poster

Výtah (festivalový název)

 • Rumunsko

  Elevator

Drama / Komedie

Rumunsko, 2008, 85 min

 • J*A*S*M
  ****

  V oblíbené souteži posledních let - totiž "natočím film na co nejmenším prostoru a s co nejmenším počtem herců" - obsazuje rumunský režisér George Dorobantu jednu z předních příček. Povedený a velmi intenzivní nízkorozpočťák. (7.3. Cinema Mundi 2011)(7.3.2011)

 • lena60
  *****

  Komediální tento rumunský nízkorozpočtový film (tvůrcům stačilo k natočení snímku pouhopouhých 200€) teda určitě není...(4.2.2011)

 • Scylla
  ****

  Jeden z největších zážitků FreshFilmFestu 2008. Klaustrofobické prostředí, pocit beznaděje, bezmoc... Skvěle natočený film, který by se tak snadno mohl zvrtnout v nudu (na kterou naštěstí vůbec není prostor). Film dostal (na FFF '08) zcela po zásluze ocenění v kategorii Fresh Generation. Jízda výtahem už nikdy nebude stejná. ....(11.2.2009)

 • hygienik
  **

  Keď si predstavím, že som to zháňal 6 rokov a potom som sa pri projekcii nudil... megasklamanie. Strih síce neotřelý, ale rušivý, hudba otravne monotónna. (20. 6. 2015 - 73 hodnotení = 79% Tak určitéé!)(20.6.2015)

 • achaja
  ****

  Film, který se skoro celý odehrává ve výtahu může být buď hodně dobrý, nebo hodně blbý.. V případě Elevatoru se přikláním k té první variantě. Dva madí herci utáhnou celý film a vy se při těch 85 minutách nebudete vůbec nudit. Na Elevator si vzpomenu pokaždé, když jedu výtahem a nějak divně cukne..... a navíc si každý divák z filmu odnese jedno velice užitečné a ve filmu často zvolávané slovíčko, které se mu při návštěve Rumunska může třeba hodit....ažutor(foneticky) znamená pomoc...(11.2.2009)

 • - Snímek se v loňském roce úspěšně promítal na Fresh Film Festu v Karlových Varech, kde také získal cenu za režii. (POMO)