Beethoven 2

Beethoven 2

Rodinný / Komedie

USA, 1993, 89 min

• tron

„Želáte si?“ – HAV HAV! – „Budete si k hamburgeru želať aj hranolčeky?“ – HAV HAV! – „Ďakujeme.“ Čo čakať od pokračovania rodinnej snímky o bernardínovi? Asi viac bernardínov a nižšie hodnotenie, nie? Beztak nenápaditá jednotka dostala na vlhký ňufák zrolovanými novinami a slabým scenárom, do ktorého sa motajú také otravné príšernosti, ako je s neverným priateľom alebo hlúpymi zločincami. Psíkovia sú stále zlatí a herecké obsadenie fajn (Grodin, Hunt a spol.), ale výsledkom je biedny rodinný film. "Klasický" sequel. A už jednotka nebola žiadnym zázrakom, malým, ani veľkým.(1.1.2005)

• castor

Stejná rodina, stejný bernardýn, ale druhé kolo zmatků. Rodinná zábava měla vždycky své zákonitosti, nedokážu posoudit, proč třeba takový Kevin McCallister tolik táhl a tahle rodinka se čtyřnohým kamarádem nikoliv. Ač je mezi nimi samozřejmě rozdíl třídy, ale kupříkladu právě dvojka Beethovena je tady v už dosti nelichotivých číslech. Přitom zase takový průšvih to není. Samozřejmě nabízí mizernou zápletku a přináší otravně ohrané rodinné hodnoty, ale na poli rodinných filmů jsme poznali už řadu otřesnějších zastávek.(27.7.2016)

• sinp

Ani druhý díl nelze vinit z přemíry intelektualismu... Tvůrci až příliš ochotně vytvořili klasickou osnovu pro pokračování, ale celé to nechali v rukou méně zdatného tvůrce. Rod Daniel je třeba tvůrcem děsivého Sám doma 4... Čtyřnozí kamarádi mají za úkol působit ještě roztomilejším dojmem, což je postupně k uzoufání, jelikož lidské postavy mají statickou funkci. Zasmějete se (pokud nepočítám bezbřehou naivitu) u pár scén, ale humor působí až nuceně. Přesto - oproti třetímu dílu hotový poklad.(30.9.2005)

• Pidzey

Štěňátka byli do jednoho roztomilý.Lidskej táta až "trapně" smolař.Zločinci amatéři a děti nepůsobili tak otravně jak v takovýchto filmech někdy bejvá. Co se vtipů týče tak jsem se většinou smál jejich trapnosti.Ale nědky přišel nějakej vtipně vtipnej.Ale z filmů kde je hlavní hrdina velký hafan už jsem vyrostl.(29.7.2010)

Stejně jako první díl Beethovena, tak i ten druhý díl mě provázel celým dětstvím a stal se pro mě stejnou klasikou. I když samozřejmě toto pokračování už není tak dobré jako jednotka (což jsem pociťoval už když jsem na tenhle film koukal v dětství), tak přesto se na to dalo pokaždé podívat, aniž bych měl pocit, že koukám na špatný film, rodinka Newtonových je stále nesmírně sympatická, otec v podání Charlese Grodina je pořád stejně zajímavou postavou a Beethoven je pořád stejně pozoruhodný rošťák, který se však tentokrát zamiluje a stane se otcem. Některé scénky jsou docela vyvedené (Beethoven a jeho láska v letním kině), některé scénky už jsou vyvedené méně, ale mám pocit, že to pořád dobře funguje a pořád je, na co se dívat. Ale asi je dobře, že už nebyl žádný pokus o další díl s Newtonovými, řekl bych že tohle je parádní zakončení celého příběhu (ty další díly Beethovena už nepovažuji za plnohodnotné pokračování). Co se týče mého hodnocení, tak asi cítím, že je potřeba oproti prvnímu dílu jít o jednu hvězdu dolů, což také činím, ale pořád to vystačí na ten průměr. Tohle je prostě nostalgie, a ať chci nebo ne, jsem ovlivněn svým vztahem k prvnímu i k tomuto druhému dílu, a tak nemohu být zkrátka a dobře objektivní, takže filmu, který bych za jiných okolností označil jako podprůměrný nyní uděluji tři hvězdy.(30.7.2010)

• - Ve skutečnosti se bernardýn Beethoven jmenoval Kris, kterého speciálně pro film vycvičili Karl Lewis Miller a jeho dcera Teresa Ann Miller. Jejich škola Accurate Animal Action pro psí herce funguje od roku 1978 a byla vůbec první svého druhu na světě. V Hollywoodu se v ní cvičí většina zvířecích herců. (Lynette)

• - Během scény v kině je promítán film Matiné (1993). (mihran)