Komando

Commando

• Československo

Komando

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 1985, 87 min (Director's cut: 92 min)

LOL! To bylo něco. Schwarzeneggerovo zjevení na platně nemá chybu, titulková sekvence je na zeblití, děj neexistuje, a Arnie občas fakt zaperlí. Závěrečná akce je jak z nějaký špatný videohry a celý je to prostě totálně LOL! A už vím, kdo má nejkrásnější prsa na světě. Arnold Schwarzenegger. Jen si všimněte, jak se mu krásně natřásaj, když beží se samopalem v ruce.(5.12.2006)

"Prosím nerušte mého přítele, spí jako zabitej". Společně s PREDÁTOREM nejlepší Schwarzenegger! Rozporcování končetin granáty, akce bez přestávky, lámání kostí, tekoucí krve z obrazovky, miliony kulek prolétávajících kolem diváka s nejvíce mrtvol, co může divák v akčňáku zhlédnout. Lester v top formě!(14.2.2012)

Dnes sa na tomto filme skor zasmejem, lebo take vysoke hodnotenie ako 72% na CSFD nie je normalne pre takyto film, ale uplne to chapem. Ved prave na tomto filme som vyrastal, ked moj otec mal zaciatkom 90-tych rokov este staru VHS-ku, na ktorej bol pred Komandom nahraty Rambo 2 so simultannym prekladom, teda s jednym hlasom za vsetky postavy. To mi ale vtedy nevadilo. Vyhodou bolo, ze som si vsetky tie akcne sceny s perfektnou hudbou od Jamesa Hornera mohol pozriet stale znova a znova a znova:-) A taktiez, kto by to bol povedal, ze vtedy pre mna este neznamy James Horner je stvoritelom soudtrackov STATOCNEHO SRDCA (1995) alebo TITANICU (1997)... 28.03.2009 ________ Arnold Schwarzenegger - (John Matrix) +++ Rae Dawn Chong - (Cindy) +++ Dan Hedaya - (Arius) +++ Vernon Wells - (Bennett) +++ Bill Duke - (Cooke) +++ James Olson - (Major Generál Franklin Kirby) +++ David Patrick Kelly - (Sully) +++ Alyssa Milano - (Jenny Matrix) +++ Bill Paxton - (Policajt) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 75%(24.9.2006)

Teraz na chvíľku odbočím a budem hodnotiť srdcom, pretože Komando som videl ešte ako decko a vtedy som ešte takto objektívne hodnotiť nevedel, no tento film mi tak utkvel v pamäti, že si nemôžem dovoliť dať pod štyri hviezdičky. Ja viem, že z pohľadu reálneho je to úplná magorina, no z pohľadu čistej akcie je to teda parádny nárez, kde znova Arnie zabudne na roličku milujúceho otca a nastáva skutočný massacre. Nastupuje ako veľká voda, sám dočista vyhladí ostrov s celou armádou proti nemu a párkrát aj efektne zahlási. "Dochádza ti para Bennete!" :). 80%.(18.5.2006)

Je to prostě pecka, na tenhle snímek se můžu dívat pořád dokola a neustále se u něj bavím. Už samotný začátek, myslím tím nástup Arnolda, by se dal označit za kultovní, o tom co se děje poté ani nemluvím. Přímočarý děj tady rozhodně není překážkou, proč také jednat v oklikách? Prostě klasika všech klasik. Arnold ruluje. [TOP 19/14 66%](27.12.2006)

• - Ve scéně, kdy odjíždí rybářská loď s Benettem (Vernon Wells), je vidět v záběru šnůra spojující loď s břehem. (Jizni Tlapa)

• - Když Matrix v závěrečné akci na ostrově hází granáty, lze na zemi zahlédnout zařízení, které po výbuchu odhazuje vojáky stranou. (-bad-mad-wolf-)

• - V úvodu filmu popeláři používají zbraně MAC-10. Arius (Dan Hedaya) ve finální přestřelce používá zbraň AUG 77. John Matrix (Arnold Schwarzenegger) používá granáty M67. Další zbraně použité ve filmu byly brokovnice SAS 12, útočné pušky AK-47 a M16 a kulomet M60. (K98)