Americká černá komedie o chutném jídle, dobrém víně a pádných názorech vypráví o trojici vysokoškoláků, kteří se rozhodnou, že zbaví společnost těch nejútočnějších osob a osvobodí svět od hypotetických hrůz budoucnosti. Jude (Cameron Diazová), Paulie (Annabeth Gishová) a Pete (Ron Eldard) jsou liberálové, kteří o víkendech pořádají večírky, na něž zvou pečlivě vybrané, politicky kontroverzní hosty (Jason Alexander, Bill Paxton, Mark Harmon, Ron Perlman). Bez ohledu na konverzaci je jídlo vždy delikátní, příjemné a smrtící... Pozoruhodná satira režisérky Stacy Titleové dává ostrou a elegantní rotaci tématu, co je v současné americké politice napravo a co nalevo, co je v ní správné a co špatné. (oficiální text distributora)

Malarkey

Super nápad, což o to. Černota se s komedie táhne jak banda slepicí po flusu. Vždyť já prvně přemýšlel, jestli koukám na ten správný film...jak moc černý to bylo. Začátek mě tak osobně dost sejmul, postupem času už to ale byla klasika. Vlastně se tam ani nic moc nezměnilo a dělo se pořád to samý. Když bych si chtěl zaspoilerovat, tak jediný napětí ve filmu bylo asi po desáté stejné otázce...sejmou ho? A sejmuli... ()

RHK

Zajímavá černá tragikomedie, která se postupně stává krimi dramatem s morálními otázkami ohledně práva extrémistů na odlišný názor a jejich práva na život, pokud potenciáně ohrožují životy ostatních. Geniální je námět - uspořádat poslední večeři s lidmi, s jejichž ultrapravými názory zásadně nesouhlasíme, a pokud neodvolají, dostanou "speciální" víno z modré karafy (kafe od Maryši v Americe asi neletí)... Vlastní film už poněkud pokulhává na málo propracovaném scénáři s opakujícím se dějem bez výraznějšího nápadu, takže to je pro mne nad tímhle filmem opravdu poslední smích (pokud vůbec nějaký). Z herců mne zaujal Ron Perlman ve vedlejší roli charismatického vousatého pravicového komentátora. ()

nascendi

Veľké sklamanie. Nemám nič proti čiernej komédii, ani proti filozofovaniu na najrôznejšie témy pri spoločnom stolovaní. Ale môj problém začína, ak komédia je málo komediálna a filozovanie plytké. Film, ktorý "riešil" hypotetický problém, či zavraždiť alebo nezavraždiť Hitlera pred nástupom k moci a pokúsil sa v závere zvrátiť predchádzajúci nudný priebeh, si ma vôbec nezískal. ()

misterz

Posledná večera je uspokojivo dobrá čierna komédia o študentoch, ktorí sa rozhodnú zbaviť svet ľudí s odlišnými a extrémnymi názormi prostredníctvom poslednej večere, pri ktorej ponúkajú otrávené víno. Zabudnú však na prirodzenú ľudskú vlastnosť a to síce, že lov na extrémistov ich zmení na.... Nakoniec z toho vzíde pekná kucapaca so slušným ukončením. Stred síce miestami zíva nudou a často stráca tempo i humor, ale na silný priemer tento film určite má. 65/100 ()

B!shop

Celkem v pohode film, problem je, ze nedokaze ani poradne pobavit, ale ani nejak vystrasit nebo vynervovat. Napad sice je dobrej, horsi je, ze vetsinou se skutecne vse odehrava pouze u stolu a vyvoj jednotlivejch postav se ubira tradicnim stokrat omletym smerem. Nicmene sem tam se povedla nejaka atmosfericka scena, sceny s hostama jsou fajn a zaver je hodne cool. Taky se na zaver vyskytuje jedinej solidni herec, Perlman je tady fakt paradni. Jinak to ostatni je sebranka spis nesympatickejch postav a to vcetne Cameron. Slabsi 4*. ()

• Dům, v němž se odehrává většina děje filmu, vyhořel do základů bezprostředně po skončení natáčení. (deepspace101)
  • Pro roli Normana Arbuthnota se původně počítalo s Beau Bridgesem, ten ji však odmítl a na jeho místo nastoupil Ron Perlman. (deepspace101)
  • Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)