Dalziel a Pascoe - Série 7 (2002) (série)

Ani pro lásku, ani za peníze (S07E04)

(epizoda)
  • Velká Británie For Love Nor Money

Jestli něco Andyho Dalziela štve, tak jsou to případy, které nedopadly podle jeho představ. Případy, v nichž on sám neměl o totožnosti pachatele nejmenších pochyb a přesto jej - pro nedostatek důkazů - nedokázal dostat za mříže. A můrou nejčernější je jistý Macer. Vážený, bohatý byznysmen, který před dvaceti lety vyklouznul z jeho "spárů" a který - a Dalziel je o tom nezvratně přesvědčen - porušuje zákon dodnes. Dokázat mu to ovšem je zřejmě nad síly i takového borce, jakým je Andy. Zvlášť když jej jeho nadřízení posílají na zdravotní dovolenou... (oficiální text distributora)

filmmovier

Tenhle díl mi dlouhodobě nejspíš v paměti neutkví, ale v rámci celého seriálu se jedná o sympatický nadprůměrný standart s parádními hereckými výkony, super atmosférou a vším, co má klasická britská detektivka mít. Tenhle seriál je naprosto jistě prostě legendou žánru a už teď klasikou. ()

tranquill

"Jak pokračujete, Andy? .. To víte sama, už od rána cejtim tu vaši voňavku za zadkem!" Andy, opět pokračuješ nadmíru skvěle! A tentokrát i s pořádnou pointou. "Tak pojď, vypadnem odtud, než se ten smrad dostane do ventilátoru!" ()