Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

iampatrik

80% Úžasný výkon S. Penna, neméně šikovná mladičká D. Fanning, v pozadí určitě i M. Pfeiffer hraje dobře a vlastně o tom to je, nebýt hlavně dobrých hereckých výkonů, příběh by nebyl tak působivý a dojemný. Určitě si každý také bude pohrávat s myšlenkou, na kterou stranu by se přidal. ()

woodsman

kokos tak oto bol silny emotivny film neskutocne bojoval o svoju dceru a pritom bol postihnuty ta krkavcia mater gulu do hlavy hned ()

Macik

Sean Penn mi tady narozdíl od ostatních vůbec nevadí, ba naopak.. Ještě pár dní po shlédnutí jsem měl jeho kreace před očima.. Chyba je tu spíš ve scénáři.. Nejen že ke konci je neuvěřitelně natahovanej, ale přihlédneme-li k tomu, že Sam je na úrovni 7 letého dítěte, tak se našim scénáristům nepodařilo udržet jeho postavu v daných kolejích.. Chvíli se chová jako vážně 7 letej načež vypustí myšlenku, kterou by nevypustil ani normální dospělej člověk.. Mužete lamentovat, že to je v jeho autistickém stavu možné, nevím, neznám příznaky.. Co vím ale určitě je, že Michell Pfeifer je kus, Dakota je holt talent a Starbucks coffee je nejlepší volba.. :-) ()

willis

je to tak.... citové vydírání za hranicí únosnosti. I Penn mám pocit občas přehrával, což by měl být u mentálně zaostalého člověka celkem problém. Hoffman je Rainman, Hanks Forrest, ale Penn je Penn, který hraje Sama. Když rozkouskujeme scénář, tak snad všechny jeho dílky jsou za hranicí reality, uvařené s jediným prvoplánovým cílem, dojmout.... A závěrečná scénka je opravdu "třešničkou" na dortu. ()

Marla Singer

George was always my favorite Beatle. I Am Sam se řadí (podle právě vymyšlené terminologie) k tzv. hodným filmům. Jeho vyprávěcí linie je vcelku jednoduchá a patetická, vyžaduje citové zapojení diváka (pro mnohé iritující až vyděračská povaha snímku) a přes všechny překážky nakonec protagonista – byť třeba jen morálně – zvítězí. Film si neprošel hollywoodskou lobotomizací 'věčných ideálů' zcela, jeho pojetí správného ukazuje i druhou stranu mince a ústřední spor problematizuje. Sentiment balancuje na hranici předávkování – ale zdlouhavé dojemné scény jsou často rozrušovány absurditami a (díky Michelle Pfeiffer) i sarkasmem. Celkové vyznění není až tak bezduché jako neskonale naivní. Na druhou stranu ale skvěle koresponduje s filosofií Beatles, která se proplétá soundtrackem i dialogy. Oproti jiným 'hodným filmům' mě překvapila originalita ve vizuálním zpracování – od neklidné ruční kamery, přes rámování a po hru s filtry, kdy se černobílé (dětské) vidění Samova světa rozděluje na teplé a studené barvy. ()

kritiklon

Krásnému filmu nechybí v poměrně smutném vyprávění špetka humoru navíc a především Sean Pean předvádí obdivuhodný výkon a dokazuje že je PAN HEREC.Za mínus považuji že film je dle mého až zbytečně dlouhý a takový ten nádherný, dechberoucí finiš je zde odfláknutý a vsunutý do pár minut. Ale jinak bez okolků překrásné a dám 4,5 hvězdy ale v hodnocení zaokrouhlím směrem dolů, jelikož přeci jen mezi ty TOP filmy z nichž si člověk sedne na zadek bych to nezařadil. 82% z toho ale vyždímu! ()

Jaro_slav

Šablonovitá ždímačka, ale já jsem starej suchej hadr. Ty herecký výkony a pár kamerových nápadů si zcela tu třetí hvězdu zaslouží. ()

Kingpin

Abych odporoval CIvalovi: Myslim, ze kazdym filmem se nepotrebuji rozsirovat, vzdelavat, zvetsovat a naplnovat. Cas od casu mam rad film, ktery mi neda tema k zamysleni, nezabyva se socialni tematikou ani se nesnazi bojovat o, o neco... Cas od casu prijde film, pri kterem se pristihnu, ze se spontanne usmivam a mam radost. To tento film splnil a mohl jsem taktez zasnout nad vykonem Seana Penna. Ode me zaslouzene 4* pratele... ()

Gulde

Jeden z filmů, který mne docela mile překvapil. Ačkoliv je mi jasné, že hodnocení filmu se odvíjí zejména od toho, jak moc divák soucítí s tím Samem. ()

jacksax

Víceméně průměrný film. Standardní dějová linka, američani co se starají o všechno kolem daleko víc než o sebe, soudí se, aby využili toho, že mají soudy. Mluví a neposlouchají. Za celý film jsem si nevšiml žádného pořádného dialogu, pořád je to: teď mluvím já... a teď mluv ty. Více než příjemný Sean Penn - důvod proč místo tří dám čtyři. ()

M.E.K.Y

Tak tohle drama se povedlo! Bravo. Dojemný příběh o vztahu retardovaného otce a malé dcery je sám o sobě smutný, ale navíc je podán tak lidsky, že nahlodá i kdejakého cynika. Nejedná se zde pouze o vztah otce / dcery, ale díky této situaci se potkávají i dvě zbloudilé duše, které jsou si vzájemnou oporou a jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. Snímek je poměrně dlouhý, ale po celou dobu nepřestává polevovat a stále je na co koukat. Dramatickými výstupy také nešetří. Vůbec si nedovedu představit, že by příběh mohl skončit jinak, než dopadl, protože žádný divák si to nepřeje a k jeho spokojenosti je to důležité. O kvalitu filmu se výraznou měrou podílejí herecké výkony, které jsou opravdovou lahůdkou. Sean Penn potvrzuje svoje mistrovství a rolí retardovaného otce měj jen utvrdil v tom, jak velkým hercem je! Michelle Pfeiffer si také počínala výborně! Tuto dvojku doplňuje dětskou rolí Dakota Fanning a nutno podotknout, že se mezi takovými hereckými esy neztratila a právě touto rolí ukázala svůj neskonalý talent a nastartovala svoji úspěšnou kariéru. Vůbec nemá zapotřebí plýtvat svým talentem na současných projektech (viz. Stmívání apod.). Od této mladé herečky se ještě dočkáme velkých věcí, tím jsem si jist! Závěr? Kvalitní drama, lehce působící svým lidským příběhem na city diváků a troufnu si říct, že se špičkovým hereckým obsazením! ()

xxxvodnikxxx

Hodně pěknej film, celkem dost emočně založenej, aneb příběh starostlivého otce, který se jen tak nevzdá, i když nakonec uzná že bude dceři lépe bez něj, tak stejně nakonec má svůj happy-end. ()

Lilloos

Michelle byla skvělá, Sean skvěle dementní, ale všechny předčila Dakota, která si film doslova prožila. Jako malá byla neuvěřitelně šikovná, dnes už však ničím nezaujme. ()

Chudobka

Nikdy bych nevěřila, že by se mi v nějaké roli nelíbil Sean Penn. Stalo se. Citové vydírání nemám ráda. Přemoudřelá dívenka a neskutečně protivný retardovaný táta mě nepřesvědčili. Nevěřila jsem jim snad ani jediné slovo. Nevěrohodné. ()

lardko

Musíte o ní bojovat!  Jo já bojoval, snažil jsem se. Bojujte víc! Ale vy to nechápete, nechápete to! Co nechápu?? Nevíte jaký to je snažit se, snažit se, snažit se, snažit se a stejně nakonec prohrát. Protože vy ste se narodila dokonalá, a já se narodil takhle, a vy jste dokonalá! Velmi silný příběh o retardovaném tátovi co chce mít u sebe svou dceru. Seanuv výkon byl prostě brilantní a Dakota byla také skvělá. ()