poster

Dlouhé dopoledne (TV film)

Drama

Československo, 1969, 55 min

 • Přemek
  *****

  Subtilní televizní dílko, nabité však syrovou, bezvýchodnou atmosférou komunistického lágru. Cynický justiční pracovník v podání Jana Přeučila je skutečná zrůda v těle lidském, obdařená však (na komunistické časy) perfektním vystupováním. I výkon Jaroslava Moučky je obdivuhodný - prostý, tragický až k pláči v momentech těch nejprostších otázek po smyslu obnovy procesu, když se jej nesměl účastnit... Rozhodně velký rozdíl oproti jeho pozdějším Pláteníkům. Doba, kterou pomáhal vyhladit z lidské paměti, mu paradoxně nabídla nejlepší životní roli.(23.10.2007)

 • Martin741
  ****

  Uz viem, preco bol film trezorak, rovnako ako Kladivo na Carodejnice 1969 alebo prodavac Humoru 1984. Perfektne zobrazenie budovatelskeho systemu Komancov, teda odborne komunistov, ktori idu dopredu, stale dopredu a neustale dopredu ... obavam sa, ze smerom dopredu znacne smrdi sira. Jiri Vala /Nocni host 1961/ na urovni. 88 %(10.10.2017)

 • Karlas
  *****

  Další z odvážných filmů šedesátých let, poukazující formou komorního vězeňského dramatu na pokřivenou ideologii socializmu. Jaroslav Moučka, překvapivě v pozici politického vězně, hezky a přesvědčivě naplňuje svou roli, stejně jako naši ostatní skvělí herci. Vypjaté chvíle tohoto trpkého příběhu zlehčuje alespoň komická tupost věznitelů. Nic méně můj malý obdiv určité formě totalitního vězeňství, který by dnešní delikventi potřebovali jako sůl.(9.12.2013)

 • papyrosaurus
  ****

  Drama se odehrává v omezeném prostoru vězeňské cely, kterou sdílí několik vězňů. Zatvrzelý partyzán, který i přes svůj trest obhajuje systém, rozkrádač národního hospodářství, nemastný mladíček či naopak vetchý, ale zvrhlý dědek. Údajný kulak, který se stává jejich novým spolubydlícím nepřestává doufat, že nakonec se ta spravedlnost přece jen nějak projeví a on bude moci jít domů. Otázkou je, zda mu to byrokratická šavle režimu umožní. Bachaři působí spíš jako takové karikatury, ale ukazuje se, že i mezi nimi jsou v podstatě "lidé"....ovšem kdo dostane skoro tříkilový balík .... co by ještě chtěl?(4.7.2013)

 • evapetra
  *****

  Smutné vylíčení marnosti a beznaděje v případu jednoho padesátkového vězně v konfrontaci s arogancí, hloupostí ale i chytrou zlobou jeho věznitelů a soudců. Kolik by si Koval asi z těch svých zbývajících sedmi ještě odseděl, když se mu nepodařilo dosáhnout osvobození v roce 1957, tedy už po pádu stalinismu a po následném uvolnění ze strany represivní státní moci? Tipuji, že už "jenom" tak pět let.(13.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace