Tenši kinrjóku

Tenshi kinryōku

Angel Sanctuary

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2000, 3x27 min

Sledujeme začátek příběhu "obyčejného" středoškoláka Setsuny, jeho sestry Sary, andělů a démonů, kteří se všichni potkali na Zemi. První díl mě moc nebavil, a tenhle styl kresby z přelomu tisíciletí není zrovna můj šálek čaje. Ale vlastně mě tihle okřídlenci nakonec zaujali a kdyby byly natočené další díly, tak bych se ráda podívala. Děj tu totiž končí ve chvíli, kdy vlastně teprve začíná, což je velká škoda (takže až přijde čas, tak si dočtu mangu a bude hotovo, ale...). Tohle anime už jsem viděla, před cca deseti lety, tenkrát se mi zřejmě líbilo víc, takže snižuji hodnocení ze čtyř na tři hvězdy, což neznamená, že není dobré, ale mohlo by být lepší - minimálně kdyby obsahovalo celý příběh.(28.1.2017)

• Naslund

Předlohu k tomuto anime jsem nečetl, ale věřím, že postrádá vše, co bych OVA vytknul. Pozitiva jsou v originalitě a milostném příběhu. Záporů bych bohužel našel daleko víc. Jednak mi dělalo problémy se zorientovat se v ději a v prolínání obou světů. Postavy vyskakují kde chtějí, z koho chtějí a jejich chování není mnohdy vysvětleno. Animace si velice často pomáhá statickými záběry a protože ani hudba není oslnivá, je obtížné se ponořit do hektického příběhu. Daleko víc bych uvítal seriál, či film z období, kdy nebe válčilo proti peklu.(14.12.2007)

Z počátku je film poměrně zmatený, ke konci pro změnu silně trpí nedostatečným rozvinutím osudů všech postav a tedy se divák víceméně může zaměřovat jen na Setsunu a jeho sestru. Emoce jsou vyvolávány jen vyjimečně, potenciál byl podle mne prakticky nevyužit. Při dvojnásobné stopáži by mohlo být mnoho věcí vysvětleno a tedy i pochopeno a ve výsledku oceněno. Škoda.(24.10.2008)

Alexiel, najvyšší a bohom najmilovanejší anjel , sa odvážil viesť vojnu proti bohu a prehral. Znovuzrodený ako ľudský chlapec trápiaci sa podivnými víziami , ktorý miluje svoju sestru tak, ako by ju vlastný brat milovať nemal. O jeho prebudenie majú záujem obe strany. Prinesie jeho prebudenie apokalypsu alebo spasenie ? Padlí anjeli, dobrí démoni , proste všetko, čo si poctivý ateista môže želať. Zaujímavá téma, nádherná grafika a otvorený koniec.(29.9.2006)

• Tom_Lachtan

Nechť mi každý, komu se seriál líbil promine, ale tohle někdo totálně zeslonil, příběh je totiž (vele)tuctově podaný, přičemž jsem si jistej, že tomu tak bejt nemuselo (předlohu jsem však nečetl), všechno ubíhá kupředu až moc hekticky, ale zároveň nudně. K tomu připočtu ty největší klišé všehomíra (klasická romantická "miluju tě" scéna na letišti? Vážně?!) , nebo vyvrcholení ala deus ex machina (info pro hráče: onu cyberpunkovou pc hru tím opravdu nemyslím). Přitom náznaků toho, jak dobrý by výsledek mohl být je tam spousta, už od samotných postav nelidské podstaty až po třetí křídla a podobné patvorovatosti, nic z toho nebylo využito. Bohužel.(6.8.2013)