Lovec démonů

• USA Frailty (více)
Trailer

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Neuvěřitelně předvídatelný film. Když uhádnu všechny zvraty s velkým předstihem, než se skutečně stanou, je něco špatně. Nejvíc mě zklamal ten poslední, u kterého jsem doufal, že jsem se v odhadu zmýlil. Bohužel jsem se nezmýlil a ten konec ničí všechno dobré, co se přetím podařilo vybudovat. Mluvím hlavně o obstojné atmosféře a zajímavém příběhu. Nakonec je z Frailty jen tuctová blbůstka, kterých z Ameriky chodí spousta. Fuj tomu závěru, tři hvězdy za pěknou předzvratovou část. ()

Enšpígl

Fanoušky Matta může film krapet zklamat v tom, že Matthew McConaughey tu sice má jednu z hlavních rolí, leč většinu času procmrdá vyprávěním o svém idylickém vztahu s taťuldou, který patřil mezi velké fanoušky práce se sekyrou. Upřimně řečeno mě ten film velkou část přišel jak z jinýho autobusu, tolik mrtvých že by nikomu nescházeli, ale noooo tak, amíci moji milování, trošku brzdičky na ten váš plyn by fakt neškodilo. Spíš než o napětí šlo o psychologii i když tam byla snaha naroubovat mystično, tak to se moc nedařilo. Co se naopak zadařilo velmi dobře, byl Billův herecký výkon. Konec nám udělá několik zajímavých obratů s níž jeden mě k filmu seděl a druhej ne. ()

kOCOUR

Nepochybně nápaditý a značně tísnivý (i když ne příliš originální) thriller, kterému by neškodila poloviční stopáž. Věčný odpor syna a pokusy otce dostat ho na "víru" je motiv několikrát zbytečně protahovaný a s každým dalším svázaným návštěvníkem kůlny Paxton nechtěně skoluzává do dlouhého, přestože stále mrazivě šokujícího stereotypu. Závěr trpí přemíru point, přičemž jedna druho přebíjí, aniž by byla předchozí divákem vstřebána. Andělský motiv je pak přímo hrůzný! Skoro jako kdyby Gilliam požil opravdu velké množství marihuany a použil svého anděla z Brazilu pro taneční videoklip... ()

Tsunami_X

Tuctový thriller s nezvládnutým tempem a stereotypní epizodností, který se přímo vyžívá v opakování, přičemž samotné motivy rozvíjí více než pomalu. Řemeslný standard, u nějž bije do očí snad jen jakási vážně míněná podobizna anděla hodící se spíše do německého televizního sci-fi, nepřináší absolutně nic nového. Ona „šokující“ pointa je ostřílenému divákovi jasná po deseti minutách a zbytek času je vyplněn pouze útrpným čekáním na jakoukoliv zajímavou pasáž. Bohužel se však nedá ustát závěr, který v zásadě velebí onen křesťanský fanatismus a ospravedlňuje jej. Něco tak odporného se jen tak nevidí. Bill Paxton si může potřást rukou s Mel Gibsonem. ()

POMO

Dosť drsný thriller a sebaparódia súčasne. Ale bohužiaľ nechcená. Paxton nie je ani tak špatný režisér, ako veľmi naivný človiečik. Keby to natočil Raimi (ktorému je špeciálne ďakované v záverečných titulkoch), mohol to byť nervy drásajúci thriller. Takto je to len silná facka tomu, kto Shyamalanove SIGNS označuje za báchorku o viere. ()

• Ve filmu hrají tři hvězdy s texaským původem - Bill Paxton, Matthew McConaughey a Powers Boothe. (Chatterer)
  • Jeremy Sumpter, který hrál Adama, se původně ucházel o roli Feltona. (Chatterer)