poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Československo

  Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  *****

  Bez diskuze etalon akčních fláků let osmdesátých. Naprosto nestárnoucí akční klasika složená z těch správně masitých kousků. Nechybí regulérně nadsázková akce, kultovní (a přitom tak snadno použitelné) hlášky, ani tradiční záporácké přehrávání. Pokud se někomu "ejtýs" vyhnuly a chce to napravit klasikou nejklasičtější, nemá na výběr. Navíc, kde jinde předvádí Arnold takhle komlexní herectví? (Jeho hrudní svalstvo hraje doslova precizně ;)(1.7.2006)

 • Aluska88
  ****

  Totálně béčkově vyznívající nářez s kvalitními béčkovými dialogy a typickou atmosférou a hudbou let osmdesátých. Hláškující, ultra nabušený Arnie se svým nezaměnitelným výrazem člověka, prahnoucího po pomstě a vyřízení účtů a mladičká "Čarodějka" Alyssa Milano v roli jeho dcerky. No a koho jiného ještě pochválit, než jeho dvorního dabéra Pavla Soukupa, který jeho hláškám dodává tu správnou českou korunku. "Pokud ještě chcete vidět svou dceru, budete spolupracovat. Dobře?" - "Špatně!", "Nerušte mého přítele, je k smrti unavený", "V půl osmý mám kurz karate pro pokročilé." - "To už asi nestihnete", "Vyser si voko!" - "Tvoje oddanost mě vážně dojímá", "Co je Vám?" - "Asi jsem mrtvá." - "Nic Vám není", "Co jste s ním udělal?" - "Pustil jsem ho", "Už Vám někdo řekl, že jste hrozně agresivní?" "JÁ SE VRÁTÍM, BENNETTE." :D(12.9.2010)

 • Falko
  *****

  Dnes sa na tomto filme skor zasmejem, lebo take vysoke hodnotenie ako 72% na CSFD nie je normalne pre takyto film, ale uplne to chapem. Ved prave na tomto filme som vyrastal, ked moj otec mal zaciatkom 90-tych rokov este staru VHS-ku, na ktorej bol pred Komandom nahraty Rambo 2 so simultannym prekladom, teda s jednym hlasom za vsetky postavy. To mi ale vtedy nevadilo. Vyhodou bolo, ze som si vsetky tie akcne sceny s perfektnou hudbou od Jamesa Hornera mohol pozriet stale znova a znova a znova:-) A taktiez, kto by to bol povedal, ze vtedy pre mna este neznamy James Horner je stvoritelom soudtrackov STATOCNEHO SRDCA (1995) alebo TITANICU (1997)... 28.03.2009 ________ Arnold Schwarzenegger - (John Matrix) +++ Rae Dawn Chong - (Cindy) +++ Dan Hedaya - (Arius) +++ Vernon Wells - (Bennett) +++ Bill Duke - (Cooke) +++ James Olson - (Major Generál Franklin Kirby) +++ David Patrick Kelly - (Sully) +++ Alyssa Milano - (Jenny Matrix) +++ Bill Paxton - (Policajt) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 75%(24.9.2006)

 • H34D
  ****

  Commando - to je nefalšované běčko a ryzí osmdesátky - hromada šílené a jednoduché akce, přímočarost až stupidita, díry ve scénáři, nic moc herecké výkony, ale za to božský, stylový Arnold s kládou na rameni, ehm. První polovina je vlastně taková fajn komedie, potom je škoda, že s příchodem na ostrov se film asi snaží zvážnět a tím částečně podkopává sám sebe, jelikož právě akci na ostrově vážně brát nejde. Ve zkratce, ideální film na upuštění páry a to může potvrdit i hlavní záporák... "Remember when i promised to kill you last? I lied" 7/10(12.4.2008)

 • Gemini
  ***

  Naprostá klasika mezi béčkovými akčňáky, která kromě ukázkově nadupaného Arnolda, hafo výborných hlášek a hudby Jamese Hornera (!!!) obsahuje i spoustu neodolatelně zmršených trikových scén (viz dnes už klasické Porsche se zázračným vyrovnávačem karosérie, scénu od scény se prodlužující nábojový pás a jiné:)) Se slovenským dabingem o hvězdičku víc:))) 70%(15.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace