Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Bez diskuze etalon akčních fláků let osmdesátých. Naprosto nestárnoucí akční klasika složená z těch správně masitých kousků. Nechybí regulérně nadsázková akce, kultovní (a přitom tak snadno použitelné) hlášky, ani tradiční záporácké přehrávání. Pokud se někomu "ejtýs" vyhnuly a chce to napravit klasikou nejklasičtější, nemá na výběr. Navíc, kde jinde předvádí Arnold takhle komlexní herectví? (Jeho hrudní svalstvo hraje doslova precizně ;)(1.7.2006)

Je to prostě pecka, na tenhle snímek se můžu dívat pořád dokola a neustále se u něj bavím. Už samotný začátek, myslím tím nástup Arnolda, by se dal označit za kultovní, o tom co se děje poté ani nemluvím. Přímočarý děj tady rozhodně není překážkou, proč také jednat v oklikách? Prostě klasika všech klasik. Arnold ruluje. [TOP 19/14 66%](27.12.2006)

Jako malýmu klukovi mi to za komančů, v době pokoutně kolujících simultánně dabovaných VHS kopií, přišlo jako dost veliká trapárna. Jako starej cyp se naopak bavím, poněvadž tahle ´arnoldovka´zraje jako víno. Komando je sice taková dost tupá maskulinní zábava, s velikou přemírou násilí (viz. "čištění" ostrova, tady to už prostě tvůrci pořádně přehnali :o) ) směšně schovaném za otcovsky pozitivní motivaci zachránit své dítě. Jenže bráno jako velmi svižná akční komedie a dokonalý modelový příklad "osmdesátkových" akčňáren Commando určitě za zhlédnutí stojí. A hledat tady logiku? Pche! K čertu s ní protentokrát! A je nesporné, že některé Arnoldovy hlášky, pronášené v kontrastu s jeho typicky kamennou tváří, jsou neodolatelné - "You are funny guy, Sully. I like you. Thats´ why I´m going to kill you last."(11.5.2003)

• Melies

2 / 10 Ra-ta-ta-ta!!! Bum! Bum! Plesk! Buch! Vedľa, smrade! Gŕŕŕ! Kde mám dcéru?! BUM! BAM! PRÁSK!!! ... Áno, asi nejako vyzerá tento drsný akčňák s oceľovým Arniem v ďalšej z jeho konverzačných úloh. Podľa môjho skromného názoru je to tuctová zlátanina, ale v prípade Komanda úplne rozumiem všetkým tým vysokým hodnoteniam - nostalgia je opojná droga, no mňa tento film v mladosti akosi minul a preto nemám jediný dôvod, prečo k nemu byť prehnane tolerantný.(6.1.2006)

• Tosim

Násilnická osmdesátá léta, která stála za...nestála za nic. Arnold Schwarzenegger, který je symbolem tohoto údobí, ztělesňuje vše, kvůli čemu tento věk zatracujeme i (obdivujeme.) Hlavní herec je prostě kulturista a ne (herec) a...celý film a tenhle styl a "Arnie" jsou pozůstatkem éry, která bude doufám zapomenuta...(2.8.2002)

• - Arnold Schwarzenegger (Matrix) a Vernon Wells (Bennett) zůstali po natáčení dobrými přáteli. (-bad-mad-wolf-)

• - Terminál budovy Aeropuerto Val Verde je ve skutečnosti stará budova terminálu na letišti v Long Beach. (CANNIBAL)

• - Když Matrix (Arnold Schwarzenegger) pronásleduje Sullyho (David Patrick Kelly) a vyběhnou z nákupního centra, Sully strazí žlutým Porschem Matrixe a přitom se urazí zpětné zrcátko. V následujících scénách si lze všimnout, že se zpětné zrcátko opakovaně objevuje a znovu mizí. (Pavlátko)