Komando

Commando

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Naprostá klasika mezi béčkovými akčňáky, která kromě ukázkově nadupaného Arnolda, hafo výborných hlášek a hudby Jamese Hornera (!!!) obsahuje i spoustu neodolatelně zmršených trikových scén (viz dnes už klasické Porsche se zázračným vyrovnávačem karosérie, scénu od scény se prodlužující nábojový pás a jiné:)) Se slovenským dabingem o hvězdičku víc:))) 70%(15.9.2003)

Tohle je jeden z těch filmů, kde Arnie kolem sebe zabijí spousty lidí a sám stěží utrpí nějaké ty šrámy. Film je tak stupidní, až je místy srandovní. Občas jsme svědky nerealisticky senzačních scén (skok z kola letadla) a občas Arnie vypustí jedu ze svých nezapomenutelných hlášek. Nerealismus je tak vysoko, že v jedné scéně Arnie střílí ze zbraně, hází nože a střílí lidi, zatímco oni střílí na něj. V té scéně musel zabít alespoň sto lidí a ho netrefí ani jedna kulka. Jednu chytne až u samého konce. Jde o jeden z tzv. withoutbrain filmů, kde můžete mozek na pár desítek minut poslat odpočinout si.(24.9.2005)

Půdorysem standardní rodinné drama o otci zachraňující svou dcerušku (opoBauer), kdyby to nebylo tak easy a cheesy. Vystřihnout závěrečnou půlhodinku, od vylodění na ostrově /parodie na Ursulu Andress coby Mr. Olympia vylézá v plavkách v moře fuj), mohl to být hláškoidní mix Mortal Kombatu, Tarzana a NÁBOROVÉ reklamy U.S. army, takhle zůstanou hlášky velké ráže, nakupování bagrem a roztomilé honičky sportáků. Arnie je boží, dokud mluví svou rakušáckou angličtinou. Když začne promlouvat olovem, klesá u mě dolů a připomíná mi, proč se osmdesátkovým akčním flákům vyhýbám jako nemocnému s leprou. Jako parodie bránicolomivé, až do střelnice v botanické zahradě:)(20.4.2008)

Bývalému, vyslúžilému príslušníkovi špeciálnej vojenskej jednotky unesú teroristi dcéru. Chcú ho tak prinútiť, aby v rámci ich záujmov zabil prezidenta jedného z juhoamerických štátov. To sa ale prepočítali. Nevybrali si správneho človeka. John Matrix je muž, ktorý nerobí žiadne kompromisy. Je drsný, cieľavedomý a rozzúrený. V hlavnej úlohe železný Arnold Schwarzenegger. Nenechávam sa pri hodnotení filmov ovplyvniť nostalgiou, ale pri tomto titule mi to nedá. Veď práve "Komando" ma voľakedy veľmi dávno pripravilo o moje video panenstvo. VHS! Na to sa nezabúda. ****(18.9.2010)

Akční podívaná, která bude spíše zajímat jen ty nadšence, co rádi vidí krev. V tom filmu nic jiného není. Střílení, rvačky a krev. I Chuck Norris by žasl! Ale jako film to nestojí za nic. Scénár děravy a režie se taky nevyvedla. Ale musím uznat, že Arnold se v tomhle určitě vyžívá, rvačky a střílení mu šlo.(8.8.2006)

• - Snímek byl inspirován stejnojmenným komiksem Josepha Loeba III. (Terva)

• - V závěrečné přestřelce je možné spatřit figuríny u hořících domů, odhazovací rampy kaskadérů a "nekonečný" pás Matrixova (Arnold Schwarzenegger) kulometu. (Pyron)

• - Při detonaci nastražených náloží vybuchne i pozorovací věž, ačkoli tam Matrix (A. Schwarzenegger) nálož neumístil. (rakovnik)