Lovec démonů

Bill Butler

Brian Tyler

Arnold Glassman

Scénografie:

Nelson Coates, Linda Lee Sutton (set dekoratér)

Kostýmy:

April Ferry
  • Nemik96

Billa Paxtona mám jako herce docelá rád, ale jako režisér se v tomhle filmu moc nepředvedl. Přiznám se že jsem se na LOVCE DÉMONŮ díval na 3x protože jsem vždy usnul. Nezajímavý thriller plný pobožných kecu,(při větě,která se ve filmu opakuje tak 100% ale to nejsou lidé jsou to démoni a bůh mi řek abych je zabil se mi otevíral nůž v kapse. Jednotvárnost poprav a konce, který se dal předvídat po prvních15 minutách filmu. V porovnání s filmem SEDM který považuji za nejlepší v tomhle žánru je to naprostý podprůměr tudiž 1*.(30.10.2011)

Neuvěřitelně předvídatelný film. Když uhádnu všechny zvraty s velkým předstihem, než se skutečně stanou, je něco špatně. Nejvíc mě zklamal ten poslední, u kterého jsem doufal, že jsem se v odhadu zmýlil. Bohužel jsem se nezmýlil a ten konec ničí všechno dobré, co se přetím podařilo vybudovat. Mluvím hlavně o obstojné atmosféře a zajímavém příběhu. Nakonec je z Frailty jen tuctová blbůstka, kterých z Ameriky chodí spousta. Fuj tomu závěru, tři hvězdy za pěknou předzvratovou část.(1.9.2008)

Tak tenhle thriller jsem viděl nyní podruhé. Poprvé to bylo v kině v roce 2003, nyní po sedmi letech jsem se na to podíval znovu. A můžu říct, že vzhledem k tomu, že už jsem znal závěrečné rozuzlení celého příběhu, tak ten závěr pro mě nebyl tak efektní jako před těmi sedmi lety v kině. Ale i tak jsem si opět vychutnal příběh o otci dvou chlapců, jenž začne vyražďovat démony, kteří ale vypadají jako normální lidé. A ani po těch letech neměním svůj názor. Film je to svým námětem i zpracováním velmi zajímavý, napínavý, atraktivní a dokázal mě opravdu zaujmout a přikovat jak do sedačky kinosálu, tak do křesla u mě doma. Zkrátka tohle je film, který stojí a padá se svým příběhem, a naštěstí ten příběh je podařený a závěrečné rozuzlení na konci bylo pro mě při prvním sledování filmu docela šokující, takový konec jsem opravdu nečekal. Kladem filmu je bezesporu herecký výkon Billa Paxtona a Matthewa McConaugheyho. Obzvláště druhému jmenovanému jsem jeho výkon bez jakýchkoliv problémů uvěřil a jeho chladný až netečný pohled byl naprosto dokonalý. Takhle má vypadat záporná postava. Takže závěrem snad jen tolik, že si stojím za svým rozhodnutím po zhlédnutí filmu v kině udělit čtyři hvězdy. Po sedmi letech je to pořád stejně zajímavé, stejně atraktivní, stejně povedené, a navíc jsem během těch sedmi let mnohokrát zatoužil tento film znovu vidět, mnohokrát jsem si na ten film vzpomněl (což je pro mě známkou kvality, pokud člověk ani po sedmi letech na nějaký film nemůže zapomenout, tak to beru jako potvrzení kvalit toho filmu), ale až nyní to vyšlo. Takže zůstávám u čtyř hvězd.(30.3.2010)

Nepochybně nápaditý a značně tísnivý (i když ne příliš originální) thriller, kterému by neškodila poloviční stopáž. Věčný odpor syna a pokusy otce dostat ho na "víru" je motiv několikrát zbytečně protahovaný a s každým dalším svázaným návštěvníkem kůlny Paxton nechtěně skoluzává do dlouhého, přestože stále mrazivě šokujícího stereotypu. Závěr trpí přemíru point, přičemž jedna druho přebíjí, aniž by byla předchozí divákem vstřebána. Andělský motiv je pak přímo hrůzný! Skoro jako kdyby Gilliam požil opravdu velké množství marihuany a použil svého anděla z Brazilu pro taneční videoklip...(16.5.2003)

Bill Paxton dokázal, že je nejen dobrý herec, ale i zručný režisér. Jeho "hitchcockovský" thriller mi nahnal husí kůži a přesvědčil, že není nic horšího, než věřící Američan. Z tohoto pohledu (s trochou nadsázky) lze Lovce démonů brát jako varovný dokument, kam až může věřící člověk zajít. Škoda závěrečné pointy. Není vysloveně špatná, ale chtěl jsem trochu jinou - uvěřitelnější, chytřejší. Ale i tak je Lovec démonů filmem, na který se rád podívám znovu.(5.1.2004)

• - Ve filmu hrají tři hvězdy s texaským původem - Bill Paxton, Matthew McConaughey a Powers Boothe. (Chatterer)

• - Osama bin Laden se objeví jako nejhledanější člověk FBI na konci filmu. (Chatterer)

• - Jeremy Sumpter, který hrál Adama, se původně ucházel o roli Feltona. (Chatterer)