Černá díra

• USA The Black Hole (více)
Trailer

Posádka cestujúca naprieč vesmírom objaví stratenú loď blízko čiernej diery. Lodi velí doktor Hans Reinhardt (Maximilian Schell). Počas stretnutia s Reinhardtom astronauti zistia, že je šialený a myslí si, že práve oni mu bránia v jeho úsilí cestovať cez neďalekú čiernu dieru, priepasť, z ktorej nikto nemôže uniknúť. Vyhliadky na ich prežitie sa zhoršia, keď zistia, že Reinhardt drží v zajatí bývalé členky a bývalých členov posádky lode po tom, čo si uvedomil, že mu môžu pomôcť dosiahnuť svoj cieľ. Posádka musí nájsť spôsob, ako utiecť z lode, než bude príliš neskoro... (fefee)

Trailer

JohnnyD

Podmanivé atmosferické scifi, ktoré napriek dobe vzniku (a posledným piatim minútam) patrí skôr do päťdesiatych rokov. Najväčšou prednosťou je, že sa tu nešetrí na efektoch a celý film je jedna úžasná vizuálna pastva pre oči. Taktiež oceňujem, že tu nemáme "pomalý rozjazd" a čierna diera a stratená loď sú nájdené už v prvej scéne filmu a môže začať show. ()

darkrobyk

Čtyři hvězdičky hlavně z nostalgie. Drahně let už jsem tenhle film neviděl, a tudíž nevím, jak bych ho dnes hodnotil. Ale u filmů spojených s dětstvím člověk většinou přihmouří oko pokaždé. Viděl jse ho / na německé TV ZDF/ v době, kdy jsem si mohl o Star Wars nechat jen zdát a jediné sci-fi pro mne byl původní seriál Star Trek tamtéž. Po trikové stránce nebyl vůbec špatný - vesmír, samotná díra, kosmická loď. A samozřejmě hudba! Naprosto úchvatný hudební motiv, který člověku zní ještě dlouho po skončení filmu v uších. Temný a zlověstný. Démonický Maxmilian Schell mi trochu připomínal kapitána Nema....zpočátku. Dnešní divák snímek nejspíš neocení, na druhou stranu se ale točí tolik výpravné hrůzy, že tohle mnohé překonává. dodatek: 2015 - musím poznamenat, že Černá díra mě ani po letech nezklamala ()

choze

Horizont události podle Disneyho. Po Hvězdných válkách byl vesmír v kurzu a v roce 1979 jste si do kina mohli zajít na realistického a zatraceně nepříjemného Vetřelce nebo na tuhle roztomile zastaralou a naivní sci-fi od Disneyho se zadními projekcemi, dobrou hudbou, mudrujícími legračními robůtky, laserovými přestřelkami, parádní kosmickou lodí a... černou dírou. ()

Djkoma

Černá díra mě příjemně překvapila. Jako konkurenci k Hvězdným válkám ji rozhodně neberu, ale potěšila něco dětského ve mě, co nechce řešit vakuum nebo fyzikální zákony (věda v celém filmu v podstatě nemá místo) ve filmech a baví se. Po herecké stránce jsem dostal maximum, známá jména let minulých v 97 minutách plné příjemné atmosféry. Jasně, někdo to bude brát jako zaostalou scifi plnou zbytečně dětinského robota (což je pravda), ale i to může přeci být zvráceně zábavné... Jen ta poslední třetina je opravdu zbytečně přehnaná a konec zase vůbec nepasuje k zbytku filmu svou "hloubkou". Lehce nadhodnocené 4*, které berte s velkou rezervou. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $35,841,901Tržby Celosvetovo $37,100,000║ Jednoznačná odozva na Star Wars, chcelo sa to v tej dobe zviesť na vlne medzi galaktickej sci-fi a z časti to aj vychádza. Po technickej stránke na tú dobu ani nie je čo moc vytnúť, tam to zvládli, herci újdu, akcia tu je, občas nejaký ten zábavný heft padne ale v konečnom merítku to spadne len do priemeru, lebo nedokáže to dať niečo málo na vrch. /60%/ ()

• Maximilian Schell svoju postavu sám nahovoril v nemeckom aj anglickom jazyku. (brutale)
  • První film Disneyho studia s omezenou přístupností (PG – „doporučen dohled rodičů“). (Stegman)
  • Academy of Science Fiction nominovala snímek na cenu v kategoriích nejlepší sci-fi film, nejlepší hudba, nejlepší speciální efekty a nejlepší scénář. (Terva)