Reklama

Reklama

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších

  • Česko Nejlepší z nejlepších (více)

Obsahy(1)

Ve Spojených státech probíhají přípravy na prestižní utkání v karate s favorizovaným mužstvem Jižní Koreje. Mezi těmi, kdo prošli přísným výběrem do pětičlenného reprezentačního týmu, jsou také Alex Grady a Tommy Lee. Vedle obrovské tréninkové zátěže se budou muset vyrovnat i s osobními problémy. Alex je vdovec, sám se stará o pětiletého syna. Chlapec právě leží v nemocnici v kómatu, pro ustaraného otce tedy nebude zrovna lehké soustředit se na sportovní klání. Tommy má zase nastoupit proti soupeři, který při podobném zápasu zabil jeho bratra... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (72)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Hodně nezajímavá výprava do let dávno minulých, v kterých nebylo nejdůležitější vyhrát nad vaším soupeřem, ale vyhrát nad sebou a udržet si svou hrdost. Hodně přitažené za vlasy a úmyslně poučné. Ve výsledku nudné a zbytečné. Třeba se mi jednou před oči dostanou i ostatní díly a pochopím hloubku a kvalitu právě tohoto díla. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Nechápu nízké hodocení tohoto filmu, film si mě hodně získal příběhem, hereckým obsazením - kdy mě bavila většina herců a skvělou hudbou. Jeden z filmů mého mládí prostě. Dvojka Eric Roberts a Phillip Rhee - na ty nikdo neměl. Film dobře působí i jako drama. Výcvik proti Korejským bojovníkům je skvělý, zajímavý. Finálový turnaj nemá chybu, nejvíc se mi líbil souboj Phillip Rhee proti Simonu Rhee. Neuvěřitelné, že tito bratři hráli ve filmu herce proti sobě. Celkově film hodnotím na 95% = ***** ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Když pominu fakt že kromě Phillipa Rheeho nikdo nic neumí, a například i Eric Roberts jen tak postává s rukama nahoře. Tak kupodivu se do filmu nakonec podařilo propašovat i nějaké to bojové umění. Horší výběr herců pro Karate Tiger jsem neviděl, ale koukat se na to překvapivě dá, přestože to tedy s původní sérií nemá nic společného. Tohle obstojí spíše jako samostatný film. Ještě mrknu na 6. díl a tím bude má exkurze v této série uzavřena. 55% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Typická arénovka, jejíž výjevy v paměti diváků splývají v několik červených šmouh a efektních karate úderů. Ale pamatuju, že dvojka Eric Roberts a Phillip Rhee pitomoučkou sérii Karate Tiger solidně „pozvedla“ a při všech těchhle tréninkových návodech, zpocených tělech a otevřených zlomeninách člověk hází stranou ten ryzí primitivismus a alespoň tehdy prožíval nefalšovanou rozkoš. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Sonny Grasso z Michiganu, Virgil Keller z Rhode Islandu, Travis Brickley z Floridy, Tommy Lee z Kalifornie a Alex Grady z Oregonu. To je päť členov amerického národného karate teamu, ktorí boli vybratí, aby reprezentovali svoju krajinu v prestižnom súboji proti najlepším borcom z Južnej Korei. Každý z nich má inú povahu, ale spája ich vlastenectvo a túžba po víťazstve. Piaty diel akčnej filmovej série "Karate Tiger" sa nesie v pohodovom športovom duchu. *** ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Herec Phillip Rhee stvárnil postavu amerického reprezentanta Tommyho Leea, ktorý musí čeliť obávanému kórejskému bojovníkovi Dae Han Parkovi. Toho si zahral jeho starší brat, herec a kaskadér, Simon Rhee. (MM_Ramone)
  • Jediný film série The Best of the Best, ktorý dostal v amerických kinách rating PG-13 (do 13 rokov s doprovodom dospelej osoby), ostatné diely sa museli uspokojiť s ratingom R (do 16 rokov s doprovodom dospelej osoby). (beso74)

Reklama

Reklama