Jasná lež (TV film)

A Bright Shining Lie

Jasná lož

Drama / Válečný

USA, 1998, 118 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

• Chrustyn

Slabý válečný film, který sice zaujme nápaditými úvodními titulky ale po zbytek filmu jen nudí.(22.9.2008)

• danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Bill Paxton(10.3.2009)

Poutavý válečný snímek o skutečné postavě - vynikajícím stratégovi John Paul Vannovi. Film mapuje jeho začátky ve Vietnamu, ještě před masivním zapojení USA do vietnamské války, kdy zde pracoval jako poradce jihovietnamské armády. Postupně proplouvá jeho profesním i osobním životem, ukazuje, jak jako jeden z mála dokázal předvídat překvapivou severovietnamskou ofenzífu Tet a končí jeho tragickou smrtí v roce 1972.(18.5.2009)

Jeden nejmenovaný kolega tady napsal"film je nudný".Ale už ze samotného obsahu na VHS vyplývá že to žádná "Četa" nebude.Naprosto souhlasím s kolegou "blitzer".(30.12.2009)

Oceňuji, že tento film vcelku systematicky mapuje vývoj Vietnamské války. Mrzí mě ale, že se někdy až příliš zaobírá osobním životem J.P. Vanna a místy působí dost nepřesvědčivě. Nepovedlo se mu nenuceně vysvětlit souvislosti této války, pořád zůstává jen na povrchu.(14.3.2011)

Vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, dávám za 4, musím říct povedlo se to. Snímek mi přišel reálný a Bill Paxton nezahrál svou roli vůbec zle. Pro někoho tam možná bude málo akce, ale film stojí na něčem jiném.(29.8.2015)

Není to film nabitý akcí, výbuchy a já nevím čím vším, ale je to snímek o člověku, který používal hlavu. Mě osobně se líbil a určitě bych doporučil. Bylo by fajn si před shlédnutím přečíst něco o J.P.Vannovi.(5.1.2013)