Běžec a vztekloun

Fast and Furry-ous

Rodinný / Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

USA, 1949, 7 min

Chuck Jones

Heh, miloučký animák na který se dá dívat pořád dokola :-)(12.5.2009)

První - a nutno říct, že i nejlepší - díl s mojí nejoblíbenější animovanou dvojicí Wile E. Coyote a Road Runner. Kojot již zde totiž využije většinu svých "mazaných" pastí, které se v dalších dílech už povětšinou v různých podobách opakují.(24.10.2010)

Výborný začátek jedné z nejslavnějších dvojic animovaného světa. Pro postavu Road Runnera navíc mám zvláštní slabost, škoda, že tady na databázi (aspoň co jsem odpozoroval) není zrovna oblíben a pozornosti se dostává spíše Williemu. Má sice promyšlené vynálezy, to ano, ale na "Ptáčkovi" (tak jsem mu říkal v pěti letech a z nostalgie někdy i dnes) mi bylo sympatické, jak i přesto na nich najde nějakou skulinku. :-) Ale abych byl objektivní, napomáhá tomu i přehnaná smůla kojotova... Tento díl, stejně jako většina ze série, za pět hvězd.(5.8.2009)

U nás vyšlo na DVD Looney Tunes: Zlatá kolekce 1(6.9.2012)

Ptáka uličníka a Wildu Kojota jsem měl vždycky z animáků dílny Looney tunes nejradši, a to asi z jednoho prostého důvodu, a to je ten, že zloun (těžko říct, kdo z nich to vlastně je) i klaďas (těžko říci) jsou maximální sympaťáci. Road Runners canť read! :-D(16.7.2007)

• - Jedná se o první díl o Willu E. kojotovi a Road Runerrovi. (R´Hell)