Černá díra

Peter Ellenshaw

Kostýmy:

Bill Thomas
  • MartinezZ

To byla pitomina - Kapitán Nemo ve vesmíru šmrncnutý Hvězdnými válkami, doplněný mimoňským soundtrackem a ultradebilním nápadem s variací na R2D2 a vůbec ostatními fakt lacině pitomými roboty. Kdyby autoři vypustili ty roboty a přestřelky, mohla to být hodně zajímavá temná sci-fi ála 10.000 mil od Černé díry. Takhle z toho vzešla divná Disney parodie, co neví, jestli měla být humor nebo horor nebo nesmysl - a tak je vím špatným ze všech možností. ~~~ 1,5* ~~~ PS: Zlatý Event Horizon(20.8.2014)

Překvapivě velmi povedená záležitost. Obzvlášt, když vemu v potaz rok vzniku a úroveň triků. Herecký ansábl bez problémů (hlavně Forster). Podařené kulisy a roboti. Přestřelky vkusné. Hudba též. A hlavně celkově atmosféra dobrá. Konec je trošku výstřední, ale tak byli už skoro v černé díře. Kdo ví, jak to tam vlastně chodí, že :). -"In, through... and beyond."(13.8.2011)

Táto zaujímavá sci-fi z konca 70. rokov bohužiaľ zostarla viac, ako taká o 20 rokov staršia Zakázaná planéta, od ktorej celkom výrazne opisuje. Scenáristicky aj vizuálne výživné dielo predsa len trochu do iných, infantilnejších sfér ťahá dvojica robotov s vizážou a humorom ála Star wars. Hudba Johna Barryho je geniálna a okrem nej a slávnych hercov poteší filozofický až metafyzický záver, ktorý vás buď príjemne prekvapí, alebo rozosmeje. Treba pri ňom mať na pamäti aj vek filmu. Inak určite by nebolo od veci dnes nakrútiť vymazlený remake, schopných žánrových špecialistov by sa našlo relatívne dosť. Jeden z kultov mojej mladosti ohlodal čas, ale jeho pripomienka po rokoch bola veľmi príjemná. 70%(31.7.2017)

• LeoH

Těch filmů inzerovaných jako „tak nepovedené, až jsou zábavné“, je letos na LFŠ nějak hodně; tenhle za mě ale jenom nepovedený, snůška opsaných nápadů a klišé, která by chtěla být komerční, ale je toliko otravná; v pár momentech (hlavně závěrečné pekelně-nebeské výjevy) absurdita překročila kritickou hranici a dalo se přece jen od srdce zasmát, ale většinu času člověku zbývaly jenom ironické škleby a oči v sloup. Pozor, nezaměňovat s Carpenterovou Temnou hvězdou, to je navzdory podobnému názvu, popisům i hodnocení nedoceněná perla.(3.8.2017)

Ponurá atmosféra, ktorú zahusťuje skvelá hudba! Vesmír, temno, tajomno, čierna diera, mŕtva posádka na vesmírnej stanici a šialený vedec dr. Reinhard a jeho robot Maximilian. Snímka v sebe skrýva veľa, ale neukáže vám to na prvý krát (viem o čom hovorím, páskou Black Hole som dával riadne zabrať videu počas môjho detstva, btw film som znovu videl ako 25 ročný). Niesom si však istý, či film ocení divák, ktorý ho v minulosti nevidel a chcel by ho vzhliadnuť dnes! Každopádne Disney mi vyrazil dych s tým, že stvoril takýto skvost. Ak sa viete odosobniť od niektorých dnes už "smiešnych efektov", smelo sa do Čiernej diery zahryznite!!!(6.4.2008)

• - Academy of Science Fiction nominovala snímek na cenu v kategoriích nejlepší sci-fi film, nejlepší hudba, nejlepší speciální efekty a nejlepší scénář. (Terva)

• - Vo filme sa objavilo 5 druhov robotov: OLD BOB Robot, V.I.N.CENT Robot, Robot S.T.A.R., Robot SENTRY a Robot MAXIMILLIAN. (fefee)

• - První film Disneyho studia s omezenou přístupností (PG – „doporučen dohled rodičů“). (Stegman)