Za všechno může láska

It's All About Love

Drama / Thriller / Romantický / Sci-Fi

USA / Japonsko / Švédsko / Velká Británie, 2003, 101 min

• greetchen

Tenhle film měl možná dobře nakročeno, ale výsledek je hodně rozpačitý. Děj zůstává nevysvětlený a tudíž nepochopitelný, kdybych si nepřečetla, o čem že to má být, tak se vážně nechytám. Nemůžu se zbavit pocitu, že si Thomas Vinterberg dost nešikovně hraje na Davida Lynche. Minusové body tomu přidává ještě dost plochý a znuděný český dabing. Vzhledem k slibnému hereckému obsazení mě tahle promarněná šance mrzí o to víc.(25.10.2010)

Atmosféra je tu sice nevšední, ale k čemu to je, když nic nedává smysl? Žádné vysvětlení ničeho. Svět v roce 2021, nefungující gravitace, dvouminutový celosvětový mráz, sněžení v létě, identická (asi vyrobená) dvojčata, atd atd. Linie lovestory byla fajn, krásně smutný konec. A co mě mile překvapilo a určitě nejvíc z celého filmu, "Una furtiva lagrima", nejlepší verze této skladby co jsem zatím slyšela.(11.6.2011)

Vynikající atmosféra v podstatě milostného filmu, kde prvky scifi hrají jen okrajovou roli. Základní téma je brzy jasné - lidé umírají na osamělost. V přeplněných městech, ulicích a halách jsou sami. Dva lidé míří podobným směrem, avšak pár dní jim dá novou naději. Možná jsou poslední na světě, protože i počasí reaguje na jejich city. Jenže pořád jsou zde úplatní a prodejní lidé, kterým moc a peníze jsou stále víc, než blízkost člověka.(7.1.2009)

Tenhle film má něco co má asi 10 filmů z 10 tisíců. A to neskutečný vnitřní feeling. Atmosféru, která se nedá popsat. Tenhle film vás vtáhne neuvěřitelně hluboko do dění a vy jen koukáte a nechápete. Vezete se na pohledu Joaquina Phoenixe, úsměvu Claire Danes(které úsměv rychle dojde) a na hlase Sean Penna, který vám nezapomene říct co se tu vlastně děje neuvěřitelně depresivním tónem. Děj filmu je každým okamžikem více a více bizarní a vy přemýšlíte jestli nekoukáte na film Davida Lynche. Na konci filmu ve vás zůstane pocit, že jste viděli opravdu emočně dokonalý snímek. Nechte se pohltit, stojí to za to!(7.12.2006)

• Tuax

Těžko uchopitelný a hlavně pochopitelný film. Chybí v něm pojítka, nevím co všechno vzal sebou střih, ale ten výsledek je hodně zajímavý co do pojetí filmu. Má to svou chuť i vůni, je v tom čirá atmosféra. Jenže to je asi to jediné co se dá hodnotit kladně, pak tedy ještě výkony hlavních herců. Bohužel příběh je odvyprávěný tak nejasně a nesouvisle, s extrémním množstvím odkazu na něco o čem divák nemá ani páru, že se toho stává velká, ale přitom dost nudná show.(1.9.2010)

• - Napsání scénáře trvalo Thomas Vinterbergovi dva a půl roku. (Cheeker)