Lovec démonů

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

April Ferry

Celkem slušný thriller, který mě potěšil především svým závěrem, který není přeci jen klasickým, hollywoodským koncem. Bohužel Paxton režisér trochu nezvládá Paxtona herce a příběh je občas trochu plošší, ale co naplat, docela se mi to líbilo - no považte, už jen to, že hlavním "kladným" hrdinou je masový vrah a přesto film působí zcela seriozně!(1.11.2002)

Detektiva Wesleyho Doylea (Powers Boother), vyšetřující případ sériového vraha zvaného Boží ruka, navštíví mladík, který tvrdí, že zná identitu onoho vraha. Celý večer vypráví detektivovi podivný případ své rodiny. Již od malička jsou oba bratři vychováváni jenom otcem, který věří, že je pověřen od boha čistit zemi od démonů, kteří se zde schovávají. A snaží se oba syny naučit svému "řemeslu" ... Billovi Paxtonovi asi přišlo, že už dlouho nedostal nějakou pořádnou roli, a tak podle rčení - udělej si sám, se vrhnul na režisérkou sesličku. Ale nevím, jestli toto bude takový trhák, v jaký Bill Paxton věřil. První půlka filmu je sice skvělá (hlavně sám Bil Paxton, v roli utrápeného otce je dokonalý), ale jak se pozdějc film začal zamotávat, celý tajemný příběh šel do kytek..(25.1.2004)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +pohled z druhé strany barikády, závěr, herecké výkony, příběh -mohlo to být ještě mrazivější a možná i nechutnější/// Dosti působivý a mrazivý Thriller, který skýtá překvapivý závěr a díky němu se dá zhlédnou film vícekrát. Při prvním zhlédnutí jsem byl skutečně překvapen. Teď po druhém zhlédnutí, už jsem věděl co a jak a na film se díval jinak. A mrknu na něj ještě jednou, protože jsem si zase dal několik souvislostí dohromady. A jinak zajímavý pohled na samotné "vrahy" a jejich motiv. Celkově se tento snímek řadí mezi nadprůměr, mohlo to sice být lepší, ale hlavně to nebyla nuda./// Celkem 69%///(23.10.2006)

Máte pocit že se vaši rodiče doma zbláznili? Když jsem byl menší, tak jsem takový názor občas i měl. Tak třeba v době největší puberty vám koupí máma svetr s Mickey Mousem nebo Kačerem Donaldem :) Vzali by jste si ten svetr na sebe a šli v něm s partou ven? Věděl jsem že ne! Když jsem Lovce démonů dokoukal a chvíli popřemýšlel, tak jsem byl rád za to, jaké mám rodiče.(29.4.2006)

Když jsem tenhle film viděl v době jeho premiéry, byl jsem nadšen a mráz mi běhal po zádech, protože vyšinutej samozvanej lovec démonů v sobě skrývá hodně krutosti a hrůzy. Po dvanácti letech to ale vypadá, že v záplavě konkurence už jen tak neobstojí a zpětně se usmívám nad zvláštní redneck produkcí a celkovým lehce najivním zpracováním. Hlavním vítězem tak je hodně povedenej a emotivní soundtrack.(6.10.2013)

• - Jeremy Sumpter, který hrál Adama, se původně ucházel o roli Feltona. (Chatterer)

• - Bill Paxton během natáčení použil jen jednu plechovku piva, protože získali jedinou plechovku šunky z roku 1979. (Chatterer)

• - Osama bin Laden se objeví jako nejhledanější člověk FBI na konci filmu. (Chatterer)