Dalziel a Pascoe (TV seriál)

Dalziel and Pascoe

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1996–2007, 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom, Garrick Hagon, Justin Chadwick, Juliet Aubrey, Andrew Lee Potts, Elize du Toit, Andrée Bernard, Marc Pickering, David Burke, Maxine Peake, Pauline McLynn, Lee Ingleby, Shirley Anne Field, Bryan Dick, Jeroen Krabbé, Walter Sparrow, Cheryl Campbell, Margaret Tyzack, Ian Fitzgibbon, Adrian Rawlins, Malcolm Raeburn, Anna Calder-Marshall, David Yelland, James Aubrey, Michael Coles, Sarah Smart, Shaun Dooley, Jeff Rawle, Rob James-Collier, Denis Lawson, Kirsty Mitchell, Joseph O'Conor, Robyn Addison, Ricky Tomlinson, Craig Parkinson, Paul Barber, Julie Graham, Conor Woodman, Amelia Bullmore, Paul Sharma, Christine Tremarco, Brian Pettifer, Sheila Kelley, Philip McGinley, Iain Rogerson, Michiel Huisman, Jack Dee, Bernard Cribbins, Phillip Manikum, Jonathan Magnanti, Richard Harrington, Daniel Evans, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, David Westhead, Chris Barnes, Earl Cameron, James Bolam, Keith Marsh, Merelina Kendall, Marc Duret, Ace Bhatti, Luke Williams, Sylvia Kay, Joe Duttine, Fred Pearson, Marion Bailey, Steve Speirs, Nathan Osgood, Zubin Varla, Branwell Donaghey, Hosh Kane, Paul Copley, Julie Hesmondhalgh, Georgie Glen, Don Gallagher, Clive Rowe, Eamonn Riley, Michael Maloney, John Duttine, Cassie Powney, Connie Powney, Oliver Cotton, Harshna Brahmbhatt, Vincenzo Nicoli, Tony Haygarth, Martin Troakes, Flora Spencer-Longhurst, Nicholas Blane, Dominic Carter, Reece Noi, Finbar Lynch, Ellen Ten Damme, Susan Brown, Gary Lilburn, Vinnie McCabe, Peter De Jersey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Gary Pillai, Howard Coggins, Haydn Gwynne, Greg Bennett, Timothy Carlton, Trevor Cooper, Kevin Doyle, Fergus O'Donnell, Raad Rawi, Christine Mackie, Oliver Dimsdale, Jamie Glover, Daniel Ryan, John Lightbody, Ryan Pope, Peter Blythe, Claire Price, Paula Jacobs, Ruth Gemmell, Darren Morfitt, T.J. Ramini, Dominic Jephcott, Pascal Langdale, Bruno Langley, Richard Ridings, Lindsey Coulson, Linda Marlowe, Barbara Marten, Darren Tighe, Duncan Preston, Keeley Forsyth, Joanna Van Gyseghem, Judy Flynn, James Weaver, Jim Millea, Kaye Wragg, Karen Henthorn, Victor McGuire, Tim Preece, Tessa Peake-Jones, Sharon Duce, Laurence Harrington, Marian McLoughlin, Elaine Donnelly, Jennifer James, Melanie Gutteridge, John Alderton, Fiona Allen, David Calder, Tony Melody, Miriam Karlin, Gerard Kelly, Claire King, Susan Jameson, Sally Dexter, Sean Wilson, Wolf Kahler, Brian Hibbard, Zoë Henry, Adele Silva, Denise Black, Kelly Hunter, Peter Halliday, Stuart McGugan, Howard Crossley, Stephen Critchlow, Bob Mason, Harmage Singh Kalirai, Jon Laurimore, Francis Lee, Jane Wood, Barry Stanton, Gawn Grainer, Stacy Davies, David Daker, Tenniel Evans, Bill Maynard, Julia Deakin, Robert Hudson, Robin Bailey, Vincenzo Pellegrino, Frank Moorey, Rhoda Lewis, Shane Zaza, Derek Riddell, David Crellin, Paul Brennen, Robin Soans, Matthew Barry, Frazer Hines, Navin Chowdhry, James Laurenson, Malcolm Tienery, Ian Puleston-Davies, Susannah Wise, Alexander Perkins, Angela Clerkin, Mary Macleod, Diana Payan, Jacqueline Pilton, Nigel Boyle, Philip Wright, Jill Halfpenny, Zita Sattar, Jonathan Moore, Geoffrey Beevers, David Peart, Andrew Dunn, Hugh Ross, Bryan Pringle, Ian Pirie, Jack Deam, William Travis, Tom Lorcan, Gary Whitaker, Sheila Ruskin, Simon Williams, Steve Sweeney, Stephen Churchett, Derren Litten, Marc Finn, Roger Shepherd, Peter Barrett, David Royle, Ian Thompson, Ralph Brown, Patrick Baladi, Jeremy Swift, Desmond Barrit, Prunella Scales, James D'Arcy, Catherine Wilkening, Peter Eyre, Francesca Annis, Crissy Rock, Pip Donaghy, Emma Cunniffe, James Barriscale, Kelly Harrison, Garry Crystal, Alison Reid, Keith Barron, Conrad Brooks, Philip Stone, Patrick Ryecart, Freddie Jones, Mark Benton, Josette Simon, Paul Brooke, Michael Kitchen, Jack Hedley, John Michie, Marcus Romer, Nicholas Selby, Frances Barber, Ben Crompton, Tom Georgeson, Richard Albrecht, Ronald Pickup, Tim Barker, Joanna David, Jo-Anne Stockham, Rosalind Knight, Dennis Waterman, Emma Rydal, Sarah-Jane Potts, Olegar Fedoro, Emily Corrie, Neil Newbon, Danny Webb, Leslie Phillips, Tom Bell, Mali Harries, Amanda Walker, Alistair Petrie, Pippa Haywood, Celia Imrie, John Benfield, Isla Blair, Kathleen Byron, Rick Warden, Donald Sumpter, David Haig, Nicola Walker, Holliday Grainger, Richard Price, Henry Goodman, Karen Meagher, Anne Reid, Kate Gartside, Ray Stevenson, Kenneth Cranham, Ivana Basic, Monica Dolan, John McEnery, Ian Peck, Kate Fleetwood, Rad Lazar, Amanda Ryan, Jonathan Ryland, Sanjeev Bhaskar, Bryan Marshall, Roger Lloyd Pack, Dominic Mafham, Lucy Davis, Dervla Kirwan, Tim Plester, John Light, John Sessions, Diana Quick, Ian Curtis, Christine Bottomley, Katy Cavanagh, Debora Weston, Lee Boardman, Phyllis Logan, Annette Bentley, Natasha Kaplinsky, Emil Marwa, Jeremy Clarkson, James Corden, Kieran O'Brien, Karl Johnson, Alison Steadman, Hazel Ellerby, Naomi Bentley, Will Norris, Sam Hazeldine, Siobhan Finneran, Rupert Procter, Christopher Cazenove, Peter Wingfield, Dennis Rudge, Sabri Saad el-Hamus, Nazmiye Oral, Pierre Bokma, Johanna ter Steege, André Arend van de Noord, Marthe Geke Bracht, Frans van Deursen, Reinout Bussemaker, Joep Sertons, Wolter Muller, Els Ingeborg Smits, Sophie Winkleman, Burn Gorman, Chris Wilson, Nicholas Pinnock, Eva Pope, Stephen Tompkinson, Anton Lesser, Christopher Fulford, Stella Gonet, Andrew Tiernan, Joseph Mawle, Ralph Ineson, Reece Dinsdale, Dean Williamson, Barbara Flynn, Richard O'Callaghan, Jamie Harding, Anthony Calf, Chipo Chung, Richard Sutton, Angus Wright, John Burton, Jimmy Yuill, William Mannering, Amita Dhiri, Mary Jo Randle, John Vine, Emily Joyce, Michael French, Alison Pargeter

Komentáře uživatele tranquill k tomuto TV seriálu

"Nazdar, já jsem policajt!" Už během druhé série jsem musel změnit hodnocení na plný počet a nyní, v průběhu série třetí mám nutkání už psát komentář. Proč? Protože tento kriminální seriál zdaleka přesahuje běžné standardy. Zde nejde jen o zajímavé případy, ale především o perfektní vykreslení charakterů postav, které se rozšiřují i o vedlejší osoby. "Nikdy nepodceňuj rozsah lidský zkaženosti!" A co se týče hlavního hrdiny, Warren Clarke zde jistě stvořil svou životní roli, ten suchý anglický a zde dost hrubý a cynický humor v jeho představení je excelentní, přitom je tak lidský... Takže spolu s vynikajícím scénářem a režií vzniklo parádní britské dílo, které je jistě jedním z nejlepších kriminálních seriálů všech dob. "Toť král všech bestií..."(22.4.2019)

"To někdy vyvolá určitou krizi důvěry, když se hostiteli řekne, že je člověk policajt..."(22.9.2019)

"Ale my musíme strkat nos do věcí, po kterých nám vůbec nic není, abychom něco zjistili..." Zatím solidní kriminální "rozkoukání".(17.9.2019)

"Obtěžování policií? ... Jenom běžný postup!" Tento případ byl docela mysteriózní. "Už to tady není ono, ale bohabojní obnoví svou sílu!"(22.9.2019)

"Se mnou je potíž, nenechám se snadno přesvědčit..." Zato já jsem už po 3 dílech přesvědčen, že (nejen) Dalzielovy monology a komentáře jsou jedny z nejlepších v historii kriminálních seriálů! "Co ty umíš? Samý blbiny!"(22.9.2019)

"On do toho dává srdce! ... A já ne? To si myslíte? ... Nikdy jsem žádné neviděla..." Zato tahle krimi má vše, co k tomu patří!(28.9.2019)

"Víte, že jedete špatně, ale zrychlíte v naději, že zase najdete cestu..." Cesta režiséra Bennetta týkající se této krimi série je každopádně správná!(29.9.2019)

"Jsem dopělej a svolnej... Jdeme chytit pár zlodějů!" Ne vždy je vše jasné a stoprocentní, i proto je tato krimi série nadprůměrná. "Moc a výkaly pro nás, chléb a máslo pro mne..."(5.10.2019)

"Jdi hochu, vysluž si medaili, já musím telefonovat..." Ano, i tento díl medaili zasluhuje.(5.10.2019)

"Pedro, já jsem zákon, takže otevřeš, když ti poručím!" Opět prvotřídní zápletka i kvalita režie a scénáře.(12.10.2019)

"Věříte, superindentante?..V lidskou omylnost, to ano..." Možná nejlepší film z celého seriálu. Ano, film, protože nejen délkou, ale především svou úrovní, která obsahuje různé dějové linie a rozvíjí charaktery postav, si může žít svým vlastním kriminálním životem :-) "Tak dost! Jsi zatčen! Poškození cizí věci a hlavně mojí snídaně!"(12.10.2019)

Víš, závidím lidem motivaci, jako třeba bůh, socialismus, sadaření..." A já Angličanům závidím tuto excelentní krimi sérii s asi nejlepším scénářem, potažmo předlohou. "Vo tom nic nevím, komiksy jsem měl zakázaný. Moje matka říkala, že je to spojený úsilí ďábla a Američanů..."(15.10.2019)

"O opicích jsem Vám taky nic neřekl, ale kdybyste je viděl smilnit na sporáku, asi byste mi to měl hlásit, ne?" Další díl plný "perel", tentokrát se dotýká náboženství. "A bůh se zase podobá mně...No, to já beru!"(19.10.2019)

"Možná si myslíte, že, když slyším slovo kultůra, sahám po obušku...ale tak to není!" Nene, tohle je kultůra za 500!(23.10.2019)

"Když jsem se naučil hrát na dudy, zvládnu i tohle!" To každopádně!(25.10.2019)

"A teď plav! .. Ale já tady bydlím... Plav tak jako tak!"(29.10.2019)

"Každej z nás v sobě nosí nějakej ten žal..." Opět nadstandardní a asi nejvíce psychologický příběh/případ! "Jinou písničku neznáš?"(30.10.2019)

"Vem si kabát, Petere, musíme jít to rozlitý mlíko utřít!" A to Dalziel rozhodně umí. Zvlášť v tomto komplikovaném a mysteriózním případu. "Stačí, že to ví Pascoe, že mám srdce. Nechci, aby to věděli i ostatní!"(3.11.2019)

"Rodina je nejlepší výheň vražedných myšlenek!" Další parádní případ. "Žít s Tebou je jako žít v despotickým státě!" Břitký jazyk (nejen) páně Dalzielova zde exceluje. "Čichám průšvih... A není to ta jelení moč?"(3.11.2019)

"Je na čase povolat těžkou váhu... Ministerstvo vnitra? .. Ne! Skutečnou těžkou váhu. Superindentanta Dalziela!" Ano, i tentokrát to sedí. Případ(y) je komplikovaný a rozuzlení může být nečekané... "Víte, ztratit jednoho manžela je neštěstí. Ale ztratit jich tolik, je vyložená neopatrnost..."(10.11.2019)

"Zdá se, že vedl bezúhonný život... Ten neexistuje! Každej se namočí. Některej víc než druhej..." Opět kvalitní zakončení 5. série. "Koupili Ti vohoz, synku, a za to jim dáš svou duši!" Tentokrát se to ale točí i o Pascoeově rodinném životu. "To jeho ctižádost ho žene z domova, ne já..."(11.11.2019)

"Já nedávám rány z milosti, to není můj styl!" Tentokrát trochu komorní, ale o to více osobní, případ/příběh.(17.11.2019)

"No tak, děvenko, nejsem žádnej Čingischán, co plení vesnice!" To Warren Clarke asi není, ale jistě plení své herecké soky :-) Tak tomu je i v tomto lehce psychologickém pokračování, které se opět dotýká minulosti. "Co se děje? Mám rozepnutej poklopec nebo co?"(18.11.2019)

"V tuhle dobu jsem tu na houby, brnkněte mi, když objevíte něco světobornýho..." Já volám: další světoborný díl je na světě :-) "Prostě se musej ty děti naučit, co je dobrý a co špatný. A jestli to neudělaj jejich blázniví kantoři, udělám to já!" Tentokrát je vyšetřování složité a komplikované, protože se dotýká samotného Dalziela. Nakonec je pointa docela překvapivá. "To není Tvoje vina, Andy... Ne, ale my klademe otázky, ale bůh nás chraň, když někomu ublíží..."(27.11.2019)

"Možná jsem venkovskej balík, ale ještě poznám profesionálku!"(28.11.2019)

Přestaňte kouřit, přestaňte pít! .. To bych mohl rovnou přestat dejchat!" Další rodinná záležitost, tentokrát Peterova. "Měl bys být lidská bytost a teprve potom policajt!"(5.12.2019)

"Samý blbosti!" Opravdu? Tak jen se na ně podívejte!:-)(5.12.2019)

"Nikdo se vrahem nerodí...to mi věřte!" Další díl, poněkud mysteriózní, dotýkající se Andyho rodinného života. "Asi jsme všichni hříšníci, Otče, věční pochybovači! .. A teď budeme potrestáni!"(10.12.2019)

"Jak pokračujete, Andy? .. To víte sama, už od rána cejtim tu vaši voňavku za zadkem!" Andy, opět pokračuješ nadmíru skvěle! A tentokrát i s pořádnou pointou. "Tak pojď, vypadnem odtud, než se ten smrad dostane do ventilátoru!"(10.12.2019)

"Co tady děláte? .. Vyšetřujeme vraždu..co jinýho byste čekal?!" Hodně komplikovaný případ sériových vražd.(15.12.2019)

"Tak hele, vyšetřování vedu já a co řeknu, to platí! Pokud si na mě hodláte stěžovat, tak fajn, dám vám třeba 5 čísel, ale to nezmění moje rozhodnutí!" Tvrdohlavý Andy, to mu sedí v tomto dílu, který se opět dotýká jeho minulosti. "Držím Vás za koule, už se nevykroutíte!"(24.12.2019)

"Když se to vezme kolem a kolem, Pete, nemůžu pracovat s někým, kdo nechápe, proč jsem dělal to, co jsem dělal!" Další komplikovaný případ, ke kterému bylo nutné Andyho téměř vyprovokovat. "Myslíš, že tenhle případ rozlouskneš? .. Bez problémů. A pak ještě přijdu vyřešit ten tvůj..." Andyho sarkasmus je extrémní, proto jeho monology miluju, ale také nemluví do prázdna :-) "Jdem někoho sbalit!"(29.12.2019)

"Já si uvědomuju, co jsem zač...sedm roků jsem nad tím přemejšlel" Já přemýšlím, co uvést do komentáře, ale u tohoto asi nejslabšího Dalziela nevím...(22.12.2019)

"Co chcete? Blahopřání?..Jdeme do práce!" ... "Jo, sedneme si k telefonu a počkáme, až se to vyřeší!"(22.12.2019)

"Novináři jsou holota prohnaná, nespouštěj z nich oči!" Pěkný propletenec poskytl i další díl této krimi série.(29.12.2019)

"Můžu Ti nabídnout obsah žaludku? .. Poslední jídlo nikdy neodmítnu!" Tentokrát si tvůrci připravili pořádnou pointu prošpikovanou osobními strastmi Petera. Excelentní díl.(7.1.2020)

"Kdybys viděl, co s ní proved. Byla to kráska. Chtěla bejt modelkou. Ale jedinej, kdo ji kdy vyblejsk, byl policejní fotograf!" Tak tento případ byl extrémně zapeklitý kvůli dvěma relativně nespojitelným linkám a třetí Andyho osobní linii. Scénáristická paráda. Nebo spíše excelentní předloha... "Skrytá nevraživost vždycky vybublá na povrch!"(8.1.2020)

"Jsem na kriminálce, ne že si tady válím šunky!" Klasicky excelentně neurvalý Andy.(16.1.2020)

"Jak víte, že se něco stalo? .. Mám doma křišťálovou kouli!" Téměř sherlockovské, ale také i osobní. "Každej jednou dospěje..."(16.1.2020)

"Kdo má všechno, chce někdy ještě víc..." Já víc nepotřebuju, dostal jsem další komplikovaný případ 😉(19.1.2020)

"Sympaťák!?!.. No, jo, ale na vraždy je u nás nejlepší.. Odpověď na mou otázku!" Jedna z nejlepších epizod, tentokrát se bytostně týkající Andyho. "Samí eurofrňáci, co?" A také asi díl s největší počtem hlášek a "superdeklamací" :-) "Motiv...příležitost...a metoda. Chci si vytvořit v mysli obraz zločinu a kašlu na psychologické profilování a na ty vědecké cesty k rychlému řešení. Já chci být prostě pořádný detektiv!"(25.1.2020)

"Šikovnej právník udělá za prachy zázraky, že?" Šikovní tvůrci i v této epizodě stvořili komplikovaně propletený příběh.(26.1.2020)

Jak se říká, pohřeb se dá přežít, jen nesmíš být ten v té rakvi!"(2.2.2020)

"Jenže nevelíš ty, ale já!" Ano, v této epizodě Andy naplno odhaluje svou schizofrennost v lidském chování. A že mu to jde! "Chvilku jsem myslel, že mě čeká povýšení... Neee, jen tak se mě nezbavíš!"(8.2.2020)

"Jsme sami se sebou spokojeni, co?...Je na čase uštvat velkou ovci!" Andy temnější, ale i protivnější než jindy...(9.2.2020)

"Co je to s Vámi, to jste z kamene? .. Já jsem polda a ne kněz!" Nekompromisní Andy opět úřaduje! "Hele, Einsteine, máš sice univerzitu, ale o tomhle víš prdlajs!"(9.2.2020)

"Myslíš, že něco tají? .. To snad každej!" O tom je je i tato poslední epizoda, která se zaměřuje mnohem více na Petera. Na dilema je ale někdy lepší nemyslet a ponechat tajemství tajemstvím... ""Všichni nosíme šaty mrtvejch, drahoušku, je to jen otázka času..."(11.2.2020)