Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

• MossIT

Zde je ukázka! Varování: sledování může vyvolat střevní potíže!(10.11.2007)

Přišlo mi to trochu víc humornější než Helena a její chlapci. Seroš je ke zhlédnutí na serveru Ty Trubko, bohužel bez titulků. ■ První polibky měly podle mě tu nevýhodu, že běžely na kanálu TV Premiéra, který nebyl celoplošný. Já si dodnes pamatuju, že když jsme chtěli vidět nějakej seriál, co dávala Premiéra, tak jsme museli ke kámošovi, protože u nás se signál nedal chytit. Problém byl, že jeho máma chtěla často v tu dobu, co my chtěli čumět, dívat se na něco jiného, popřípadě zavazela u TV se svojí Manuelou. Později jsme to řešili tak, že se věci nahrávali na VHS, jenomže kazet bylo málo a kaček na nové jakbysmet, tak se bohužel kazety postupně přetáčely jinými seriály a pořady... ■ Viděl jsem přibližně prvních 30 dílů. Víc prostě nešlo. Seriálů byly spousty a kazet málo... ■ Seriál je to velice optimisticky laděný, a kdybych ho měl připodobnit k nějakému široce známému, tak jednoznačně ke Kroku za krokem, ale s tím, že tento francouzský počin postrádá ono moralizování výše zmíněného. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Le Miracle de l'amour (1995 - 1996) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Dnes v jednom domě (1980) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Starci na chmelu (1964) ● Dawson's Creek (1998 - 2003) ● Ore monogatari!! (2015) ● Můj brácha má prima bráchu (1975) ● Friends (1994 - 2004) ● Krkonošské pohádky (1974 - 1984) ● Heartbreak High (1994 - 1999) ● Pátek není svátek (1979) ● Un homme à la hauteur (2016) ● Studujeme za školou (1939) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Home Improvement (1991 - 1999) ■ (DAB) [69/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [69/100] ■ (CSFD) Kri-kri(C) [69/100](8.5.2019)

Tento francouzský sitcom pro mládež běžel roku 1996 na Premiéře. První polibky vznikly už roku 1991, tedy asi o rok dříve, než známější a populárnější seriál Helena a její chlapci. Tématicky i humorem jsou si oba seriály velmi podobné, pocházejí totiž od téhož scénáristy. Navíc jsou oba seriály vzájemně propojeny dějem i postavami, v několika počátečních dílech Prvních polibků si zahrála Hélene Rolles a v 50. dílu dokonce i Patrick Puydebat (Mikuláš). Hlavní hrdinkou tohoto seriálu je Helenina mladší sestra Justine, její rodiče Roger a Marie a kamarádi ze střední školy: Jérome, Annette, Francois, Luc, Isabelle a další. Přestože jsem První polibky pravidelně sledoval, nenapadlo mě si jednotlivé díly nahrávat. Teď po letech, kdy je tento seriál absolutně nesehnatelný a český dabing byl po přechodu Premiéry na Primu nenávratně zničen, lituju, že jsem žádné díly nenahrál. Ovšem nutno podotknout, že právě v době, kdy na Premiéře běžely První polibky, dávali na Nově Helenu a já se musel rozhodnout, kterému z těch dvou seriálů dám přednost. A protože mě Helena zaujala mnohem víc, zachytil jsem ji už od prvního dílu a vysílací čas obou seriálů se často překrýval, volba byla jasná. Za normálních okolností bych dal 4 hvězdičky, ale vzhledem k nostalgii, nesehnatelnosti a diskriminaci seriálu všemi našimi TV přidávám jednu navíc. 85%(19.5.2006)

• inutihar

O malý kousek lepší než Helena a její chlapci, protože to bylo ujetější a vtipnější. Ale jinak teda...(23.5.2010)

ach, to boli casy...(26.1.2011)