Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z rázovitých obyvatel pražské Kampy se vyloupne několik postaviček, svérázných starých mládenců, svárlivých i přejícných, na jejichž osudy se tvůrci blíže zaměřují. V centru vyprávění ovšem stojí milostný románek sympatické lékařky. Na scénáři a námětu se podílel Eman Fiala, současně představitel jedné z hlavních rolí. (oficiální text distributora)

Recenze (7)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Dobové nenáročné dílko s velkou dávkou lidového humoru, doplněné o poněkud mdlou milostnou zápletku. Pro komerční účely byla do filmu obsazena Lída Baarová, tehdy ještě začínající herečka průměrných kvalit. Za zmínku stojí snad jen účast Jiřiny Šejbalové a vkusné dobové šlágry z pera Emana Fialy. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Innemann se s tím nepáral, před název filmu dal titulek VÝBORNÁ VESELOHRA. Výsledek je ovšem všechno možné dohromady: hraný dokument o obyvatelích Kampy, kamarádech-holubářích, drama o hospodářské krizi, truchlohra s (nedokonale) utopenou a na závěr komediální divadelně kabaretní výstupy s happyendem. Kvůli té snaze snad 70%. ()

Reklama

alonsanfan 

všechny recenze uživatele

Mladinká emancipovaná lékařka v podání 18 leté Lídy Baarovési otevře praxi v domě majitele Pohřebního ústavu Theodora Pištěka a je hned trnem v oku jeho kumpánům, kteří si na pronajatý byt mysleli. Zpočátku se jí snaží všemožně ztrpčit život a vyhnat ji pryč. Když ale poznají její laskavost a dobrotu, i to, že má problémy a je zadlužená, snaží se jí všemožně pomoci. Film je prokládán spoustou zajímavých téměř dokumentárních záběrů na pražskou Malou Stranu.___Ve druhé linii filmu zakřiknutý, nesmělý sirotek Eman Fiala, vychovávaný partou “malostranských mušketýrů”, složí pro potěchu doktorky melodii, kterou mu trochu omylem ukradne muzikant z divadla a představí ji jako svůj šlágr. V netradiční roli zpěvačky s hvězdnými manýry se představí Jiřina Šejbalová. Skutečný autor je však nakonec odhalen a končí v náručí mladé doktorky. ()

MirecRKK 

všechny recenze uživatele

tento film nebol zrovna moj salok kavy a bol taky zvlasny, niekedy prilis pomaly vyvoj deja niekedy prilis rychly, pekny konec Lida vo vedlajsej ulohe velmi dobry vykon, filmy kde hrala hlavnu ulohu v tom roku snad lepsi vykon len v Lelíčkovi, Rovenského a jeho herecký prejav mimiku a podobne nemusim ale v tomto filme mi nevadil, celkom pekny film ale 3* by boli prilis vela, 2 zase malo ale 2,5* sa bohuzial dat neda ()

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele

Těch několik málo komediálních okamžiků popravuje naprosto stupidní scénář, který v závěru spadne na úplné dno. Posledních deset minut totiž sledujeme jakýsi pofiderní program někde v kavárně, s jekotem a hopsáním. Ale i celkově bych to tipl spíše na drama. Ono je to jedno, v jakémkoli žánru to nestálo za nic. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Premiéra proběhla 17. června 1932 v kinech Lucerna a Kotva. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama