Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

Jadro

Večný mafián Sean Penn v úlohe, ktorú by sotva natočil každý desiaty renomovaný herec... Len málinké vžitie sa do jeho úlohy, musí každému priniesť rovnakú dávku radosti, či naopak trápnosti v nespočetných situáciách... Keď na film pozerám takto, nemôžem dať iné hodnotenie ako 5* PS: Keď sme to pozerali druhý krát, skúšali sme vypiť za každé Samové: "to je správna volba..", odporúčam :D ()

principessa

Sean Penn a la Dustin Hoffmann mi opravdu zrovna nepřirostl k srdci a jediné, co mi během filmu udržovalo hladinu emočního cholesterolu byla nádherná hudba Beatles a tudíž z velké části hlavně proto ty dvě hvězdy! ()

solisoli

Sean Penn tu rozhodne zaujal, ale či v tom v správnom poňatí je už otázne. Asi už starne, alebo bol naliaty, keď sa na takúto dehonestujúcu úlohu podujal. Akási zvláštna poloha váh. Na jednej strane vážnosť chápania reality a na druhej strane pochopiteľná a nepochybná blbosť, až to všetko liezlo na nervy. No a samotný záver všetko spojil do jednej brýzganice. ()

Elessar.

Pokiaľ chcete Oscara tak si musíte zahrať zdravotne znevýhodnenú postavu. Svoje o tom vie Hoffman i Pacino. Tak Penn slušne stvárnil autentického Sama ktorý zvádza podobný súboj ako Ted Kramer... ako to dopadne? Nechajte sa prekvapiť, ale Dakota Fanning je zlatá. ()

nash

Velice silný film, který mě osobně dojal. Hlavní zásluhu na tom má grandiózní herecký výkon Seana Penna, který mě touto rolí definitivně přesvědčil o tom, že je nejlepším současným hollywoodským hercem. ()

Skeevee

Pro me osobne film naprostych rozporu, v jednu chvili bych ho vynesla do vysin, v druhe bych ho zatratila, Sean je vice nez slusnej, ale misty to opravdu stoji za psi... =/ ()

gpx

Já mám tenhle film spojenej s kamny vyhřátou místností ve sněhem zasypané chalupě. Rozvalil jsem se tenkrát na postel, otevřel kýbl zmrzliny a díval jsem se střídavě na film a na slzící přítelkyni :). Pohodička. ()

Snooper

Rád jsem se nechal tímto snímkem vyždímat do sucha. Zasmál jsem se u něj, poplakal a jsem spokojen. Jeden z největších odborníků přes "Brouky" Sam Dawson mě dostal. Jeho kamarádi jsou geniální, Michelle Pfeiffer je nádherná a Dakota zde ještě zdaleka nebyla tak otravná. Jak by řekl Sam: "Skvělá volba." ()

Tom-ass

Smutný příběh s šťastným koncem, dilema zda svěřit dítě mentálně zaostalému otci, jeho boj o dceru a proti úřadům. Tak bych popsal tento příběh, který mě zanechal na tváři pár slz, což takhle ne mnoho filmů dovedlo. Excelentní herecký výkon Seana Penna mě ohromil a také malá Dakota Fanning hrála svou roli skutečně krásně. Možná je to jen hraní na city diváka, ale alespoň je to hraní pořádné, proti jiným podobným filmům je tento skutečně dobrý. ()

Xpat

Nádherný příběh. Netřeba dále komentovat. Ovšem hvězdičku dávám dolů, protože kamera se snad houpala, jinak nedokážu vysvětlit její kymácení. ()

rigby

Někdo by mohl říct, že je to jen hra na city, ale tento film mě pokaždé dostane. Ano, je to hra na city, ale dominují tomu vynikající herecké výkony, a to nejen životní role Seana Penna, ale také Michelle Pfeifferová. Její proměna ze sebevědomé právničky na obyčejnou slabou ženu je zkrátka neopakovatelná. Navíc tomu všemu vévodí písničky Beatles. Co víc si ještě přát? Snad jen spoustu kapesníků... ()

Don Martini

Dobře promýšlený film, který ukazuje svět v pravém smyslu. Nelze vyjádřit jinak, než obrazem. Mrzí mně, že skuteční lidé oslovují přirozené lidi jako zaostalé blbce. Spousta lidí masturbují u počítače a vrhají věci na špatné světlo. ()

icare

Při sledování tohoto filmu jsem si všimla jedné zajímavosti - proč má Sam podobné oblečení jako měl kdysi Rain Man? Onošená bunda, kalhoty délky očekávající velkou vodu, staré mokasíny. Přitom si oba nejsou ani trochu podobní, mají snad jen jeden společný znak. Jsou v našem světě považováni za „nenormální“ a „nemocné“. Přitom jsou to milující lidé, kteří prostě jen neodpovídají našim sociálním požadavkům. Je dobré, že vznikají takovéhle filmy, snad se tím změní náhled na tyto lidi. ()

najby

Jasné citové vydírání, o tom není pochyb. Ve skutečnosti bych nejspíš nadávala, jak se mohl o tu holku starat tak dlouho a úřady nezasáhly... ale stejně - takový krásný kýč jak se bohatá právnička, která nemá čas na svého syna, slituje nad postiženým chudákem, aby se mohl starat o svoji malou dcerku a nakonec dojdou ke kompromisu... ach, kdo nerad kouká na pohádky :) ()