poster

Komando

 • USA

  Commando

 • Slovensko

  Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  LOL! To bylo něco. Schwarzeneggerovo zjevení na platně nemá chybu, titulková sekvence je na zeblití, děj neexistuje, a Arnie občas fakt zaperlí. Závěrečná akce je jak z nějaký špatný videohry a celý je to prostě totálně LOL! A už vím, kdo má nejkrásnější prsa na světě. Arnold Schwarzenegger. Jen si všimněte, jak se mu krásně natřásaj, když beží se samopalem v ruce.(5.12.2006)

 • Dudek
  *****

  Je to prostě pecka, na tenhle snímek se můžu dívat pořád dokola a neustále se u něj bavím. Už samotný začátek, myslím tím nástup Arnolda, by se dal označit za kultovní, o tom co se děje poté ani nemluvím. Přímočarý děj tady rozhodně není překážkou, proč také jednat v oklikách? Prostě klasika všech klasik. Arnold ruluje. [TOP 19/14 66%](27.12.2006)

 • Gemini
  ***

  Naprostá klasika mezi béčkovými akčňáky, která kromě ukázkově nadupaného Arnolda, hafo výborných hlášek a hudby Jamese Hornera (!!!) obsahuje i spoustu neodolatelně zmršených trikových scén (viz dnes už klasické Porsche se zázračným vyrovnávačem karosérie, scénu od scény se prodlužující nábojový pás a jiné:)) Se slovenským dabingem o hvězdičku víc:))) 70%(15.9.2003)

 • Blizzard
  ***

  Jedno z těch nezapomenutelných akčních béček s ještě mladým Arnoldem Schwarzeneggerem, ve kterém je spousta klišé, chyb, nelogičnosti a ROFL hlášek. Teď, když jej opět vidím, si vlastně uvědomuji, že tu Arnie paroduje i samotného Terminátora, viz "I'll be back, Bennett.". Finální párty na ostrově je pak unikát sám o sobě, Arnie zde se zapnutým GOD módem a notně vybaven arzenálem celé jednotky, pokropí vše, co mu přijde pod hlaveň M78. Zajímavé však je, že i přes všechny negativní aspekty, které snímek předvádí, se na něj dá dívat i po třiadvaceti letech. (6/10)(14.7.2003)

 • Djkoma
  **

  Komando je film plný klišé napojených naprosto primitivně na sebe, pouze pro potěchu diváka z akce a Arnolda samotného a tak vznikl další film typu "jeden proti všem" (u Arnolda nečekané !!!). Snímání scén, při kterých jsou vidět spousty chyb (at uz nezničitelné auto, vyskakující lidé apod.).Kdokoliv nepochopí a filmu nepromine nastavenou notu lehké sebe parodie a zároveň velkého množství vystřílených nábojů a zabitých "neznámých tváří", bude na komando nadávat. Tohle je prostě klasický film 80. let se vším, co k tomu patří.(1.7.2004)

 • - V úvodu filmu popeláři používají zbraně MAC-10. Arius (Dan Hedaya) ve finální přestřelce používá zbraň AUG 77. John Matrix (Arnold Schwarzenegger) používá granáty M67. Další zbraně použité ve filmu byly brokovnice SAS 12, útočné pušky AK-47 a M16 a kulomet M60. (K98)

 • - Když je Matrix (Arnold Schwarzenegger) na ostrově a dívá se do dalekohledu, záběr na jeho hlavu ukazuje, že se dívá směrem doleva. Pohled dalekohledem jde ale na opačnou stranu. (vlachino)

 • - Když se Matrix připravuje na poslední boj, dá si vestu, vyzbrojí se a teprve pak sa začne malovat černou barvou po rukou i po tváři. Když si vestu svlékne, je pomalovaný i na hrudi. (Terva)