Beethoven 2

Beethoven's 2nd

Beethoven 2

Rodinný / Komedie

USA, 1993, 89 min

Stejně jako první díl Beethovena, tak i ten druhý díl mě provázel celým dětstvím a stal se pro mě stejnou klasikou. I když samozřejmě toto pokračování už není tak dobré jako jednotka (což jsem pociťoval už když jsem na tenhle film koukal v dětství), tak přesto se na to dalo pokaždé podívat, aniž bych měl pocit, že koukám na špatný film, rodinka Newtonových je stále nesmírně sympatická, otec v podání Charlese Grodina je pořád stejně zajímavou postavou a Beethoven je pořád stejně pozoruhodný rošťák, který se však tentokrát zamiluje a stane se otcem. Některé scénky jsou docela vyvedené (Beethoven a jeho láska v letním kině), některé scénky už jsou vyvedené méně, ale mám pocit, že to pořád dobře funguje a pořád je, na co se dívat. Ale asi je dobře, že už nebyl žádný pokus o další díl s Newtonovými, řekl bych že tohle je parádní zakončení celého příběhu (ty další díly Beethovena už nepovažuji za plnohodnotné pokračování). Co se týče mého hodnocení, tak asi cítím, že je potřeba oproti prvnímu dílu jít o jednu hvězdu dolů, což také činím, ale pořád to vystačí na ten průměr. Tohle je prostě nostalgie, a ať chci nebo ne, jsem ovlivněn svým vztahem k prvnímu i k tomuto druhému dílu, a tak nemohu být zkrátka a dobře objektivní, takže filmu, který bych za jiných okolností označil jako podprůměrný nyní uděluji tři hvězdy.(30.7.2010)

• Elin

Bez špetky jakékoliv inovace a beze známky pokusu o odlišení se od jedničky je nám předloženo pokračování o lapáliích jednoho psíka a jeho rodiny. Pokud to v prvním díle někoho bavilo, tady už ne. Pro mě ztráta času, ale to neva, nejsem členem cílové skupiny. Horší je, že to nebavilo ani mýho desetiletýho bratrance. Tady už něco smrdí (a psí lejno to není).(20.2.2008)

• helloween93

Kdo miluje bernardýny, ten dá 5*, kdo miluje sérii, ten dá 4*. Kdo hledá zábavu na deštivé odpoledne, ten bude váhat mezi 3* a 2* a kdo nemá rád zvířata a obzvláště pak psy, ten dá 1* nebo odpad. Jedničku jsem neviděl a nepřišlo mi to hrozný, samozřejmě příběh plný klišé, ale 2 hvězdy si to zaslouží. Píseň z filmu se mi líbila. //e I po shlédnutí jedničky nechávám původní hodnocení.(2.9.2015)

Čokel ťahajúci za sebou trojmetrovú slinu a okrem toho zaľubenú čoklicu a ku koncu bandu čoklíčat. Všetci sú zlatí, huňatí a je ich akurát tak dosť. Malý 5-ročný Jojo sa baví, tatkovci s kávičkou si dávajú druhú, aby nezaspali a ja sa nenudím. A je nedeľa poobede a po titulkoch chce pokračovanie, už len malý Jojo.(10.6.2006)

Po sklamani z jednotky sa mi prekvapivo dvojka pacila viac. Jednak ma zaujimavejsiu zapletku. To prvotne nudne zoznamovanie uz je za nami. Romanticka linia medzi Bethovenom a Missy funguje pekne a tí zamilovani hafani su proste roztomili. Ocenujem tiez ovela zabavnejsie zaporacke duo v podani Debi Mazar a Chrisa Penna. Takisto detski clenovia ustrednej rodinky maju zabavnejsie podzapletky. Nic originalne ale vdaka ovela lepsej rezii to funguje. Hlavne ocenujem skvelu pracu s nadhernou hudbou, ktora jednolivym scenam dodava atmosferu. Po skonceni filmu som mal chut si hned pustit soundtrack. Takze s tymto dielom som spokojny aj po rokoch a pri takejto stupajucej kvalite mi je luto, ze nevznikol aj treti diel s tymto hereckym obsadením. 6/10.(8.5.2015)

• - Během scény v kině je promítán film Matiné (1993). (mihran)

• - Ve skutečnosti se bernardýn Beethoven jmenoval Kris, kterého speciálně pro film vycvičili Karl Lewis Miller a jeho dcera Teresa Ann Miller. Jejich škola Accurate Animal Action pro psí herce funguje od roku 1978 a byla vůbec první svého druhu na světě. V Hollywoodu se v ní cvičí většina zvířecích herců. (Lynette)