Poslední smích

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

• warhammer

Tak to je ukázkový příklad multikulturní stupidyty. My jsme židi, cikáni, "černoši" a jsme nejlepší. Všechno co je proti nám je špatný :D :D :D Násilí je projevem primitivního chování... Ale no tak! :D To že jsou lidi naivní srabi ještě neznamená, že násilník je primitiv. Je to jen člověk, který ví, že násilí řeší vše nejrychleji a nejefektivněji. Na bolest totiž slyší každý a velice dobře. Kecy a poučná rádoby komunikace problémy neřeší v reálném světě. Je zvláštní, že tenhle film natočili zrovna v zemi, která byla získána na základě genocidy původního obyvatelstva, ale to je asi ok, že? Jediný rozdíl je jen v tom, že někdo na to má a někdo ne. Kdo na to má problém vždy vyřeší. Ten kdo na to nemá jen žvaní a díky svojí slabosti a zbabělosti dělá ze silného jedince primitiva. Hold co naplat... na nic jiného se nezmůže :) Hlavní je přece označit za primitiva každého na koho nemá nebo koho se bojí. No já teda nevim kdo je ve finále větší primitiv. :) Je to paráda. Divím se, že se nezačali po hlášce o teplouších ještě zastávat práv pedofilů, zoofilů a nekrofilů. Tam tohle přehnaně humání svinstvo totiž směřuje. Za chvilku totiž nebudou tyhle zvěrstva brány ani jako nemoc. Jen je každý jiný, že? Do prdele s multikulturním humanismem a rádoby morálníma hodnotama! S ukazováčkem v křeči na myši dávám 2* za tuhle židoafroamerickou homopřehlídku multikulti chytráků... samozřejmě jen kvůli příjemnému konci. :)(19.9.2013)

Posledná večera je uspokojivo dobrá čierna komédia o študentoch, ktorí sa rozhodnú zbaviť svet ľudí s odlišnými a extrémnymi názormi prostredníctvom poslednej večere, pri ktorej ponúkajú otrávené víno. Zabudnú však na prirodzenú ľudskú vlastnosť a to síce, že lov na extrémistov ich zmení na.... Nakoniec z toho vzíde pekná kucapaca so slušným ukončením. Stred síce miestami zíva nudou a často stráca tempo i humor, ale na silný priemer tento film určite má. 65/100(21.1.2015)

"Jsme liberálové, děláme správnou věc. - Tak jak to, že ten svět stojí za h... . - Protože ho neřídíme. - Takže nakonec vykonáme trochu dobra. Pomysli na všechny ty pravicový idioty, bez kterých by na světě bylo líp." ___ Zábavně poučný příběh o vysokoškolácích liberálech, kteří pěstovali sladká rajčata a pořád řešili otázku "zda jsem ubohý hmyz, nebo zda mám právo", a o tom, kdo se směje naposled. Škoda jen, že těch debat zaslepenců se zaslepenci bylo málo - ty přece tvoří největší sousto filmu.(14.1.2012)

Celkem v pohode film, problem je, ze nedokaze ani poradne pobavit, ale ani nejak vystrasit nebo vynervovat. Napad sice je dobrej, horsi je, ze vetsinou se skutecne vse odehrava pouze u stolu a vyvoj jednotlivejch postav se ubira tradicnim stokrat omletym smerem. Nicmene sem tam se povedla nejaka atmosfericka scena, sceny s hostama jsou fajn a zaver je hodne cool. Taky se na zaver vyskytuje jedinej solidni herec, Perlman je tady fakt paradni. Jinak to ostatni je sebranka spis nesympatickejch postav a to vcetne Cameron. Slabsi 4*.(14.8.2008)

Komédia s veľkým potenciálom, ktorý sa však nenaplnil. Myšlienka eliminácie osôb s nesprávnymi názormi je veľmi zaujímavá a v počiatočných fázach sa človek veľmi dobre baví, časom však to začína byť dosť stereotypné a predvídateľné. Ale ak tento film hodnotím z hľadiska komediálnej filmografie “božskej“ Cam, tak to patrí k tomu lepšiemu v čom ju môžeme vidieť ( podobne ladená, ale mnou vyššie hodnotená je čierna komédia 6 pohrebov a 1 svadba).(6.3.2008)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)

• - Dům, v němž se odehrává většina děje filmu, vyhořel do základů bezprostředně po skončení natáčení. (deepspace101)

• - Malou roličku muže, který si nechává od Normana Arbuthnota (Ron Perlman) podepsat knihu, si vystřihl jeden z producentů snímku. (deepspace101)