Beethoven 2

Beethoven 2

Rodinný / Komedie

USA, 1993, 89 min

• tron

„Želáte si?“ – HAV HAV! – „Budete si k hamburgeru želať aj hranolčeky?“ – HAV HAV! – „Ďakujeme.“ Čo čakať od voľného pokračovania rodinnej snímky o bernardínovi, ak nie viac bernardínov a nižšie hodnotenie? Beztak nenápaditá „jednotka“ dostala tentokrát na vlhký ňufák zrolovanými novinami a slabým scenárom, do ktorého sa motajú také otravné príšernosti, ako je tá s neverným priateľom a hlúpymi zločincami. Psíkovia sú stále zlatí a herecké obsadenie zminula stále fajn (Grodin, Huntová a spol.), ale výsledkom je biedny rodinný film.(1.1.2005)

Správná rodinná komedie s chlupatými bernardýny. Ačkoli filmy se psi bývají roztomilé sami o sobě ale hodně stupidní, tento si drží dobrou úroveň a vedle zábavnosti nabízí i kvalitní záběry kamery, dobrou hudbu a pohodové herecké výkony. Ale jasnou hvězdou filmu jsou roztomilá štěňátka, ta mě dostala.(26.10.2004)

Po sklamani z jednotky sa mi prekvapivo dvojka pacila viac. Jednak ma zaujimavejsiu zapletku. To prvotne nudne zoznamovanie uz je za nami. Romanticka linia medzi Bethovenom a Missy funguje pekne a tí zamilovani hafani su proste roztomili. Ocenujem tiez ovela zabavnejsie zaporacke duo v podani Debi Mazar a Chrisa Penna. Takisto detski clenovia ustrednej rodinky maju zabavnejsie podzapletky. Nic originalne ale vdaka ovela lepsej rezii to funguje. Hlavne ocenujem skvelu pracu s nadhernou hudbou, ktora jednolivym scenam dodava atmosferu. Po skonceni filmu som mal chut si hned pustit soundtrack. Takze s tymto dielom som spokojny aj po rokoch a pri takejto stupajucej kvalite mi je luto, ze nevznikol aj treti diel s tymto hereckym obsadením. 6/10.(8.5.2015)

Bernárdýní šou pobaví, ale na Bohouše nemá. Dětští hrdinové (Ted - Christopher Castile se do svých rolí hodí), dospěláci - hlavně dvojice zloduchů Regina s pařťákem jsou variací na podobné typy amerických kreatur (to, že je štěně počůrá, když jsou uvězněni pod rozpadlým mostem, je předvídatelné). Soutěž ve žravosti mezi třemi tandemy - pán a pes - je k uzoufání americky přihlouplá - ládování se hamburgry a zapíjení kolou... Pohodová je hudba Randy Edelmana. Vtipný je závěr - otcův sen (nadsázka s bernardýní školkou) a závěrečné zemětřesení kvarteta "mazlíčků".(29.7.2010)

• castor

Stejná rodina, stejný bernardýn, ale druhé kolo zmatků. Rodinná zábava měla vždycky své zákonitosti, nedokážu posoudit, proč třeba takový Kevin McCallister tolik táhl a tahle rodinka se čtyřnohým kamarádem nikoliv. Ač je mezi nimi samozřejmě rozdíl třídy, ale kupříkladu právě dvojka Beethovena je tady v už dosti nelichotivých číslech. Přitom zase takový průšvih to není. Samozřejmě nabízí mizernou zápletku a přináší otravně ohrané rodinné hodnoty, ale na poli rodinných filmů jsme poznali už řadu otřesnějších zastávek.(27.7.2016)

• - Ve skutečnosti se bernardýn Beethoven jmenoval Kris, kterého speciálně pro film vycvičili Karl Lewis Miller a jeho dcera Teresa Ann Miller. Jejich škola Accurate Animal Action pro psí herce funguje od roku 1978 a byla vůbec první svého druhu na světě. V Hollywoodu se v ní cvičí většina zvířecích herců. (Lynette)