poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Slovensko

  Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Guilty pleasure. Čistokrevné béčko, které se stalo klasikou žánru akčních filmů. Namakaný korba Arnold trousí hlášku jednu za druhou, vybíjí jednoho záporáka za druhým a ještě se u toho tváří jako by to všechno bylo "jen tak mimochodem". Do toho geniální Hornerova hudba. Prostě paráda. Nejlegračnější a nejkrvavější Arnoldův film a zároveň moje srdcovka. :-) "Vezmeme si Cookovo auto. Už ho nebude potřebovat."(2.12.2006)

 • Falko
  *****

  Dnes sa na tomto filme skor zasmejem, lebo take vysoke hodnotenie ako 72% na CSFD nie je normalne pre takyto film, ale uplne to chapem. Ved prave na tomto filme som vyrastal, ked moj otec mal zaciatkom 90-tych rokov este staru VHS-ku, na ktorej bol pred Komandom nahraty Rambo 2 so simultannym prekladom, teda s jednym hlasom za vsetky postavy. To mi ale vtedy nevadilo. Vyhodou bolo, ze som si vsetky tie akcne sceny s perfektnou hudbou od Jamesa Hornera mohol pozriet stale znova a znova a znova:-) A taktiez, kto by to bol povedal, ze vtedy pre mna este neznamy James Horner je stvoritelom soudtrackov STATOCNEHO SRDCA (1995) alebo TITANICU (1997)... 28.03.2009 ________ Arnold Schwarzenegger - (John Matrix) +++ Rae Dawn Chong - (Cindy) +++ Dan Hedaya - (Arius) +++ Vernon Wells - (Bennett) +++ Bill Duke - (Cooke) +++ James Olson - (Major Generál Franklin Kirby) +++ David Patrick Kelly - (Sully) +++ Alyssa Milano - (Jenny Matrix) +++ Bill Paxton - (Policajt) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 75%(24.9.2006)

 • Flipnic
  *****

  Zásadně nehodnotím filmy z nostalgie, ale nehledě na dojem v dětství, vždy hodnotím podle dojmu aktuálního ... Komando by snad mohlo být jedinou výjimkou, protože na něm a "Krvavém sportu" jsem prostě vyrostl. Roky nebylo nic, co by tyto dva filmy u mne mohlo překonat, než jsem trochu dospěl a zjistil, že jsou i zajímavější věci ve filmech, než je střílení a kopání lidí do hlavy ... Komando, je ovšem stále můj osobní "kult" Arnolda Schwarzeneggera, naprostá bomba a jednička v oblasti akčních filmů 80. let. Tohle jsou 80. léta v celé svojí parádě, podobně jako perfektní Stalonova "Cobra". Komando je film, který byl Arnoldovi v době jeho největšího nášlapu v kariéře a stejně tak nejvyšší fyzické kondici, doslova ušit na míru. Komando je film, který dělá Arnolda a Arnold dělá Komando ... Každá scéna, každý střih, každý pohyb, každá grimasa, každý výstřel, každá hláška, vše je zde jen a jen pro vytvoření dojmu naprosto ultimátního "lidského stroje na zabíjení", kterému šmejdi mohli udělat to nejhorší, co snad koho může napadnout - únést dceru a vyrušit ho z jeho klidného rozjímání v horách. Komando má naprosto dokonalý střih a díky tomu ve své době právě tolik vynikalo, z dnešního pohledu je to takový "Bourne" 80. let. Střih je tak perfektní, že běžný divák nepozná (a hlavně v té době nepoznal) spoustu věcí, které přímo řeší ... Prostě divák má dojem, že to dělá Arnold, ale Arnold to předvádí díky úžasnému preciznímu střihu (viz příklad za všechny - převrácení výtahu přes záda). Celý film je navíc prošpikován dokonalými hláškami, které Arnold cedí jednu za druhou a některé snad nikdy nezestárnou. Vše je úžasně dokreslováno nadčasovou, perfektní hudbou, která drží diváka ve střehu od začátku, je to příjemný "minimal" styl, který v té době jako hudební styl elektronické hudby ještě vlastně neexistoval. A finále ... obrovský, nekonečný akční orgasmus, který rozdělil akční filmy "před" Komandem a "po" Komandu. Ani Stalone se nemohl tomuto rovnat ve svém "Rambovi" a "Kobře" ... ani žádný jiný akční hrdina té doby. Vyjma honkongských pecek od Johna Woo. V čemž nechápu potom buď přehnané hodnocení těchto akčních "bratrů" z východu tady na csfd, nebo nedocenění "Komanda" právě v oblasti akčního filmu, kde prostě dle mého má naprosto jasné svoje prvenství. Toto je prostě akční film a Arnold ve své nejlepší formě 80. let. a pokud je z určitého pohledu kýčovitý, naivní a hloupý, tak taková bohužel byla celá 80. léta...(7.12.2007)

 • genetique
  ****

  Teraz na chvíľku odbočím a budem hodnotiť srdcom, pretože Komando som videl ešte ako decko a vtedy som ešte takto objektívne hodnotiť nevedel, no tento film mi tak utkvel v pamäti, že si nemôžem dovoliť dať pod štyri hviezdičky. Ja viem, že z pohľadu reálneho je to úplná magorina, no z pohľadu čistej akcie je to teda parádny nárez, kde znova Arnie zabudne na roličku milujúceho otca a nastáva skutočný massacre. Nastupuje ako veľká voda, sám dočista vyhladí ostrov s celou armádou proti nemu a párkrát aj efektne zahlási. "Dochádza ti para Bennete!" :). 80%.(18.5.2006)

 • dobytek
  **

  Když mi bylo tak 10 let, tak jsem to hrozně žral, ale za nějakou nostalgii žádný hvězdičky rozdávat nebudu. Když jsem to viděl naposledy, tak mi to připadalo neskutečně pitomý a nejvíc me tak bavilo sledovat, kolik v tomhle filmu tvůrci nasekali chyb. Jinak honička v Komandu mi připomněla Bullitův případ, kde se několikrát za sebou objeví zelenej VW brouk. Tady zase Arnie asi 10× předjede stříbrnej Renault 5, kterej je o to nápadnější, že mu nesvítí jedna obrysovka. Ovšem s amatérskym rychlodabingem z 80. let by to bylo asi za 5 hvězdiček :-)(1.5.2006)

 • - Na filmu se podílelo 54 kaskadérů. Kaskadérů bylo o 17 víc než hereckých představitelů. (Epistemolog)

 • - Když se Matrix připravuje na poslední boj, dá si vestu, vyzbrojí se a teprve pak sa začne malovat černou barvou po rukou i po tváři. Když si vestu svlékne, je pomalovaný i na hrudi. (Terva)

 • - John Matrix (Arnold Schwarzenegger) postupně jezdí ve filmu auty Chevrolet Blazer, model z roku 1973, Sunbeam Alpine z roku 1964, Porsche 911 Targa z roku 1969 a Cadillac Eldorado  z roku 1975. Bez újmy přežije jen poslední jmenovaný, všechna ostatní auta skončí jako vraky. (Stejšn)