Poslední smích

The Last Supper

Posledná večera

Komedie / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1995, 87 min

Super nápad, což o to. Černota se s komedie táhne jak banda slepicí po flusu. Vždyť já prvně přemýšlel, jestli koukám na ten správný film...jak moc černý to bylo. Začátek mě tak osobně dost sejmul, postupem času už to ale byla klasika. Vlastně se tam ani nic moc nezměnilo a dělo se pořád to samý. Když bych si chtěl zaspoilerovat, tak jediný napětí ve filmu bylo asi po desáté stejné otázce...sejmou ho? A sejmuli...(16.1.2012)

Príjemná konverzačka, ktorá otvára celkom zaujímavé a podnetné filozofické otázky. Škoda, že to začína byť stereotypné a po čase nudí. Zakončenie však sadlo. Chcelo by to viac komédie, viac napätia, proste zo všetkého trochu viac. Ale námet fajn. Ozaj, vy by ste toho Hitlera zabili? Ja by som ho tiež najprv skúsil odhovoriť(11.5.2011)

Komédia s veľkým potenciálom, ktorý sa však nenaplnil. Myšlienka eliminácie osôb s nesprávnymi názormi je veľmi zaujímavá a v počiatočných fázach sa človek veľmi dobre baví, časom však to začína byť dosť stereotypné a predvídateľné. Ale ak tento film hodnotím z hľadiska komediálnej filmografie “božskej“ Cam, tak to patrí k tomu lepšiemu v čom ju môžeme vidieť ( podobne ladená, ale mnou vyššie hodnotená je čierna komédia 6 pohrebov a 1 svadba).(6.3.2008)

• warhammer

Tak to je ukázkový příklad multikulturní stupidyty. My jsme židi, cikáni, "černoši" a jsme nejlepší. Všechno co je proti nám je špatný :D :D :D Násilí je projevem primitivního chování... Ale no tak! :D To že jsou lidi naivní srabi ještě neznamená, že násilník je primitiv. Je to jen člověk, který ví, že násilí řeší vše nejrychleji a nejefektivněji. Na bolest totiž slyší každý a velice dobře. Kecy a poučná rádoby komunikace problémy neřeší v reálném světě. Je zvláštní, že tenhle film natočili zrovna v zemi, která byla získána na základě genocidy původního obyvatelstva, ale to je asi ok, že? Jediný rozdíl je jen v tom, že někdo na to má a někdo ne. Kdo na to má problém vždy vyřeší. Ten kdo na to nemá jen žvaní a díky svojí slabosti a zbabělosti dělá ze silného jedince primitiva. Hold co naplat... na nic jiného se nezmůže :) Hlavní je přece označit za primitiva každého na koho nemá nebo koho se bojí. No já teda nevim kdo je ve finále větší primitiv. :) Je to paráda. Divím se, že se nezačali po hlášce o teplouších ještě zastávat práv pedofilů, zoofilů a nekrofilů. Tam tohle přehnaně humání svinstvo totiž směřuje. Za chvilku totiž nebudou tyhle zvěrstva brány ani jako nemoc. Jen je každý jiný, že? Do prdele s multikulturním humanismem a rádoby morálníma hodnotama! S ukazováčkem v křeči na myši dávám 2* za tuhle židoafroamerickou homopřehlídku multikulti chytráků... samozřejmě jen kvůli příjemnému konci. :)(19.9.2013)

Nesuďte rychle - nedělá to dobrotu. Zato protagonisté tohoto filmu dobroty dělají - tedy alespoň zpočátku, protože pak už jenom připravují fast food. Všehovšudy jde o vcelku veselou černou záležitost s nosnou myšlenkou, slušnými hereckými výkony (v nepříliš zajímavých postavách) a se zajímavým koncem, ve kterém se objevilo hodně, ale opravdu, opravdu hodně rajčat.(18.1.2015)

• - Malou roličku muže, který si nechává od Normana Arbuthnota (Ron Perlman) podepsat knihu, si vystřihl jeden z producentů snímku. (deepspace101)

• - Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles. (Terva)

• - Pro roli Normana Arbuthnota se původně počítalo s Beau Bridgesem, ten ji však odmítl a na jeho místo nastoupil Ron Perlman. (deepspace101)