Josh a S.A.M.

Josh and S.A.M.

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

USA, 1993, 98 min

Pokud je v žánru uvedeno "rodinný", obvykle to u mě vyvolá dávicí reflex. Ale tenhle film překvapivě úplnej průser neni. Starší bratr přesvědčí mladšího, že je robot a společně zdrhnou od rodičů. Když jsem byl zhruba ve věku toho staršího ze dvojice bratrů, tak jsem ten film měl hodně rád. Hlavně jsem jim záviděl ten červenej Pontiac, ve kterym se vydali na útěk. No po letech mě nadšení opustilo, ale v rámci tzv. rodinnejch komedií je to vysokej nadprůměr.(21.2.2012)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $1,640,220(24.12.2006)

Místy neuvěřitelně vtipný a celkově dobrý film. Herci jsou výborní.(11.3.2013)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $1,640,220Tržby Celosvetovo $-(19.9.2009)

Dvanáctiletý Josh naštvaný na rodiče namluví svému desetiletému bratrovi Samovi, že je naprogramovaný geneticky upravený voják (S.A.M – Strategicky Adaptovaný Mutant). Oba sourozenci se pak vydávají na dobrodružnou cestu za naplněním Samova osudu. Příjemná hořkosladká klukovská road-movie.(24.5.2007)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech USA a Kanady. Ve Spojených Státech se například točilo v Národním parku Arches v Utahu, v Kanadě pak v Calgary. (Terva)

• - Harry Caesar zemřel půl roku po premiéře. (Terva)