Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

Arnieho Devátá s Ódou na blbost. "Zahrej to znovu Same."? Muhahááá, to má být legendární filmová hláška? Sežeňte si Komando a poznáte význam slova nezapomenutelný... "Doš-la ti pá-ra Be-ne-te!"; "Co jsi mu udělal? -Pustil jsem ho!"; "Zelený barety si dávám k snídani!" A to ani nechci začínat o Arnieho čelním útoku na po zuby ozbrojený dům-pevnost... něco takového se prostě opravdu nezapomíná. Nechtěná parodie, o to vtipnější...80%(18.6.2006)

Snad to nejklasičtější akční béčko 80. let! Arnold v úžasné formě! Snímek je naplněný skvělými akčními scénami, perfektními hláškami a jedinečnou atmosférou. Kdo viděl jako malý, nikdy nezapomene! Nostalgie, krása, akčnost, Arnie, Bennett. Chyby: 1) Ve scéně, kdy plk. Matrix hází na ostrově granáty po vojácích a oni po výbuchu vyletí do vzduchu, si můžeme všimnout (nejlépe ve zpomaleném záběru), že vojáci "jdou" do vzduchu dříve, než granát vybuchne - nahoru jim totiž pomáhá rampa, která se zvedne z trávníku. 2) Když se Matrix pere s Cookem v pokoji v motelu, tak se jim podaří shodit lampičku, která je však o chvíli později opět na svém místě. 3) Na začátku filmu, když je unesena dcera Matrixe, tlačí plukovník svůj džíp ke srázu, aby se za nimi pustil. V jednom okamžiku (než naskočí do auta) si můžeme vzadu všimnout jistícího lana. 4) Ve scéně, kdy Bennett přikládá nůž na krk Jenny, tak má střídavě rozepnutou a zapnutou levou kšandu. 5) Těsně předtím, než se Matrix se Cindy pustí do sledování Sallyho, řekne letuška: "Bála jsem se, že to řeknete." Poté couve svým autem a v té chvíli je v odrazu auta vidět kameraman.(10.11.2006)

• Djkoma

Komando je film plný klišé napojených naprosto primitivně na sebe, pouze pro potěchu diváka z akce a Arnolda samotného a tak vznikl další film typu "jeden proti všem" (u Arnolda nečekané !!!). Snímání scén, při kterých jsou vidět spousty chyb (at uz nezničitelné auto, vyskakující lidé apod.).Kdokoliv nepochopí a filmu nepromine nastavenou notu lehké sebe parodie a zároveň velkého množství vystřílených nábojů a zabitých "neznámých tváří", bude na komando nadávat. Tohle je prostě klasický film 80. let se vším, co k tomu patří.(1.7.2004)

• Melies

2 / 10 Ra-ta-ta-ta!!! Bum! Bum! Plesk! Buch! Vedľa, smrade! Gŕŕŕ! Kde mám dcéru?! BUM! BAM! PRÁSK!!! ... Áno, asi nejako vyzerá tento drsný akčňák s oceľovým Arniem v ďalšej z jeho konverzačných úloh. Podľa môjho skromného názoru je to tuctová zlátanina, ale v prípade Komanda úplne rozumiem všetkým tým vysokým hodnoteniam - nostalgia je opojná droga, no mňa tento film v mladosti akosi minul a preto nemám jediný dôvod, prečo k nemu byť prehnane tolerantný.(6.1.2006)

Komando je nestrárnoucí akční lahůdka, takže o udělení pěti hvězd nemusím příliš dlouho přemýšlet. Tohle je absolutní kult skvělých 80. let a slavná Arnoldova žánrovka, ve které mu zlí padouši unesou dceru a on jich pak postřílí celé tucty, aby jí dostal nazpět. Klasický, zábavný akční film, kde se kulkami a krví nešetřilo. A co je nejdůležitější - stále mě to baví. Kéž éra akčních hrdinů nikdy neskončí. P.S. Od kdy je Komando považováno za komedii? Kvůli několika vynikajícím Arnieho hláškám? Ale jděte, je to krvavý, brutální film.(22.11.2009)

• - Typ hydroplánu, který se ve filmu objevil, je Grumman Goose. (Foxhound#1)

• - Ve scéně v obchodě se zbraněmi je možné vidět, že má raketomet jednu raketnici prázdnou. Z této raketnice však poté padají výstřely. (Pyron)

• - Film se natáčel 45 dní. (Džejkop)