poster

Verdikt

 • Západní Německo

  Judgment in Berlin

Drama

Západní Německo / USA, 1988, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $229,556Tržby Celosvetovo $-(20.9.2009)

 • Sofia
  ***

  Zajímavý příběh o touze po svobodě, který ale občas ztrácí tempo. Scény ze soudní síně jsou poněkud zdlouhavé a plné právnické hantýrky, které je těžké opravdu porozumět. Z herců zaujme především Martin Sheen, pro fanoušky Seana Penna je určitě zajímavá jeho mini role německého emigranta, mluvícího lámanou angličtinou.(17.3.2010)

 • Big Bear
  ****

  ,, Proboha, to je život na té východní straně tak hrozný, když raději riskují vězení zde na západě? '' ---- Navzdory lživě akčnímu coveru (ve filmu to Jumbo 747 Pan Am opravdu neuvidíte) a navzdory mírnému zklamání ohledně zpracování samotného únosu se jedná o velmi kvalitní film. Je to však spíše politicko - konverzační drama, většinu času se odehrávající v soudní síni. Hlavní hvězdou filmu je skvělý Sheen, který nezapomněl na soudcovský slib i když vláda USA by mu ráda verdikt nad obžalovaným nadiktovala. Letoun totiž přistál v americké okupační zóně, kde stále oficiálně platí ještě válečné okupační zákony americké armády a nikoliv Ústava USA. Sheen je však jiného názoru a tak tu můžeme sledovat nejen boj obžalovaného únosce o svoji svobodu, ale i boj soudce o právo obžalovaného na spravedlivý proces. To vše se odehrává v období, kdy Berlín dělila betonová zeď, která rozpůlila od sebe nejednu rodinu. Na té východní straně pak zůstala jen beznaděj a bezmoc ze sovětské diktatury... Všímal jsem si detailů a byly dokonalé. Ve východní zńě jezdí tráboši, warťasy, moskviče, na blešáku mimo všechno možné mají i vláčky HO a dokonce na ramínku mezi ruznými šaty jsem zahlédl battledress s nášivkou POLAND... Prostě blešák DDR jak má být. Ve filmu se mihne i mladičký Penn. Jak říkám film byl zajímavý a nezáviděl bych tehdejším soudcům. Přiznat právo jedinci na svobodu i za cenu krátkodobé nesvobody ostatních a rikovat že dojde k podobným událostem? Nebo se k únosci chovat jako k únosci byť jeho pohnutky byly lidsky pochopitelné a více méně mírumilovné? * * * *(21.6.2013)

 • Orlau32
  ****

  Slušně obsazený a velmi dobře zahraný film, který byl natočen podle skutečnosti. Pamatuji se velmi dobře na to, jakou hysterii spustila naše televize ba i rozhlas a jak promptně všichni odsuzovali tento čin. Udělali z toho únos a kriminální čin. Je pravdou, že americký herec MARTIN SHEEN udělal ze své úlohy soudce, velmi působivý film. To se prostě tehdy stávalo, taková byla "studená válka".(20.4.2012)

 • LiVentura
  ***

  Slušné politické drama ze soudní síně,kde soudí americký hrdý a spravedlivý soudce muže, který unesl letadlo s osmašedesáti cestujícími z Polska do NDR a přeletěl s nimi na americké vojenské letiště .(22.3.2012)