Impulse

• slovenský

Impulz

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1984, 91 min

Zpočátku jsem si připadal jako filmový zlatokop, co narazil na zlatou žílu. Ta ale po prvních třiceti minutách začala řídnout až docela zmizela. Škoda. Každopádně působivá atmosféra maloměstského zapadáku a mysteriózního horroru na mě vždycky funguje. Souhlasím s corpsym, jedná se o softovější verzi THE CRAZIES.(18.10.2017)

THE CRAZIES od George Romera dostali v podobe tohto snímku svojho tak trochu miernejšieho príbuzného. Je to prakticky o tom istom, snáď len s výnimkou hviezdnejšieho obsadenia.(28.9.2015)

Nijak zásadní, ale řemeslně dobře odvedený film, na který se už téměř zapomnělo. Příběh malého města, jehož obyvatelé pomalu ztrácejí rozum není nijak nový, ale když se zpracuje dobře, nemá si divák na co stěžovat. Což je i tenhle případ. Má to sympatické herce i solidní atmosféru. Žánrově to není až tak lehce zařaditelné. Označení jako Mysteriózní/Sci-fi/Thriller je možná poněkud zavádějící. Lidi ve městě prostě ztrácejí zábrany, chovají se násilně a hlavní hrdinka a její přítel, doktor, se snaží přijít na to proč. Stejně zavádějící je i plakát, který spíš odkazuje na nějaký erotický thriller. Celkově solidní film, který by si zasloužil, aby ho znalo víc lidí. 70%(19.7.2015)