Král síly: Příběh Rickyho (festivalový název)

Li wang

Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong / Japonsko, 1991, 88 min

K tomuhle se hrozně těžce něco píše. Věděl jsem, že to bude úchylárna, podle obsahu a hlavně proto, že to je z Hong Kongu, ve kterém vznikají snad ještě větší šílenosti než v Japonsku. Na jednu stranu tomu chci dát odpad, protože to je taková blbost jako málo která jiná, ale na stranu druhou ze stejného důvodu bych hrozně rád dal tomuhle "majstrštyku" všech pět rudých hvězdiček. Není zde nouze o utrhané končetiny, rozdrcené hlavy, kusy mozku všude kolem, kaluží krve, rozervaného psa (chudák pejsek, toho mi bylo ze všech umřivších nejvíc líto), končetiny v břiše nebo škrcení střevy. Riki-Oh se dá srovnat snad jen se Supermanem na speedu, cracku a flétničkou navíc. Nebo možná s Robinem Hoodem (bohatým beru, na chudý seru - mysleli jste si správně, to je přesně on). A vlastně nejvíc se hodí přirovnání k Diablu - všechny rozseká a porazí a čím dál je, tím těžší přicházejí soupeři. Až se dostane k Final Boss-ovi a...a vy prostě musíte vybuchnout smíchy.(17.11.2013)

Fajnova, komixovo ladena zalezitost, v ktorej hrdinovia maju obrovsku silu a dalsie specialne schopnosti, ktore vyuzivaju zvacsa na krvavu destrukciu oponentovej telesnej schranky. Velmi mi to pripomenulo komixove dobrodruzstvo Loba, ktory si to vo vezeni rozdal s Obrptakem (toto sa tak isto odohrava vo vezeni). Ti, ktory ten komix poznaju, vedia, ze to je prenaramna brutalita a tento film sa tomu minimalne vyrovna. Milovnici gorefestov tento kusok nemozu minut. (8.7/10)(2.7.2008)

Absolútne neobjektívne full-five hodnotenie, ktoré neodzrkadľuje kvalitu filmu, ale dojem, ktorý vo mne zanechal, že čo dokázal Hong Kong na samom začiatku 90tych rokov. Dokonalý WTF film, kde je absurdnosť tak vysoko, až to jednoducho nevadí. Samozrejme pochopím, keď tomuto niekto dá odpad, pretože normálne to ani snáď nie je pozerateľné. Ja som film videl dlhé roky dozadu a teraz som sa dostal k FullHD kvalitke, tak som si to zopakoval. Neskutočné gore efekty spojené s tonami gumených masiek. Čerešnička na torte je hlavná úloha môjho obľúbeného Siu-Wong Fana, bez ktorého si nedokážem ani len predstaviť famóznu sériu Ip Mana, kde v každej časti hrá nejakú postavu a vždy je to OK.(21.5.2019)

Príbeh o najväčšom búchačovi a lámačovi ľudských kostí - Rickym, ktorý sa dostáva do svojského väzenia v ktorom má nedobrovoľne prežiť niekoľko rokov. Ricky je tvrdý chlap, svalnatý, ktorý v sebe nosí 5 guliek ako spomienku na svoju lásku o ktorú ju pripravil práve ten, ktorý ich do neho vystrieľal. Okrem toho, že je Ricky extrémne silný, či už duševne alebo fyzicky, je aj čestný a nedokáže sa len tak pozerať na bezprávie, ktoré je vo vezení na dennom poriadku. Ricky (a taktiež vedenie vezenia) sa vyžívajú v brutálnych a krvavých stretoch a tak sa postupom času neustále znižuje stav v tejto komunite. Tento film je poňatý hlavne zábavne, takou hravou formou a obsahuje aj pekné hororové nechutnejšie prvky (väčšinou tiež zábavné). To bolo mäso, keď v jednom „fighte“ súper chcel Rickyho prekvapiť tým, že si rozrezal brucho, vybral si svoje črevá a začal nimi Rickyho škrtiť. Solídna nechutnejšia zábava.(22.7.2007)

Doteraz som netušil, že sa do kung-fu mlátičky dá napchať tak extrémny gore splatter ( Tarantino sa oproti tomuto vo svojom KILL BILL VOL 1. vôbec nechytá ). To, že je to už sama o sebe kravina, sa dá prekusnúť práve vďaka over the top brutalite. Podradný film, ktorý ale tomuto výrazu robí dobré meno.(15.10.2014)

• - Jedná se o první film z Hong Kongu, jenž se dostal do kategorie CAT III, a to kvůli násilí, nikoli sexu. (Caelos)

• - Gang čtyř, jenž šéfuje vězňům, se v původním kantonském překladu jmenuje Čtyři nebeští králové. (Caelos)

• - Ke konci filmu, kdy Ricky (Siu-Wong Fan) rozbijí vězeňskou zeď, můžeme vidět lana, která byla použita na její stržení. (Hem.m)