poster

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších

 • český

  Nejlepší z nejlepších

 • anglický

  Best of the Best

 • slovenský

  Najlepší z najlepších

Akční

USA, 1989, 97 min

 • Karamanlis
  *****

  Keď som bol menší, mal som Best of the Best veľmi rád, taekwondová reprezentácia USA vedená "správňákmi“ Ericom Robertsom a Phillipom Rhee v heroickom zápase proti nekalé praktiky používajúcim, silne favorizovaným Juhokórejcom, spomedzi ktorých dominuje jednooký bijec, to človeka nemohlo vo svojej dobe nechať chladným... A hoci dnes už pri záverečných titulkoch tohto akčného béčka zrovna neziapem Júesej!, Júesej! a zlovestne nemávam zovretou päsťou, vždy na mňa doľahne istá nostalgia.(8.6.2017)

 • Djkoma
  *

  Hodně nezajímavá výprava do let dávno minulých, v kterých nebylo nejdůležitější vyhrát nad vaším soupeřem, ale vyhrát nad sebou a udržet si svou hrdost. Hodně přitažené za vlasy a úmyslně poučné. Ve výsledku nudné a zbytečné. Třeba se mi jednou před oči dostanou i ostatní díly a pochopím hloubku a kvalitu právě tohoto díla.(3.5.2007)

 • Ilhan
  **

  Oproti předchozím dílům ubylo skvělých soubojů. Abych byl přesnější, žádný z tohoto dílu se nedá srovnávat s nějakým z dílů předchozích a přitom právě skvělé souboje bylo to, co drželo tuto sérii u mne tak vysoko. Bohužel. Navíc závěrečná scéna, kterou si pamatuji z již opravdu dávných dob a kterou jsem považoval za obrovský klad celého filmu, mi dnes přišla velmi přehnaná a hlavně nevěryhodná, takže lepší to nebude. 50 %(27.8.2010)

 • beso74
  **

  Ďalší diel (nielen) u nás vymyslenej série Karate tiger, samozrejme opäť bez akéhokoľvek súvisu s predošlými dielmi. Obohraný príbeh o skupine rozvadených bojovníkov, ktorí musia prekonať rozpory a spojiť svoje sily, aby dokázali, že Amerika je tou najkrajšou, najideálnejšou a samozrejme najsilnejšou krajinou na svete a že Američania musia vyhrať všetko, aj keby to mali byť majstrovstvá sveta v blbosti, veď hádam tam neskončia druhí! Napriek tomu sa však na to dá pozerať a Eric aj napriek svojej držke je rozhodne sympaťák.(30.7.2014)

 • RetroMan
  ***

  Nejde o klasický akční bitkařský film, z americkýho pohledu jde o film ze sportovního prostředí se skrytým odkazem na rodinný hodnoty (dítě v nemocnici, trénink malých karatistů). Samozřejmě, že jsem fandil Korejcům. Jsou disciplinovanější, mají skvělý tréninky a neunavujou je ženský, protože věděj, kde mají doma svoje místo. Proč fandit Amíkům v tomhle složení? Vyžranej Chris Penn musel nasrat všechny fanoušky bojových umění a i ty malý špunty ve škole Tommyho Lee s barevnejma páskama, kteří se ještě šťouraj v nose. Buddhista by dostal přes držku i od Sally Kirland (které to mimochodem docela slušelo, což je co říct, protože jak vypadá dneska, no hrůza), která vmetla do filmu trochu toho spirituality a ženskosti. Italoameričana Sonnyho (tvl, to je jméno pro Itala) jsem si užil v Policejní akademii. Pro Erica Robertse je role Alexe snad jeho nejlepší v životě (díky, zasloužíš si to). Nejvyšší ocenění si zaslouží Phillip Rhee se svým bráchou, protože alespoň předvedli, že se něco ve svém životě z taekwonda naučili. Dvě dojemné scény. Jedna menší, se zmrzlinou, a druhá velká, předání vítězných medailí poraženým ;-)(18.1.2014)

 • - Jediný film série The Best of the Best, ktorý dostal v amerických kinách rating PG-13 (do 13 rokov s doprovodom dospelej osoby), ostatné diely sa museli uspokojiť s ratingom R (do 16 rokov s doprovodom dospelej osoby). (beso74)

 • - Postava Waltera Gradyho je pojmenována po otci Erica Robertse, Walteru Gradym Robertsovi. (Monco)

 • - Herec Phillip Rhee stvárnil postavu amerického reprezentanta Tommyho Leea, ktorý musí čeliť obávanému kórejskému bojovníkovi Dae Han Parkovi. Toho si zahral jeho starší brat, herec a kaskadér, Simon Rhee. (MM_Ramone)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace