Za všechno může láska

It's All About Love

Drama / Thriller / Romantický / Sci-Fi

USA / Japonsko / Švédsko / Velká Británie, 2003, 101 min

• greetchen

Tenhle film měl možná dobře nakročeno, ale výsledek je hodně rozpačitý. Děj zůstává nevysvětlený a tudíž nepochopitelný, kdybych si nepřečetla, o čem že to má být, tak se vážně nechytám. Nemůžu se zbavit pocitu, že si Thomas Vinterberg dost nešikovně hraje na Davida Lynche. Minusové body tomu přidává ještě dost plochý a znuděný český dabing. Vzhledem k slibnému hereckému obsazení mě tahle promarněná šance mrzí o to víc.(25.10.2010)

• Chrysopras

Tak tohle jsem opravdu nepobral. Byl jsem šíleně utahanej, dávali to do půl druhý ráno a mě na to nalákal S. Penn ... Divnej film s neobjasněnýma pasážema snažící se o atmosféru. Radši už nebudu nic psát, abych nepropadl u intelektuálskýho publika :-) A kdyby mi někdo osvětlil třeba právě Pennovu úlohu, byl bych vděčnej!(3.11.2008)

Podivnost dříve formálně umírněného Dogmatika Thomase Vinterberga. Doba ledová roku 2021, Uganďané bez gravitace, krasobruslařské vraždění, létající Sean Penn, tři dvojnice a město poseté mrtvolami. Klimatický kolaps se snoubí s kolapsem lidského organismu a kolapsem morálním. Ústřední dvojice se snaží utéct z takto maligního světa a přitom znovu nachází svoji lásku. Je to koneckonců všechno „about love“.(27.3.2006)

Úvodní slibně se rozvíjející dějové uzlinky se kapku nekontrolovatelně přelijí do prapodivného spletence, ve kterém se (nedostudovaná psycholožka z Yaleské univerzity) Claire Danes ocitá na prahu bizarních událostí. Rozpačitost navíc posiluje stále nesrozumitelnější děj i vývoj postav a o to víc to celé zabolí, když na režisérské stoličce seděl Dogmatik, milující "rodinné oslavy", Thomas Vinterberg.(28.3.2008)

• Tuax

Těžko uchopitelný a hlavně pochopitelný film. Chybí v něm pojítka, nevím co všechno vzal sebou střih, ale ten výsledek je hodně zajímavý co do pojetí filmu. Má to svou chuť i vůni, je v tom čirá atmosféra. Jenže to je asi to jediné co se dá hodnotit kladně, pak tedy ještě výkony hlavních herců. Bohužel příběh je odvyprávěný tak nejasně a nesouvisle, s extrémním množstvím odkazu na něco o čem divák nemá ani páru, že se toho stává velká, ale přitom dost nudná show.(1.9.2010)

• - Napsání scénáře trvalo Thomas Vinterbergovi dva a půl roku. (Cheeker)