• Skip
  ****

  Filmový průmysl udělal z gangsterů hvězdy. Docela paradox, vezmeme-li v potaz, čím se tito lidé živili. Nebudu si ale hrát na moralistu. Tyto filmy mají bezesporu své kouzlo a ani tento není výjimkou. Nedosahuje sice takových kvalit jako třeba Tenkrát v Americe, nicméně je to film, na který se moc dobře kouká. Některé scény jsou poněkud směšné, ale není jich moc a ty dobré rozhodně převažuji.(22.10.2007)

 • Micro41CZ
  ***

  Jedna z posledních scén - ustanovení Národní komise, jež bude předsedat Národnímu syndikátu - byla opravdu působivá. Celkově je autenticita reflexe reality rozvoje organizovaného zločinu v té době ve snímku na skvělé úrovni (snad jen občas je něco na efekt: Maranzana nevyhodili z okna, ale v reálu probodali a rozstříleli a vůbec se při tom nedostali do patové situace s členem jeho bandy, jak je to ve filmu), to film nebrzdí, ale brzdí ho především atmosféra (nijak zvlášť nebudovaná) a celkový průběh cesty na vrchol. Gangsteři tu sice stoupají stále výš a stávají se mocnějšími a mocnějšími, ale divák, který látku nezná, vcelku nechápe proč a jak atp. Dobře vykreslené jsou tu vztahy mezi ústředními mafiány, ale třeba linka Luciano - jeho žena mi vyloženě přišla na efekt. Vůbec to není špatný film, spíše povrchní, zbrklý a moc zkratkovitý (v jistých směrech).(6.11.2009)

 • Omnibus
  ****

  Solidní gangsterka, ty já můžu. Hudba působivě podbarvuje dramatické scény, kulky většinou lítají tam, kam si přeju i já... Zaujal mě poučný způsob, jakým se dva kamarádi gangsteři dohodli, kdo z nich dvou bude šéf celé bandy... Klukovi z ulice nechají říct, že uvnitř je nějakej chlápek, velký zvíře, kterej má pro něho práci a uvidí se, koho z nich dvou osloví... A ten pak bude šéf. A herecky robustní Anthony Quinn ve své pro mě snad nejnesympatičtější životní roli, vystřihnuté jak jinak než jako ze života...(21.1.2013)

 • Roman.Ticka
  ***

  Nevím proč mi film vyzněl tak nějak uměle, zpočátku jsem měla pocit, že jsem v divadle a ještě na loutkovém představení. Nic zásadního se nedělo celý děj, zápletka mizerná, výkres charakteristik postav téměř nulový, rekvizity ubohé a opisování od jiných mafiánských perel tomu taky nepřidalo. Přehlídka fešných chlapů a jejich na míru šitých obleků byla šik, ale jen slabou útěchou pro moje očekávání v tomto žánru. Rozjelo se to až téměř k závěru, a to mi vážně k radosti nestačilo, i přes rafinovaný konec. Škoda rány, která padne vedle, plastem ryzí kov nenahradíš...(27.8.2011)

 • jondoe
  ****

  Mafianske filmy su mojim najoblubenejsim zanrom co sa filmu tyka a hlavne tie z prostredia talianskej mafie, ked bola v amerike prohibicia. Film gangstri sa kostrou pribehu opiera o zacinajucu karieru Chrlieho '' Luckyho " Luciana a jeho dlhodobych priatelov. Aj ked sa tento film neda porovnat z Mafianmi alebo z Krstnym Otcom, bude pre vacsinu fanusikov tohto zanru urcite prijemnym potesenim a som si isty, ze sa bude takmer kazdemu pacit. Skvele zachytena atmosfera a hudba ma celkom lahko vtiahli do atmosfery tridciatych rokov a vykon Christiana Slatera povazujem za najlepsi v celej jeho kariere. Anthony Quinn takisto potesil, ale aj ostatny herci boli dobre vybraty a celkom dobre aj hrali. Som trosku prekvapeny z nizkeho hodnotenia na csfd. Myslim si ze tento film by si zasluzil byt v cervenej farbe.(3.12.2009)

 • - Postavu Luckyho Luciana si mohol zahrať Johnny Depp, avšak odmietol. (Sufferer)

 • - Anthony Quinn a Christian Slater byli oceněni Zlatou malinou pro nejhorší herce ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Film se natáčel v Pasadeně a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace