Komando

Commando

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Došla ti pára, Bennette? Komando je nestrárnoucí akční lahůdka, takže o udělení pěti hvězd nemusím příliš dlouho přemýšlet. Tohle je absolutní kult skvělých 80. let a slavná Arnoldova žánrovka, ve které mu zlí padouši unesou dceru a on jich pak postřílí celé tucty, aby jí dostal nazpět. Klasický, zábavný akční film, kde se olovem a krví nešetřilo. A co je nejdůležitější - stále mě to baví. Kéž éra akčních hrdinů nikdy neskončí.(22.11.2009)

Totálně béčkově vyznívající nářez s kvalitními béčkovými dialogy a typickou atmosférou a hudbou let osmdesátých. Hláškující, ultra nabušený Arnie se svým nezaměnitelným výrazem člověka, prahnoucího po pomstě a vyřízení účtů a mladičká "Čarodějka" Alyssa Milano v roli jeho dcerky. No a koho jiného ještě pochválit, než jeho dvorního dabéra Pavla Soukupa, který jeho hláškám dodává tu správnou českou korunku. "Pokud ještě chcete vidět svou dceru, budete spolupracovat. Dobře?" - "Špatně!", "Nerušte mého přítele, je k smrti unavený", "V půl osmý mám kurz karate pro pokročilé." - "To už asi nestihnete", "Vyser si voko!" - "Tvoje oddanost mě vážně dojímá", "Co je Vám?" - "Asi jsem mrtvá." - "Nic Vám není", "Co jste s ním udělal?" - "Pustil jsem ho", "Už Vám někdo řekl, že jste hrozně agresivní?" "JÁ SE VRÁTÍM, BENNETTE." :D(12.9.2010)

Arnold v nejlepší formě. Tento film reprezentuje celou jeho filmovou kariéru, vyjma komediálních paskvilů a patří mezi nejlepší akční filmy vůbec. To je důvod, proč si ho zamilovali miliony diváků po celém světě, včetně mě. Z dnešního hlediska to místy působí komicky, ale nevadí mi to. A ta poslední velká bitka je legendární! ... EDIT : Film už asi nechci nikdy vidět. Jelikož už nikdy nezažiju lepší pocit, než vidět tenhle kousek v kině, naplněném stejně naladěnými a mnohdy i posilněnými nadšenci, kde se při každé výraznější scéně ječelo a tleskalo. Na cheesy brak naprosto ideální 80% [2.5.2018_Moviezone Kino Aero_Praha](23.12.2012)

Opravdu asi nejlepsi z Arnoldovo filmu, kdyz se nebudou brat velkofilmy typu Terminator. Samozrejme to neni ciste akcni film, ale je to i trosku komedie, a pusobi to misty docela naivne. Jenze Arnold je neskutecnej drsnak, haze jednu hlasku za druhou a zaverecny vycisteni ostrova je proste dokonalost. Jedina vada na krase je desne ubohej zaporak Vernon Wells, kterej si hraje na drsnacka, ale pusobi jen jako tlustoch v teplouskym oblecku beze svalu a s uchylnym vyrazem, Arnie by rozhodne zaslouzil lepsiho borce. Nadprumernej akcni film a za ten ostrov musim hvezdicku pridat.(2.2.2005)

Bez diskuze etalon akčních fláků let osmdesátých. Naprosto nestárnoucí akční klasika složená z těch správně masitých kousků. Nechybí regulérně nadsázková akce, kultovní (a přitom tak snadno použitelné) hlášky, ani tradiční záporácké přehrávání. Pokud se někomu "ejtýs" vyhnuly a chce to napravit klasikou nejklasičtější, nemá na výběr. Navíc, kde jinde předvádí Arnold takhle komlexní herectví? (Jeho hrudní svalstvo hraje doslova precizně ;)(1.7.2006)

• - V závěrečné přestřelce je možné spatřit figuríny u hořících domů, odhazovací rampy kaskadérů a "nekonečný" pás Matrixova (Arnold Schwarzenegger) kulometu. (Pyron)

• - Arius (Dan Hedaya) ve filmu používá pušku Steyr AUG rakouské výroby. Stejnou zbraň se objevila také v rukou Karla (Alexander Godunov) ve filmu Smrtonosná past (1988). (Narcis)

• - Na filmu se podílelo 54 kaskadérů. Kaskadérů bylo o 17 víc než hereckých představitelů. (Epistemolog)