Dalziel a Pascoe (TV seriál)

Dalziel and Pascoe

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1996–2007, 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom, Garrick Hagon, Justin Chadwick, Juliet Aubrey, Andrew Lee Potts, Elize du Toit, Andrée Bernard, Marc Pickering, David Burke, Maxine Peake, Pauline McLynn, Lee Ingleby, Shirley Anne Field, Bryan Dick, Jeroen Krabbé, Walter Sparrow, Cheryl Campbell, Margaret Tyzack, Ian Fitzgibbon, Adrian Rawlins, Malcolm Raeburn, Anna Calder-Marshall, David Yelland, James Aubrey, Michael Coles, Sarah Smart, Shaun Dooley, Jeff Rawle, Rob James-Collier, Denis Lawson, Kirsty Mitchell, Joseph O'Conor, Robyn Addison, Ricky Tomlinson, Craig Parkinson, Paul Barber, Julie Graham, Conor Woodman, Amelia Bullmore, Paul Sharma, Christine Tremarco, Brian Pettifer, Sheila Kelley, Philip McGinley, Iain Rogerson, Michiel Huisman, Jack Dee, Bernard Cribbins, Phillip Manikum, Jonathan Magnanti, Richard Harrington, Daniel Evans, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, David Westhead, Chris Barnes, Earl Cameron, James Bolam, Keith Marsh, Merelina Kendall, Marc Duret, Ace Bhatti, Luke Williams, Sylvia Kay, Joe Duttine, Fred Pearson, Marion Bailey, Steve Speirs, Nathan Osgood, Zubin Varla, Branwell Donaghey, Hosh Kane, Paul Copley, Julie Hesmondhalgh, Georgie Glen, Don Gallagher, Clive Rowe, Eamonn Riley, Michael Maloney, John Duttine, Cassie Powney, Connie Powney, Oliver Cotton, Harshna Brahmbhatt, Vincenzo Nicoli, Tony Haygarth, Martin Troakes, Flora Spencer-Longhurst, Nicholas Blane, Dominic Carter, Reece Noi, Finbar Lynch, Ellen Ten Damme, Susan Brown, Gary Lilburn, Vinnie McCabe, Peter De Jersey, Cliff Barry, Kenneth Hadley, Gary Pillai, Howard Coggins, Haydn Gwynne, Greg Bennett, Timothy Carlton, Trevor Cooper, Kevin Doyle, Fergus O'Donnell, Raad Rawi, Christine Mackie, Oliver Dimsdale, Jamie Glover, Daniel Ryan, John Lightbody, Ryan Pope, Peter Blythe, Claire Price, Paula Jacobs, Ruth Gemmell, Darren Morfitt, T.J. Ramini, Dominic Jephcott, Pascal Langdale, Bruno Langley, Richard Ridings, Lindsey Coulson, Linda Marlowe, Barbara Marten, Darren Tighe, Duncan Preston, Keeley Forsyth, Joanna Van Gyseghem, Judy Flynn, James Weaver, Jim Millea, Kaye Wragg, Karen Henthorn, Victor McGuire, Tim Preece, Tessa Peake-Jones, Sharon Duce, Laurence Harrington, Marian McLoughlin, Elaine Donnelly, Jennifer James, Melanie Gutteridge, John Alderton, Fiona Allen, David Calder, Tony Melody, Miriam Karlin, Gerard Kelly, Claire King, Susan Jameson, Sally Dexter, Sean Wilson, Wolf Kahler, Brian Hibbard, Zoë Henry, Adele Silva, Denise Black, Kelly Hunter, Peter Halliday, Stuart McGugan, Howard Crossley, Stephen Critchlow, Bob Mason, Harmage Singh Kalirai, Jon Laurimore, Francis Lee, Jane Wood, Barry Stanton, Gawn Grainer, Stacy Davies, David Daker, Tenniel Evans, Bill Maynard, Julia Deakin, Robert Hudson, Robin Bailey, Vincenzo Pellegrino, Frank Moorey, Rhoda Lewis, Shane Zaza, Derek Riddell, David Crellin, Paul Brennen, Robin Soans, Matthew Barry, Frazer Hines, Navin Chowdhry, James Laurenson, Malcolm Tienery, Ian Puleston-Davies, Susannah Wise, Alexander Perkins, Angela Clerkin, Mary Macleod, Diana Payan, Jacqueline Pilton, Nigel Boyle, Philip Wright, Jill Halfpenny, Zita Sattar, Jonathan Moore, Geoffrey Beevers, David Peart, Andrew Dunn, Hugh Ross, Bryan Pringle, Ian Pirie, Jack Deam, William Travis, Tom Lorcan, Gary Whitaker, Sheila Ruskin, Simon Williams, Steve Sweeney, Stephen Churchett, Derren Litten, Marc Finn, Roger Shepherd, Peter Barrett, David Royle, Ian Thompson, Ralph Brown, Patrick Baladi, Jeremy Swift, Desmond Barrit, Prunella Scales, James D'Arcy, Catherine Wilkening, Peter Eyre, Francesca Annis, Crissy Rock, Pip Donaghy, Emma Cunniffe, James Barriscale, Kelly Harrison, Garry Crystal, Alison Reid, Keith Barron, Conrad Brooks, Philip Stone, Patrick Ryecart, Freddie Jones, Mark Benton, Josette Simon, Paul Brooke, Michael Kitchen, Jack Hedley, John Michie, Marcus Romer, Nicholas Selby, Frances Barber, Ben Crompton, Tom Georgeson, Richard Albrecht, Ronald Pickup, Tim Barker, Joanna David, Jo-Anne Stockham, Rosalind Knight, Dennis Waterman, Emma Rydal, Sarah-Jane Potts, Olegar Fedoro, Emily Corrie, Neil Newbon, Danny Webb, Leslie Phillips, Tom Bell, Mali Harries, Amanda Walker, Alistair Petrie, Pippa Haywood, Celia Imrie, John Benfield, Isla Blair, Kathleen Byron, Rick Warden, Donald Sumpter, David Haig, Nicola Walker, Holliday Grainger, Richard Price, Henry Goodman, Karen Meagher, Anne Reid, Kate Gartside, Ray Stevenson, Kenneth Cranham, Ivana Basic, Monica Dolan, John McEnery, Ian Peck, Kate Fleetwood, Rad Lazar, Amanda Ryan, Jonathan Ryland, Sanjeev Bhaskar, Bryan Marshall, Roger Lloyd Pack, Dominic Mafham, Lucy Davis, Dervla Kirwan, Tim Plester, John Light, John Sessions, Diana Quick, Ian Curtis, Christine Bottomley, Katy Cavanagh, Debora Weston, Lee Boardman, Phyllis Logan, Annette Bentley, Natasha Kaplinsky, Emil Marwa, Jeremy Clarkson, James Corden, Kieran O'Brien, Karl Johnson, Alison Steadman, Hazel Ellerby, Naomi Bentley, Will Norris, Sam Hazeldine, Siobhan Finneran, Rupert Procter, Christopher Cazenove, Peter Wingfield, Dennis Rudge, Sabri Saad el-Hamus, Nazmiye Oral, Pierre Bokma, Johanna ter Steege, André Arend van de Noord, Marthe Geke Bracht, Frans van Deursen, Reinout Bussemaker, Joep Sertons, Wolter Muller, Els Ingeborg Smits, Sophie Winkleman, Burn Gorman, Chris Wilson, Nicholas Pinnock, Eva Pope, Stephen Tompkinson, Anton Lesser, Christopher Fulford, Stella Gonet, Andrew Tiernan, Joseph Mawle, Ralph Ineson, Reece Dinsdale, Dean Williamson, Barbara Flynn, Richard O'Callaghan, Jamie Harding, Anthony Calf, Chipo Chung, Richard Sutton, Angus Wright, John Burton, Jimmy Yuill, William Mannering, Amita Dhiri, Mary Jo Randle, John Vine, Emily Joyce, Michael French, Alison Pargeter

Komentáře uživatele filmmovier k tomuto TV seriálu

Na začátek docela slabá epizoda, ale i tak se zajímavým případem, skvělou atmosférou a na seznámení s postavami je to přímo skvělé. Peter Pascoe je zatím poměrně nudný patron s pěknou ženou a Dalziel je sympaťák od prvních vteřin. A dabing Oldy Vlacha je geniální... Právě jsem viděl první díl klenotu. 75%.(14.4.2019)

Jak jsem předpokládal, druhý díl byl opravdu lepší prvního, a to fakt o dost. Parádní zápletka s vraždou na univerzitě.(14.4.2019)

Nejlepší díl první řady. Venkovské prostředí, poměrně temná atmosféra a velkolepé (téměř) sólo pro Dalziela, protože Pascoe je odklizen na svatební cestu. Tenhle díl jsem si fakt neskutečně užil. Klidně by jich mohlo být víc takových.(14.4.2019)

Další prvotřídní detektivní drama s úžasnou atmosférou a v krásném prostředí. Paní Pascoeová je těhotná a Dalziel jde za kmotra.(14.4.2019)

Ačkoliv je tato epizoda o sériovém vrahovi s velmi zajímavým hamletovským modus operandi, mně přišla v porovnání s ostatními slabší (ačkoliv p pěti dílech je pořád úplně ten nejméně dobrý stále ten první), což je ale samozřejmě pořád zatraceně silný nadprůměr. Tenhle seriál miluju čím dál víc.(14.4.2019)

Další parádní a velmi zajímavá záležitost. Případy sahající do minulosti vždycky patří k těm nejlepším ať je to jakýkoliv seriál, a i tady jde o vysoký nadprůměr. 80%.(20.4.2019)

Sice si to už nevybavuju, ale určitě to bylo dobré, jako vždy :).(20.4.2019)

Třetí řada začala naprosto dokonale. Lidská kostra pod zemí, zajímavé vyšetřování a nějaké ty osobní problémy v životě hrdinů... Paráda. 90%.(20.4.2019)

Epizoda zabývající se skrytým homosexuálem v policejním sboru. Podle mně docela nadčasová záležitost. Tenhle díl byl fakt slušné drama, zatím asi největší. 90%.(20.4.2019)

Takový typický výborný díl. 80%.(28.4.2019)

Dávná minulost příbuzných Pascoa, další lidská kostra a další zajímavý případ. Třetí řada je zatím o stupeň lepší, než dvě předešlé dohromady. Super. 90%.(20.4.2019)

Zatím nejlepší a nejtemnější díl. Naprosto špičková záležitost, absolutní luxus. 100%.(28.4.2019)

Čtvrtá série má fantastický rozjezd a tenhle díl společně s tím minulým patří prozatím k tomu nejlepšímu z celého seriálu. 85%.(28.4.2019)

Epizoda tentokrát slabší, takový typický standard tohoto seriálu a možná i lehký nadstandard. Tenhle seriál je prostě parádní.(28.4.2019)

Komorní vyřizování starých účtů v jedné hospodě a o pár lidech. Parádní divadelní záležitost a příjemná změna po všech těch vraždách. Patrně jde ale o asi nejslabší díl, který se v prvních čtyřech sériích nachází. I to ale znamená vysoký nadprůměr. 75%.(28.4.2019)

Standart tohoto seriálu. Dalziel i Pascoe rozdávají svá typická charismata, atmosféra je jako vždy skvělá, děj je opět dostatečně zajímavý. Nadprůměrná, vysoce kvalitní detektivka, která nemá problém obstát i v dnešní silné konkurenci. Což ostatně platí o všech dílech.(1.5.2019)

Další perfektně zamotaný a dostatečně zajímavý případ nejen o starém dobrém honu na lišku. 80%.(1.5.2019)

Dalziel kempí na venkově v překrásném Whitby pod kulisami Carfaxského opatství (nebo tak nějak, prostě místa známá z Draculy) a Pascoe opět hraje tak trochu vedlejší housle. Zajímavé, že tyhle díly se mi zatím skoro vždycky líbily nejvíc. A tento není výjimkou. Další parádní příspěvek se skvostnými hereckými výkony.(4.5.2019)

Peter Pascoe se rozvádí, ale nechce, a tak se snaží napravit svůj vztah s Ellie, která se na chvíli vrací do děje. Škoda, měl jsem jí rád. Dalziel opět působí jako jejich vztahový poradce a také řeší nějaké osobní záležitosti, takže tentokrát je vedlejší úplně celé vyšetřování a na nějakém případu zase tak nesejde. Ale to nevadí, tenhle díl mi fakt sednul. Na plné hodnocení to ale těsně úplně není.(4.5.2019)

Další pohled do Dalzielovy minulosti, pátrání po okolnostech staré smrtelné nehody a škola plná feťáků, která je na konci do odvolání zavřena. Skvělý díl. 80%..(6.5.2019)

Nejlepší díl řady, i když samotný případ patří k těm méně zajímavým. Dalziel opět potkává staré známé, Peter se připravuje na přílet své dcery a oba dva se mezi sebou hádají. 90%.(8.5.2019)

Nová série, nový začátek, možné Dalzielovo otcovství a Pascoe, který má zase docela málo prostoru. 80%(8.5.2019)

Dalzielův návrat do malého městečka, kde kdysi pár let žil. Staří známí, staré problémy, nové skutečnosti... Super. 80%.(8.5.2019)

Sedmá série odstartovala s velkou parádou a navíc mi přijde, že od té doby, co se seriál přestal držet předloh Reginalda Hilla, je to kolikrát i lepší. I tento díl má zajímavé postavy, krásné prostředí idylického anglického venkova a samozřejmě zajímavý případ i příběh, tentokrát jak na straně Dalziela, tak i na straně Pascoa. Parádní. 90%.(13.5.2019)

Epizoda, která já velmi podobné té minulé. A vůbec to není na škodu. Tentokrát má o něco víc prostoru Dalziel, který bojuje s dietami a zákazy všeho druhu. A to vyšetřování taky stálo za to. 85%. PS: Musím říct, že tento seriál nepatří k tomu úplně nejlepšímu, co v Británii v tomhle žánru vzniklo, obzvlášť v konkurenci několika posledních let, ale je to prostě tak svkěle natočené, že mně baví každý díl. A hlavní dvojice je prostě obsazená naprosto fantasticky.(13.5.2019)

Parádní díl. Ponurý britský venkov, podivní lidé, trocha nadpřirozena a dva sympaťáci uprostřed toho všeho. Tenhle díl je víc jako Midsomer, než jakýkoliv jiný.(19.5.2019)

Tenhle díl mi dlouhodobě nejspíš v paměti neutkví, ale v rámci celého seriálu se jedná o sympatický nadprůměrný standart s parádními hereckými výkony, super atmosférou a vším, co má klasická britská detektivka mít. Tenhle seriál je naprosto jistě prostě legendou žánru a už teď klasikou.(19.5.2019)

Velkolepé dvouhodinové zakončení sedmé série, tentokrát po dlouhé době (a patrně naposledy) podle předlohy Reginalda Hilla. Chytré zápletky, napínavý děj, skvělá atmosféra, parádní herecké výkony (oba dva hlavní představitelé rozhodně překonávají sami sebe), jen to tempo je (i díky stopáži) trochu pomalejší, ale to vůbec nevadí. 85%.(19.5.2019)

Díl tentokrát slabší (nejspíš i jeden z těch nejméně skvělých), ale jak je snad patrné z mé předešlé slovní hříčky, která vlastně ani hříčkou není, pořád jde o vysoký nadprůměr v detektivním žánru. A sledovat společné scény Colina Buchanna a Warrena Clarka (a jeho samostatné), to je prostě radost, stejně jako jejich dialogové výměny. 75%.(25.5.2019)

Výchozí zápletka je vynikající a má potenciál na perfektní zpracování, ale to zas až tak nevyšlo. Ale u tohoto seriálu je to vlastně úplně putna, protože příběh byl nějak zamýšlen a celá epizoda je prostě zase solidní. 75%. Jeremy Clarkson v dabingu jiném, než Zbyška Horáka je zajímavá kuriozita, škoda, že Andy tu televizi nevypnul o něco déle.(25.5.2019)

Zamračené počasí, ponurá blata, lidé s temnými tajemstvími a Andy Dalziel uprostřed toho všeho (a ničeho) ve skotské sukni. Série vražd, uprchlý vězeň, co víc si ještě přát? Snad jen prvotřídní rozuzlení, které ruku v ruce s fantastickou atmosférou skutečně dorazilo. Jeden z nejlepších dílů.(19.5.2019)

Andy řeší vskutku velký osobní problémek, do toho probíhá tradiční vyšetřování vraždy a celé je to velmi sympatické. Andy je ještě ďábelštější než obvykle. Standartní, výborný díl. 80%.(19.5.2019)

Mimořádně dramatický díl, ale kdyby si udržel atmosféru a tempo, které měl v první polovině, bylo by to možná ještě lepší. Takhle se z toho nakonec vyklubal poměrně obyčejný případ a ani o toho Pascoa se člověk nebál, protože prostě neměl důvod. Ale finále a závěrečné přiznání bylo luxusní a jedno z nejlepších v tomto seriálu. 85%.(25.5.2019)

Tajemný zámek, pátrání sahající téměř třicet let do minulosti a hlavně velký (a bohužel zase krátký) návrat Ellie a Rosie Pascoevých! Tahle jejich rodinná linka je fakt zatraceně vděčná a tentokrát došla definitivního a samozřejmě ne zrovna příliš šťastného uzavření. A samotný případ, pro mně osobně tentokrát až na druhém místě, byl taky dostatečně zajímavý, takže suma sumárum, po delší době je to opět na plný počet. (Hvězdičky uděluji pouze v porovnání dílů pouze tohoto seriálu, ne žádných jiných!) 90%.(25.5.2019)

Skvělá výchozí situace (podobné typy nálezů patří v žánru k těm nejvděčnějším) a absolutně luxusní závěr, rozhodně zatím nejlepší závěrečná vysvětlovačka v rámci tohoto seriálu. V téhle sérii se s tím tvůrci opravdu nemazlí a servírují závěry hodné nejen Midsomeru. A Warren Clarke je díl od dílu lepší a lepší, ačkoliv to už asi od druhé série snad ani není možné. 90%.(25.5.2019)

Velkolepé zakončení deváté série. Parádní drama, které perfektně funguje od začátku do konce (a je tedy dokonale funkční), o hereckých výkonech se snad po všech těch dílech snad ani není potřeba zmiňovat. Jeden z nejlepších dílů, který má úplně všechno, co by měla správná detektivka mít. 90%.(2.6.2019)

Název sliboval mnohé, ale o tom to zas tolik nebylo. Standartní díl, na který rychle zapomenete a za pár dní si vůbec nebudete pamatovat, o co tam vlastně šlo. Kvalitativně je to ale samozřejmě na úrovni, kterou si seriál drží od samého začátku a jen občas jí překoná. A tohle není ten případ. Opět jde ale o báječný relax, kterou dodává pouze anglická detektivní tvorba.(2.6.2019)

Začátek byl luxusní a moment, kdy autobus plný lidí, zastavil přímo uprostřed kolejí, těsně před přijíždějícím vlakem, sliboval opravdu hodně silný díl. Ten se nakonec tak úplně nekonal, takže jsem byl vlastně lehce zklamán (jak jen to ale v tomhle žánru vlastně jde?) a nakonec díl klesl do standartu, tedy pohyboval se kolem 80%. A přesně tolik této epizodě udělím.(2.6.2019)

Naprosto nejlepší díl celého seriálu. Absolutní dokonalost. Luxusní výchozí zápletka, perfektní vyšetřování a správně dramatické a nečekaně i poměrně akční finále. Prvotřídní drama, klenot seriálu. Warren Clarke je absolutní génius a změna prostředí byla taky velice příjemná. Není co vytknout. 100%.(2.6.2019)

Na tomhle dílu byla nejzajímavější linka s Rosie, která rozjíždí svou zlodějskou kariéru a nechce se vrátit do Ameriky (jak se stalo, že je jí najednou třináct?), jinak ale docela nic moc. 75%.(2.6.2019)

Seriál Dalziel a Pascoe má epizody špičkové (těch je jen pár) a pak epizody nadprůměrné, tedy standartní (těch je většina). A právě mezi těmito epizodami se sem tam vyskytne nějaká, kterou si zapamatujete méně než jinou, a tohle je jedna z nich, protože vyšetřování to tentokrát příliš zajímavé nebylo a dnes už nevím, o čem ten díl přesně byl (ještě, že je tady ten oficiální text ČT), což ale v takovém množství vzájemně si podobných epizod není zas takový průšvih. Tenhle případ tedy u mně má 75%. Warren a Colin jako vždy absolutně famózní.(8.6.2019)

Jeskynní žena je jedna z těch lepších epizod, ale na plný počet to u mně tentokrát není, což ale zas tolik nevadí. Andy Dalziel je tentokrát v mimořádné kondici - protivnější, sprostější a vzteklejší, než kdy dřív. A tím pádem samozřejmě i zábavnější, než normálně. A zatímco si s ním nikdo neví rady a i Pascoe je na něj tentokrát krátký, já jsem se bavil. Atmosféra je perfektní, případ dostatečně zajímavý, rozuzlení taktéž a střídání odlehčených a dramatických chvil je správně dávkováno a dobře to funguje. 85%.(8.6.2019)

Někdy ty díly jsou opravdu až nepříjemně dlouhé. A není jich zrovna málo. A tenhle je taky jeden z nich. A navíc je Padlý anděl nejspíš ten nejméně zajímavý a záživný případ z celého seriálu. Dalziel a Pascoe sice fungují opět na výbornou, zbytek je ale podstatně slabší, než obvykle. Aspoň tam ale je Jodie Whittaker a má to celkem zapamatovatelné rozuzlení. 70%.(8.6.2019)

Fascinující a absolutně luxusní díl, který sice do tohoto seriálu absolutně ani trochu nezapadá, ale to je mi docela úplně jedno, protože je to výborný díl a v rámci celého seriálu je to naprostá špička. Už od první vteřiny vynikající hudba, temná atmosféra, čarodějné rituály, telekineze, hypnóza, vraždy, Andy bez cigaret, skvělé finále... Troška (ačkoliv v tomto díle je ho docela dost) mysteriózna nikdy neuškodí. A už vůbec ne, když je u toho i Richard E. Grant, který je jako vždycky absolutně geniální. 95%.(6.6.2019)

Myslím si, že kdyby tenhle díl byl poslední, jednalo by se v rámci seriálu o krásné a důstojné zakončení. Andy se vrací po pěti týdnech z Austrálie a v yorkshirském světě, který opustil, vládne chaos. Policie sídlí v provizorních kancelářích a jeho vztah s Pascoem, který si zvykl pracovat sám, taky pořádně skřípe. A obnovení starých vztahů nebude úplně snadné. Obzvlášť, když se chce do Austrálie znovu vrátit. A tentokrát natrvalo... Tohle o případu, který je tentokrát extrémně nezajímavý a nezapamatovatelný, opravdu není. Tenhle díl je hlavně o Dalzielovi a Pascoeovi a hereckém koncertu jejich představitelů. Mít ti dva dobrý případ, šel bych možná výš. Takhle je to jen za 80%.(8.6.2019)

Andy a Peter naposledy. Ještě jednou děkuji oběma hlavním představitelům za jejich perfektní herecké výkony a Warrenu Clarkeovi, bez něhož by Dalziel nebyl ani ze setiny takový, jaký byl v jeho podání, obzvlášť. Poslední scéna byla velice hořkosladká a zamrzí snad jen to, že tahle detekivní dvojka se prostě už nevrátí. Jejich závěrečný případ byl docela fajn, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby se řešilo něco velkolepějšího a ve větším stylu, tohle bylo možná až příliš standartní. Aspoň, že ten Peter Pascoe se na závěr ukázal ve světle, ve kterém by ho asi nikdo nečekal. 75%.(8.6.2019)