Za všechno může láska

Za tím vším je láska

It's All About Love

Drama / Thriller / Romantický / Sci-Fi

USA / Japonsko / Švédsko / Velká Británie, 2003, 101 min

Neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Na jednu stranu dobrý námet, slušná, znepokojujúca atmosféra a na druhú stranu scenár totálny úlet. Približne do polky sa to dá zvládať aj po obsahovej stránke, potom sa však v dejovej linke začnú kopiť rôzne nelogické nezmysly a hlúposti, výsledkom čoho je len chaos a znechutenie. Už samotná pointa, že všetko čo sa odohráva v našom srdci sa odohráva aj na "oblohe" je dosť čudná. Nehovorím o tých kópiách hlavnej hrdinky. Koniec je už absolútna otravná hlúposť, proste párik sa vyberie v treskúcej zime niekam do lesa, cieľ je pritom nejasný (pokochať sa výhľadom na hory cestou na letisko?) a nakoniec zistia, že si asi mali vziať čižmy a nie štokerlíkové topánočky. Keby nie tak plochého, tupého scenára, mohol to byť dobrý film, pretože atmosféra naozaj bavila. S odretými ušami, zavretými očami a zlomenými prstami slabučký priemer. 50/100(13.6.2014)

• Tuax

Těžko uchopitelný a hlavně pochopitelný film. Chybí v něm pojítka, nevím co všechno vzal sebou střih, ale ten výsledek je hodně zajímavý co do pojetí filmu. Má to svou chuť i vůni, je v tom čirá atmosféra. Jenže to je asi to jediné co se dá hodnotit kladně, pak tedy ještě výkony hlavních herců. Bohužel příběh je odvyprávěný tak nejasně a nesouvisle, s extrémním množstvím odkazu na něco o čem divák nemá ani páru, že se toho stává velká, ale přitom dost nudná show.(1.9.2010)

It's all about love staví na mrazivé atmosféře a výkonech hlavního dua, které je perfektní. Film mě vtáhl do děje od úplného začátku a až do konce jsem ho hltal. Bohužel, ale není nic vysvětleno, což mě dost mrzí, přesto se jedná o skvělý snímek, který stojí za zhlédnutí už jen kvůli Joaquinovi. Slabší 4*.(28.1.2013)

• Krissty

Co to mělo být? Nechápu, proč v popisu filmu není připsaná i Komedie, protože té se to podle mě blížilo nejvíc.. Sice také vzdáleně, ale nejvíc :D Jestli tohle všechno, co se dělo ve filmu, bude v roce 2021 skutečností, pak bych se měla asi vážně zamyslet, jestli se toho chci dožít - létající Uganďani, mrtvoly na ulicích, zasněžená planeta.. Moc zajímavá vize :) Některé scény jsem prostě nepochopila a některé mi přišly opravdu hodně hloupé.. Dialogy jsou tak trapné, až jsem se vážně musela smát, že autora už snad nemohla napadnout větší blbost, než jakou postava řekla.. Ale abych jen nekritizovala.. Líbil se mi Joaquin (klasika :D) a krvavé scény mě aspoň trošku potěšily (ne že bych Eleně přála něco zlého, ale zvláštním způsobem mě to uklidňovalo :D).. Blbost! :)(7.1.2012)

Thomas Vinterberg je pro mě jeden z nejzajímavějších žijících režisérů a scénáristů, kterému možná kabát Dogma 95 seděl trošku lépe, ale i se stativem, umělým osvětlením a podobnými "vymoženostmi", které mu výše zmíněný manifest zakazoval, dokáže vykouzlit parádní atmosféru, kterou v případě Za všechno může láska umocňuje ještě fantastická hudba. Jestli pro mě byla právě Vinterbergova Rodinná oslava vrcholem letošního FEBIOFESTU, tak se It´s all about love řadí na druhé místo. Škoda, že následná diskuze s tvůrcem byla zrušena, měl jsem zrovna připravenou otázku :((29.3.2009)

• - Napsání scénáře trvalo Thomas Vinterbergovi dva a půl roku. (Cheeker)