• Roman.Ticka
  ***

  Nevím proč mi film vyzněl tak nějak uměle, zpočátku jsem měla pocit, že jsem v divadle a ještě na loutkovém představení. Nic zásadního se nedělo celý děj, zápletka mizerná, výkres charakteristik postav téměř nulový, rekvizity ubohé a opisování od jiných mafiánských perel tomu taky nepřidalo. Přehlídka fešných chlapů a jejich na míru šitých obleků byla šik, ale jen slabou útěchou pro moje očekávání v tomto žánru. Rozjelo se to až téměř k závěru, a to mi vážně k radosti nestačilo, i přes rafinovaný konec. Škoda rány, která padne vedle, plastem ryzí kov nenahradíš...(27.8.2011)

 • Micro41CZ
  ***

  Jedna z posledních scén - ustanovení Národní komise, jež bude předsedat Národnímu syndikátu - byla opravdu působivá. Celkově je autenticita reflexe reality rozvoje organizovaného zločinu v té době ve snímku na skvělé úrovni (snad jen občas je něco na efekt: Maranzana nevyhodili z okna, ale v reálu probodali a rozstříleli a vůbec se při tom nedostali do patové situace s členem jeho bandy, jak je to ve filmu), to film nebrzdí, ale brzdí ho především atmosféra (nijak zvlášť nebudovaná) a celkový průběh cesty na vrchol. Gangsteři tu sice stoupají stále výš a stávají se mocnějšími a mocnějšími, ale divák, který látku nezná, vcelku nechápe proč a jak atp. Dobře vykreslené jsou tu vztahy mezi ústředními mafiány, ale třeba linka Luciano - jeho žena mi vyloženě přišla na efekt. Vůbec to není špatný film, spíše povrchní, zbrklý a moc zkratkovitý (v jistých směrech).(6.11.2009)

 • Lefty86
  **

  Přemýšlel jsem nad 1* nebo 2*, dám dvě protože to není nijak hroznej film, ale hrozně mi vadily nepřesnosti v "historii" téhle party. Vzali prostě jména a obal známých mafiánů a z Hollywoodštili je. Maranzano se tu jmenuje Faranzano, Místo pobodán a zastřelen tu je vyhozen z okna, Lucianovi žádnou přítelkyni nezabili pokud známo a nemstil se. Taky začátek kdy Faranzano ošmatlával Luckyho matku :-/ Některé scény byli inspirovány pravdou, ale jinak je to podivná slátanina. Gangster Luciánova formátu by jistě "zasloužil" pořádný snímek o jeho životě, viděl bych to na 3 hodinový epos, stejně tak Al Capone, kterému velkofilm chybí. Jistě, nebyli to lidi, kteří by zasloužily náš obdiv ale jejich příběhy svým zvráceným způsobem fascinují hromadu z nás a takový 100% ( i když smyšlený ) Kmotr je příběh mafiána jako z partesu, Goodfellas, Donnie Brasco, Carlitova cesta, to jsou gangsterky jak se patří, i Valachiho svědectví je film který stojí za pozornost a je tam právě Lucky Luciano vyobrazen nejlépe co jsem zatím viděl, Slater se na něj zrovna nehodí. 38%(17.12.2013)

 • jondoe
  ****

  Mafianske filmy su mojim najoblubenejsim zanrom co sa filmu tyka a hlavne tie z prostredia talianskej mafie, ked bola v amerike prohibicia. Film gangstri sa kostrou pribehu opiera o zacinajucu karieru Chrlieho '' Luckyho " Luciana a jeho dlhodobych priatelov. Aj ked sa tento film neda porovnat z Mafianmi alebo z Krstnym Otcom, bude pre vacsinu fanusikov tohto zanru urcite prijemnym potesenim a som si isty, ze sa bude takmer kazdemu pacit. Skvele zachytena atmosfera a hudba ma celkom lahko vtiahli do atmosfery tridciatych rokov a vykon Christiana Slatera povazujem za najlepsi v celej jeho kariere. Anthony Quinn takisto potesil, ale aj ostatny herci boli dobre vybraty a celkom dobre aj hrali. Som trosku prekvapeny z nizkeho hodnotenia na csfd. Myslim si ze tento film by si zasluzil byt v cervenej farbe.(3.12.2009)

 • Thomassi
  ****

  Skutečný příběh mafiánského bosse Charliho Lucky Luciana, který se odehrává v jeho vrcholném období 20. let minulého století. Charlie a jeho přátelé se postupně z pouličních zlodějíčků vypracují na nejvyšší místa organizovaného zločinu v New Yorku. A musím říct, že hodnocení 62% tomuto filmu vůbec nesluší. Co víc si přát od mafiánskýho filmu než to, co jsem viděl zde. Krásně je zde vidět to vyhrabání ze sraček až do nebeských výšin, barové tanačnice, přestřelky se samopalem Thompson s bubnovým zásobníkem, který je znakem všech mafiánů, spiklenectví apod. Není to dokonalej film, ale jako příběh o jednom z nejznámějších gangsterů to funguje výtečně. Christian Slater byl dobrej a zbytku herců role padly. Nejvíc se mi ale líbil Richard Grieco, správný to mafián. Veliká spokojenost.(2.9.2010)

 • - Postavu Luckyho Luciana si mohol zahrať Johnny Depp, avšak odmietol. (Sufferer)

 • - Anthony Quinn a Christian Slater byli oceněni Zlatou malinou pro nejhorší herce ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Film se natáčel v Pasadeně a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace