poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Slovensko

  Komando

 • Nový Zéland

  Commando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Oblíbený akční kousek mého dětství, nostalgie jak sfiňa. Jenže kdykoliv o "Komando" zavadím v časech mé dospělosti, místo dechberoucí porce napětí, akce a hlášek se vtírá pachuť trapnosti. Je to hovadina a toporně zahraná k tomu (jak jinak, když je hlavním hrdinou Arnie;-)). Jako komedie film obstojí, jak pubertální kult taky - koukat se na to dá už jedině s očekáváním "budu se smát, až z toho budu mít vlastní urinu za ušima". Těžce sentimentálních 61%.(13.9.2010)

 • Blizzard
  ***

  Jedno z těch nezapomenutelných akčních béček s ještě mladým Arnoldem Schwarzeneggerem, ve kterém je spousta klišé, chyb, nelogičnosti a ROFL hlášek. Teď, když jej opět vidím, si vlastně uvědomuji, že tu Arnie paroduje i samotného Terminátora, viz "I'll be back, Bennett.". Finální párty na ostrově je pak unikát sám o sobě, Arnie zde se zapnutým GOD módem a notně vybaven arzenálem celé jednotky, pokropí vše, co mu přijde pod hlaveň M78. Zajímavé však je, že i přes všechny negativní aspekty, které snímek předvádí, se na něj dá dívat i po třiadvaceti letech. (6/10)(14.7.2003)

 • Skejpr
  ***

  LOL! To bylo něco. Schwarzeneggerovo zjevení na platně nemá chybu, titulková sekvence je na zeblití, děj neexistuje, a Arnie občas fakt zaperlí. Závěrečná akce je jak z nějaký špatný videohry a celý je to prostě totálně LOL! A už vím, kdo má nejkrásnější prsa na světě. Arnold Schwarzenegger. Jen si všimněte, jak se mu krásně natřásaj, když beží se samopalem v ruce.(5.12.2006)

 • Lima
  ***

  Jako malýmu klukovi mi to za komančů, v době pokoutně kolujících simultánně dabovaných VHS kopií, přišlo jako dost veliká trapárna. Jako starej cyp se naopak bavím, poněvadž tahle ´arnoldovka´zraje jako víno. Komando je sice taková dost tupá maskulinní zábava, s velikou přemírou násilí (viz. "čištění" ostrova, tady to už prostě tvůrci pořádně přehnali :o) ) směšně schovaném za otcovsky pozitivní motivaci zachránit své dítě. Jenže bráno jako velmi svižná akční komedie a dokonalý modelový příklad "osmdesátkových" akčňáren Commando určitě za zhlédnutí stojí. A hledat tady logiku? Pche! K čertu s ní protentokrát! A je nesporné, že některé Arnoldovy hlášky, pronášené v kontrastu s jeho typicky kamennou tváří, jsou neodolatelné - "You are funny guy, Sully. I like you. Thats´ why I´m going to kill you last."(11.5.2003)

 • Djkoma
  **

  Komando je film plný klišé napojených naprosto primitivně na sebe, pouze pro potěchu diváka z akce a Arnolda samotného a tak vznikl další film typu "jeden proti všem" (u Arnolda nečekané !!!). Snímání scén, při kterých jsou vidět spousty chyb (at uz nezničitelné auto, vyskakující lidé apod.).Kdokoliv nepochopí a filmu nepromine nastavenou notu lehké sebe parodie a zároveň velkého množství vystřílených nábojů a zabitých "neznámých tváří", bude na komando nadávat. Tohle je prostě klasický film 80. let se vším, co k tomu patří.(1.7.2004)

 • - Film se stal nejvýdělečnějším filmem roku 1985 s přístupnosti R, tzn. děti pod 18 jen v doprovodu rodičů. (Epistemolog)

 • - V roce 1986 napsal scenárista De Souza scénář pokračování, jež měl režírovat John McTiernan. Příběh vycházel z knihy "Nic netrvá věčně", ale Schwarzenegger se nechtěl k roli plukovníka Matrixe vracet. Scénář byl poté přepracován a posloužil jako základ jiné legendy - filmu Smrtonosná past (1988), které McTiernan velel. (Hans.)

 • - Spoiler: Film dlouho vévodil tabulce počtu mrtvých. Některé zdroje uvádí 102, jiné 88. Hlavní postava Matrixe (Arnold Schwarzenegger) má přitom na kontě 81 z nich. (Epistemolog)