Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Plukovník John Matrix opustil speciální elitní jednotku a nyní žije se svou dcerou Jenny na venkově. Na jeho usedlost přilétá generál Kirby a varuje ho, že ho chce kdosi zabít. Johnův bývalý kolega z jednotky, kapitán Bennett, kterého John kdysi vyhodil, se mu chce pomstít, a proto se spolčil s diktátorem Ariusem z latinskoamerického Valverde, který žije v exilu. Arius chce znovu své zemi vládnout a připravuje puč... Bennett nechá unést Johnovu dceru Jenny a Matrixe zajme. Pak mu sdělí, že dceru dostane zpět, jen pokud odcestuje do Valverde a zabije současného prezidenta... Než letadlo vzlétne, zabije Matrix svého hlídače Henriquese, vše nastraží, jako by Henriques spal  a vyskočí z rozjíždějícího se letadla. Na záchranu Jenny mu zbývá necelých jedenáct hodin, než letadlo doletí do Valverde a povstalci se dozvědí, že z letadla utekl. Bennet a Arius odvezou Jenny do vily na nedaleký ostrov, kde ji vězní v uzavřené místnosti. Jenny se pokouší dostat z pokoje ven a a povede se jí to. Začne z vily hledat cestu ven... Matrix mezitím s pomocí letušky Cindy, která se mu na letišti připlete do cesty, zabije nejprve Sullyho, který z letiště monitoroval jeho odlet. Najde u něj klíč od motelu a se Cindy jdou pokoj prohledat. Tam je najde zabiják Cooke, kterého však Matrix přemůže. V jeho autě najde účtenku od pumpy, kde tankují soukromá letadla. Matrix se Cindy odjedou do skladu pohonných hmot, kde zastihnou povstalce chystající se na převrat. Podle mapy zjistí, kam Bennetř s Ariusem odvezli Jenny. Matrix se vloupá do obchodu se zbraněmi, ozbrojí se a odlétá i se Cindy hydroplánem na ostrov. Pak jde hledat Jenny a Cindy se má snažit spojit s generálem Kirbym... Mezitím na letišti ve Valverde přistává letadlo s mrtvým Henriquesem a povstalci zjistí, že Matrix na palubě není. Okamžitě vyrozumí diktátora Ariuse. Matrix ale pobije celou posádku, která střeží vilu, uvnitř se střetne s diktátorem Ariusem a také ho zastřelí. Kapitán Bennett zatím hledá Jenny, která se skrývá v podzemí vily. Dostihne ji, vezme si ji jako rukojmí a postřelí Matrixe. Matrix ho žádá, aby jeho dceru pustil a vyzve Bennetta ho na souboj... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 267)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Totálně béčkově vyznívající nářez s kvalitními béčkovými dialogy a typickou atmosférou a hudbou let osmdesátých. Hláškující, ultra nabušený Arnie se svým nezaměnitelným výrazem člověka, prahnoucího po pomstě a vyřízení účtů a mladičká "Čarodějka" Alyssa Milano v roli jeho dcerky. No a koho jiného ještě pochválit, než jeho dvorního dabéra Pavla Soukupa, který jeho hláškám dodává tu správnou českou korunku. "Pokud ještě chcete vidět svou dceru, budete spolupracovat. Dobře?" - "Špatně!", "Nerušte mého přítele, je k smrti unavený", "V půl osmý mám kurz karate pro pokročilé." - "To už asi nestihnete", "Vyser si voko!" - "Tvoje oddanost mě vážně dojímá", "Co je Vám?" - "Asi jsem mrtvá." - "Nic Vám není", "Co jste s ním udělal?" - "Pustil jsem ho", "Už Vám někdo řekl, že jste hrozně agresivní?" "JÁ SE VRÁTÍM, BENNETTE." :D ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů Receptáře, kdy vám nejdříve vysvětlí, jak prostříhat muškáty na zahradě těžkým kulometem, načež vám ukážou chytrý nápad s instalací jednoduchého trupového ventilu na kotelním parovodu.. Když je táta Matrix nasraný, prázdné nábojnice padají k zemi frekvencí tropického lijáku aneb klasika všech klasik bezbřehé akční tuposti osmdesátých let. Kdo tento film v mládí nemiloval, ten si doteď myslí, že když Arnie drží padoucha jednou rukou nad hlubokou roklí, tak druhou vyklepává dveře žlutého Porsche.. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

V dětství to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, později mi to přišlo jako strašná stupidita, ale včera jsem po mnoha letech narazil na Komando v televizi, vychlastal jsem u toho pár piv, vypnul jsem mozek a musim přiznat, že mě to prostě bavilo. Divák holt musí překousnout, že Arnold vyskočí z letadla snad ze 100 metrů, spadne do louže a vůbec nic se mu nestane. Nebo jeho neprůstřelnost a nezranitelnost je taky komická. Ale ten film je našlapanej akcí, k tomu spousta hlášek, dokonce jsem si teprve až teď všimnul, že v tom hraje Bill Paxton. Jinak ono tady dost záleží i na dabingový verzi. Když vynechám ten prapůvodní rychlodabing, tak si vzpomínám ještě na verzi, kde Arnolda daboval Jiří Zavřel. A to mi přišlo, že se to bralo dost vážně. Ten nejnovější dabing se Soukupem mi připadá takovej odlehčenější a celkově k tomu filmu pasuje mnohem líp. Tohle je takovej film, kde chápu odpady i 5 hvězd. Já dám nakonec 4. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Teraz na chvíľku odbočím a budem hodnotiť srdcom, pretože Komando som videl ešte ako decko a vtedy som ešte takto objektívne hodnotiť nevedel, no tento film mi tak utkvel v pamäti, že si nemôžem dovoliť dať pod štyri hviezdičky. Ja viem, že z pohľadu reálneho je to úplná magorina, no z pohľadu čistej akcie je to teda parádny nárez, kde znova Arnie zabudne na roličku milujúceho otca a nastáva skutočný massacre. Nastupuje ako veľká voda, sám dočista vyhladí ostrov s celou armádou proti nemu a párkrát aj efektne zahlási. "Dochádza ti para Bennete!" :). 80%. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tohle je jeden z těch filmů, kde Arnie kolem sebe zabijí spousty lidí a sám stěží utrpí nějaké ty šrámy. Film je tak stupidní, až je místy srandovní. Občas jsme svědky nerealisticky senzačních scén (skok z kola letadla) a občas Arnie vypustí jedu ze svých nezapomenutelných hlášek. Nerealismus je tak vysoko, že v jedné scéně Arnie střílí ze zbraně, hází nože a střílí lidi, zatímco oni střílí na něj. V té scéně musel zabít alespoň sto lidí a ho netrefí ani jedna kulka. Jednu chytne až u samého konce. Jde o jeden z tzv. withoutbrain filmů, kde můžete mozek na pár desítek minut poslat odpočinout si. ()

Galerie (92)

Zajímavosti (79)

  • Když Matrix (Arnold Schwarzenegger) sestřelí vojáka z pozorovací věže, ten při pádu prorazí zábradlí. V záběru je vidět, že zábradlí je připevněno lanky, aby nespadlo. (rakovnik)
  • Arnold Schwarzenegger (John Matrix) na sociální síti Reddit prozradil, že se snažil do filmu prosadit jednu scénu, kterou sám vymyslel: „Chtěl jsem chlápkovi mačetou useknout ruku a tou ho pak umlátit k smrti. Samozřejmě se to neutajilo a dostalo se to až k tehdejšímu šéfovi studia Larrymu Gordonovi, který si mě zavolal k sobě do kanceláře a zeptal se mě: ‚Co to s tebou kurva je? Chceš si tímhle filmem vydělat prachy anebo chceš, aby na něj nesměla mládež?‘" Arnold souhlasil a morbidní scéna se do filmu nedostala, i když se mohla stát kultovní. (Posheidon)
  • Ve scéně, kdy odjíždí rybářská loď s Benettem (Vernon Wells), je v záběru vidět šnůra spojující loď s břehem. (Jizni Tlapa)

Související novinky

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (více)

Reklama

Reklama