Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Američan Bob poznal Lisu v Nepálu a oženil se s ní. Několik let už žijí v Paříži, ale mladá žena je v manželství velmi nešťastná. Manžel ji pronásleduje s chorobnou žárlivostí a současně je na ni hrubý. Své jednání ospravedlňuje skutečnou láskou. Když pak jednou Bob musí služebně letět do Casablanky, sdělí mu Lisa na letišti, že se s ním chce nechat rozvést. Krátce nato se však mladá žena doví, že jeho letadlo havarovalo a že všech 57 cestujících přišlo o život. Lise se uleví, ale o to větší pak prožívá šok, když se Bob v noci objeví doma... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Nepřekládat na to pracovně titulky, tak bych se asi k tomuto skvostu nikdy nedostal a to by byla velká chyba. Celkově je sice příběh lehký nadprůměr, ale herecké výkony? Dokonalost sama. Ústřední dvojice Loren - Perkins generuje ty nejsilnější emoce v každé scéně, děj příjemně graduje a psycho finále dokáže pořádně zamrazit v zátylku. Kam se na úlisného Boba, kterému člověk v jednu chvíli fandí, v další jej nenávidí a krásnou Lisu, balancujíc na hranici absolutní temnoty, hrabou soškami ověnčené role posledních let. Must see. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Již od začátku spěje příběh k nevyhnutelnému konci a pomaličku buduje krásné drama založené na výborném výkonu Sophie Loren. Za dabing by tvůrci zasloužili pověsit za přirození do pořádného průvanu, kdo nemá nějakou vadu výslovnosti, zřejmě nesměl dabovat (vyjma Vašinky, ten je jediný dobrý dabér v té směsi otřesných amatérů) a ruchy jsou nahrazeny občasným funěním dabérů, zkrátka zážitek téměř na celý život. ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele

Sophie Loren ve filmu exceluje. Lisa se chce rozvést se svým manželem Bobem, který je extrémně žárlivý a fyzicky ji napadá. Na cestě do Casablancy letadlo havaruje a Bob je mezi mrtvými. Lise spadne kámen ze srdce, ale vzápětí se zraněný Bob objeví zase doma. Vymyslí pojistný podvod a když získá peníze, chce odjet ze země. Lisa pro něho od pojišťovny peníze opatří, on ji však nechce pustit, chce, aby odjela s ním. Lisa má v rukou jedinou šanci. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Ve filmu se jedná o pojistnej podvod. Anthony Perkins hraje opět dost divnýho týpka a Sophia Loren jeho manželku. Kromě toho se okolo motá nějakej podivnej pošuk, kterej pracuje jako novinář a furt chce něco řešit. Asi takovej druhej Pepča Hlína z Na vlastní bulvy. Film se poněkud táhne a když už se konečně něco stane, tak ta blbka všechno vykecá a najednou je konec. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Rozbředlý film, kterému schází jistá důslednost nebo dotaženost. Sophia Lorenová žije v papírovém manželství, které jí svazuje ruce. Anthony Perkins je manipulátor a citový vyděrač. Letadlo, v němž měl sedět, se zřítilo, Sophia v duchu děkuje osudu, že jí pomohl vyřešit dlouho odkládaný problém a umožní jí začít nový život. Jenže přeživší manžel se objeví a přesvědčí ji, aby vymáhala jeho životní pojistku. Do té chvíle je to velmi dobrý film. Z této situace mohlo vyjít skvělé psychologické drama, hitchcockovský thriller nebo černá situační komedie... Netuším, čím si přál být Nůž v ráně. Nad hladinou průměru ho nakonec drží jen působivý výkon Sophie Lorenové. 60% ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama