Americké filmové drama je debutem scenáristy a režiséra Lee Davida Zlottofa, který za něj získal Cenu diváků na Sundance Film Festival v roce1996. Hrdinkou příběhu je Percy Talbottová (hraje ji Alison Elliotová), kterou právě propustili z vězení v Maine. Žena zamíří do městečka Gilead v naději, že tam najde práci a možnost začít nový život. S pomocí místního šerifa získá místo servírky ve Spitfire Grill, jehož majitelkou je nezdolná Hannah (Ellen Burstynová) a kde také pracuje trošku prostoduchá Shelby (Marcia Gay Hardenová). Percy dokonce nachází lásku u místního dřevorubce Joea (Kieran Mulroney) a spřátelí se s poustevníkem, který žije v lese. Sílící přátelství tří žen, z nichž každá má své trápení, však je trnem v oku nejen manželovi Shelby (Will Patton)... (oficiální text distributora)

pend

Nádherný příběh, vynikající herecký výkon Allison Eliott, bez typicky amerického konce. ()

Phobia

Nádherný, takřka komorní snímek, který mě chytil za srdce. Místy úsměvné, častěji dojemné, ale především hluboce lidské drama - zejména o ženách a pro ženy. Pro mě jeden z nejhezčích filmů, co jsem kdy viděla. 95% ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $12,658,486Tržby Celosvetovo $-║ Po prvej slušnej polovici filmu by som nepovedal, že to vyústi až to takej silnej emocialnej drámy, takže príbeh až neskutočne vygraduje a nenechá oči suché. Film zdobí pôsobivá réžia, výborné herecké výkony, zauzlený príbeh a taktiež svoje spraví hudba od Jamesa Hornera. /90%/ ()

Fox Mulder

Dobře zvládnutelné drama o druhé šanci a odpuštění. Celý film hlavně stojí na dobře napsaném scénáři a na výkonu Allison Elliot. ()