• alonsanfan
  ***

  Mladinká emancipovaná lékařka v podání 18 leté Lídy Baarovési otevře praxi v domě majitele Pohřebního ústavu Theodora Pištěka a je hned trnem v oku jeho kumpánům, kteří si na pronajatý byt mysleli. Zpočátku se jí snaží všemožně ztrpčit život a vyhnat ji pryč. Když ale poznají její laskavost a dobrotu, i to, že má problémy a je zadlužená, snaží se jí všemožně pomoci. Film je prokládán spoustou zajímavých téměř dokumentárních záběrů na pražskou Malou Stranu.___Ve druhé linii filmu zakřiknutý, nesmělý sirotek Eman Fiala, vychovávaný partou “malostranských mušketýrů”, složí pro potěchu doktorky melodii, kterou mu trochu omylem ukradne muzikant z divadla a představí ji jako svůj šlágr. V netradiční roli zpěvačky s hvězdnými manýry se představí Jiřina Šejbalová. Skutečný autor je však nakonec odhalen a končí v náručí mladé doktorky.(20.8.2011)

 • kinderman
  ***

  Ještě před titul si tento film vytkl charakteristiku „výborná komedie“, ve skutečnosti jde ale spíše o reflexi zuřící hospodářské krize (řeči půjčovatele loděk o sebevraždách utopením) a předvádění se E.Fialy, který si to pro sebe celé napsal.(23.7.2011)

 • Marthos
  **

  Lidová veselohra s velkou dávkou lidového humoru, doplněná o poněkud mdlou milostnou zápletku. Pro komerční účely byla do filmu obsazena Lída Baarová, tehdy ještě začínající herečka průměrných kvalit. Za zmínku stojí snad jen role Jiřiny Šejbalové a vkusné dobové šlágry z pera Emana Fialy.(1.12.2008)

 • MirecRKK
  **

  tento film nebol zrovna moj salok kavy a bol taky zvlasny, niekedy prilis pomaly vyvoj deja niekedy prilis rychly, pekny konec Lida vo vedlajsej ulohe velmi dobry vykon, filmy kde hrala hlavnu ulohu v tom roku snad lepsi vykon len v Lelíčkovi, Rovenského a jeho herecký prejav mimiku a podobne nemusim ale v tomto filme mi nevadil, celkom pekny film ale 3* by boli prilis vela, 2 zase malo ale 2,5* sa bohuzial dat neda(7.2.2017)

 • Pitryx
  odpad!

  Těch několik málo komediálních okamžiků popravuje naprosto stupidní scénář, který v závěru spadne na úplné dno. Posledních deset minut totiž sledujeme jakýsi pofiderní program někde v kavárně, s jekotem a hopsáním. Ale i celkově bych to tipl spíše na drama. Ono je to jedno, v jakémkoli žánru to nestálo za nic.(27.8.2017)

 • - Premiéra proběhla 17. června 1932 v kinech Lucerna a Kotva. (Cucina_Rc)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace