Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších

Best of the Best

Najlepší z najlepších

Akční

USA, 1989, 97 min

Nejde o klasický akční bitkařský film, z americkýho pohledu jde o film ze sportovního prostředí se skrytým odkazem na rodinný hodnoty (dítě v nemocnici, trénink malých karatistů). Samozřejmě, že jsem fandil Korejcům. Jsou disciplinovanější, mají skvělý tréninky a neunavujou je ženský, protože věděj, kde mají doma svoje místo. Proč fandit Amíkům v tomhle složení? Vyžranej Chris Penn musel nasrat všechny fanoušky bojových umění a i ty malý špunty ve škole Tommyho Lee s barevnejma páskama, kteří se ještě šťouraj v nose. Buddhista by dostal přes držku i od Sally Kirland (které to mimochodem docela slušelo, což je co říct, protože jak vypadá dneska, no hrůza), která vmetla do filmu trochu toho spirituality a ženskosti. Italoameričana Sonnyho (tvl, to je jméno pro Itala) jsem si užil v Policejní akademii. Pro Erica Robertse je role Alexe snad jeho nejlepší v životě (díky, zasloužíš si to). Nejvyšší ocenění si zaslouží Phillip Rhee se svým bráchou, protože alespoň předvedli, že se něco ve svém životě z taekwonda naučili. Dvě dojemné scény. Jedna menší, se zmrzlinou, a druhá velká, předání vítězných medailí poraženým ;-)(18.1.2014)

Nechápu nízké hodocení tohoto filmu, film si mě hodně získal příběhem, hereckým obsazením - kdy mě bavila většina herců a skvělou hudbou. Jeden z filmů mého mládí prostě. Dvojka Eric Roberts a Phillip Rhee - na ty nikdo neměl. Film dobře působí i jako drama. Výcvik proti Korejským bojovníkům je skvělý, zajímavý. Finálový turnaj nemá chybu, nejvíc se mi líbil souboj Phillip Rhee proti Simonu Rhee. Neuvěřitelné, že tito bratři hráli ve filmu herce proti sobě. Celkově film hodnotím na 95% = *****(19.10.2012)

Dost zvláštní akční film směřující místy až do dramatickýho příběhu o karatistů. Je tu sice nějaká ta pomsta a zajimavý tréninky. Jako film Nejlepší z nejlepších patří k těm lepším co těžkej béčkař,kdy natočil. Prát se sice umí,ale pochybuju,že by se,kdy dostal an nějakýho to mistrovství. Konec je sice vyjímečný a dojemný,ale těžko uvěřitelný.(9.5.2006)

• Pecival

Nejhorší z nejhorších - nebo aspoň ze "série" Karate tiger (teda zatím sem ju nově sjel do pětky - ty další díly mě teprve čekaj, ale nečekám, že by to mohlo být o moc horší). Tedy film je celkově velmi nudný, s příšernými bitkami, kterých je navíc málo, desní herci a navíc se mi zdálo, že nemá žádnou špetku nadhledu a bere se vážně. A ten úplnej závěr to už byla naprostá hrůza....(31.5.2009)

Když pominu fakt že kromě Phillipa Rheeho nikdo nic neumí, a například i Eric Roberts jen tak postává s rukama nahoře. Tak kupodivu se do filmu nakonec podařilo propašovat i nějaké to bojové umění. Horší výběr herců pro Karate Tiger jsem neviděl, ale koukat se na to překvapivě dá. Ještě mrknu na 6. díl a tím bude má exkurze v této série uzavřena.(24.7.2010)

• - Postava Waltera Gradyho je pojmenována po otci Erica Robertse, Walteru Gradym Robertsovi. (Monco)

• - Akční režii měl na starost Simon Rhee. (Epistemolog)

• - Jediný film série The Best of the Best, ktorý dostal v amerických kinách rating PG-13 (do 13 rokov s doprovodom dospelej osoby), ostatné diely sa museli uspokojiť s ratingom R (do 16 rokov s doprovodom dospelej osoby). (beso74)