, vím, že ve mně nezanechal silnější pocity. Možná to má za příčinu ten zřejmý americký rukopis a málo humoru.(10.8.2016)

• - Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

• - Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)

• - Původní scénář byl plný vulgárních výrazů, ale Disney, ve snaze vytvořit dobrý rodinný film, požádalo producenta Jerryho Bruckheimera o odstranění všech nemravností ze scénáře. (freelex)