Kriminální snímek z prostředí opuštěného vězení, kde filmový štáb natáčí nový film. Jejich práce se však mění ve smrtelně nebezpečné drama. (Cinema)

ricci.s

Pre mňa to bolo na rovnakej úrovni ako podobný väzeňský slasher Prison. Čiže vyvražďovacie béčko ako remeň so skvele vybratým a podľa očakávania nesmrteľným hlavným záporákom, peknou hlavnou hrdinkou a dostatočnou porciou gore, ktoré bolo zvládnuté na tie roky celkom dobre. Napätie síce žiadne (keďže sa jedná skôr o zábavnú blbinku), ale niektoré mordy potešili (roztopené očičko na elektrickom kresle a podobne), nudiť som sa nestihol, a aj keď mám v tomto prípade k nadšeniu ďaleko, aspoň mi to poslúžilo na zabitie času. Úvodná poprava fajnová, potom dlho predlho nič a napokon klasická krvavá naháňačka po väznici a postupná likvidácia všetkých zúčastnených. Nie som síce až takým veľkým nadšencom do takýchto starých prkotiniek, ale napriek tomu som celkom rád, že som na to narazil. Nečakal som totiž, že ešte uvidím niečo z 80. rokov, čo sa bude dať pozerať, takže po dlhej dobe konečne svetlo na konci tunela. ()

Bloody13

Filmový štáb se rozhodne natáčet v jedné opuštěné věznici, kde byl před lety popraven nechvalně proslulý zabiják. Ten se však jeví až nečekaně živě a při chuti, když začne brutálně popravovat všechny jeho členy... Destroyer je poctivý vězeňský horor nepostrádající napětí, krev, feeling 80. let a překvapivě i slušné obsazení v čele s Anthonym Perkinsem, který coby neúspěšný režisér braků vnáší do filmu lehký humor. Povědomá bude divákům i Deborah Foreman (Waxwork, Slunce, úsvit a upíři, April Fool´s Day), ale já bych zmínil především monstrózního vraha v podání bývalého hráče NFL Lyla Alzada, který je už nějakou dobu po smrti. Tenhle řízek budí fakt respekt, neboť své oběti upaluje plamenometem, drtí holýma rukama nebo provrtává sbíječkou. ()

*CARNIFEX*

Keď som na tento snímok narazil prvý krát, mal vyše 70% a vyhrieval sa na "červenom námestí ČSFD". Už vtedy mi prebkesklo hlavou, že je to opäť jeden z preceňovaných kúskov, ktorý dosiahol svoju úroveň buď kvôli slabosti mnohých užívateľov, ktorí v určitom okamihu na malú chvíľu stratili triezvy pohľad, alebo bol hodnotený formou nostalgie minulosti. No, a mal som pravdu, lebo toto skutočné nikto nemôže myslieť vážne. Ja síce netvrdím, že sa jedná o mimoriadnu katastrofu (jedna hviezda asi je krivda), no v dnešnej dobe takýto horor pôsobí skôr vtipne, ak nie doslova trápne. Jediný hororový moment sa tak pre mňa stal okamih so švábom na ramene. Kam sa toto údajne seriózne béčko, hrabe na údajne úplne podpriemerného Seed-a z 2007. Z hororového hľadiska "Nebe a dudy". Toto je skrátka strata času - 25% ()

darkrobyk

Jakýsi mix Halloweenu a Shockera má vše, co si milovník osmdesátek může přát - vězení, sériový vrah, návrat vraha, několik blondýn, dívčí sprchy, něco málo gore a klišé na téma: kdo s koho. A samozřejmě typická hudba pro tehdejší kinematografii. Zatímco v rádiích a TV řádila new wave, tak k těmhle filmům se skládaly (většinou) kolovrátkové srágory (Carpenter byl čestná výjimka). Pokud by se vystřihlo cca 60 minut, byla by to hezká jízda. Bláboly mezi režisérem (jistě, Perkinson fajn, ale...) a herci, mezi herci a herci, mezi štábem a herci...prostě ubíjející. Gore umírněné, takže škvaření v přímém přenosu se nekonalo, a jak to schytala většina štábu a herců, lze se dle mrtvol jen domýšlet. Dobře, vše se dá odpustit, ale nuda ne. Pokud by film držel napětí jako v posledních 15 minutách, hodnotil bych mnohem výše. Jo a občas i pobavil. ()

pornogrind

80ková vyvražďovačka z vězeňskýho prostředí kde filmovej štáb natáčí nějakej podřadnej biják a do toho tu řádí (ne)mrtvej maniac killer. Velká škoda, že podstatná část stopáže je zbytečně ukecaná. Akce tady zase až tolik není. Taktéž je škoda, že tu nebyly alespoň nějaký výživnější gore scény když už tu ukecanost převažuje nad akcí. Destroyer je ten typ film kdy 3hvězdy jsou za mě moc ale 2 zase málo. Ideální by za mě bylo 2 a půl hvězdy. V tomhle případě se musím přiklonit ke 3slabším hvězdám. ()

Campbell

Destroyer mě lehce zklamal. Považuji ho za průměrný slasher, čekal jsem daleko více s takovým hodnocením. První věc co mě zklamalo byl počet vražd kterých tu je pomálu, a navíc nebyly moc kreativní. Druhá věc je to že podle posteru jsem čekal nijaký monstrum ale je to obyčejný chlápek. Aspoň že Perkins je solidní a jeho smrt byla zábavná. NA první vraždu se čeká pomalu přes půl hodiny a pak se ani tak moc nespěchá. Celkově je to pro mě průměr. ()

SeBig

Chudák vrah... já bych taky vraždil z nudy kdybych hrál v takový bezduchy břečce. Režisér to radši svedl všechno na Parkinsna. A jakej stín smrti? Vždyť tam žádnej stín nebyl. Sajrajt hoven. ()

Karamanlis

Tuctový slasher z konca 80. rokov, ktorý sa snaží o istú variabilitu čo sa vrážd resp. v nich použitých nástrojov týka. Do úlohy ústredného záporáka bol obsadený dnes už zabudnutý, no v tej dobe populárny, svojou tvrdosťou preslávený hráč amerického futbalu a notorický dopingový hriešnik Lyle Alzado, ktorému som postavu psychopatického sériového vraha Mosera sprvoti žral no po čase mi tie jeho lacné grimasy a nemotornosť začali liezť na nervy. ()

Astaroth12

Klasická vyvraždovačka osemdesiatych rokov, ktorá je aspoň natáčaná na tom správnom atmosférickom mieste. Trocha mi to pripomínalo z toho istého roku natočeného Maniac Copa. Vraždy určite oku lahodiace neboli a vizuálne bol veľmi slabý, lebo v niektorých scénach toho bolo vidieť veľmi málo a tak aj kamera tu moc schopná nebola, ale niet sa čo čudovať, keď za kamerou bol človek, ktorý toho moc nedokázal. Sú tu známy herci na čele s Anthony Perkinsom, ktorý na sklonku svojho života moc kvalitných rolí nedostaval a tu je názorný príklad. Ale zas taký Lyle Alzado, ktorý mimochodom zomrel v tom istom roku ako aj spomínaný Anthony Perkins, tak v roli nekompromisného zabijaka bol docela slušný. Film aspoň skalných fanúšikov mohol zaujať gore jazdou, ktorá niektoré podobne ladené horory katapultovala medzi kultové a natočilo sa minimálne niekoľko pokračovaní, čo sa, ale v tomto prípade nestalo a každý, kto uvidí tento film, zistí prečo sa tak nestalo. Slabé, ale veľmi slabé 3*. ()

raimi

Budu se snažit být objektivní. :-) Takže... tohle je nejhorší film, co jsem za poslední dobu viděl. Tohle je film, kterej trvá zhruba o hodinu dýl, než by měl. Musel jsem ho asi čtyřikrát pauznout, abych ho vůbec ve zdraví dokoukal. Tohle je film, při jehož finále jsem koukal v telefonu na net. Trpěl jsem, o tom žádná. Navíc je tohle veledílo k dispozici jen v originálním znění, nebo s příšerným českým dabingem, kterej ten film sráží ještě o level níž (což je teda "obdivuhodný" výkon), Tohle je manifest nýmandskosti, neskutečně nudná a natahovaná trapárna s nesympatickýma postavama, debilním dějem, nesoudnou stopáží, prostě filmová fuj fuj ošklivost. ()

majo25

Slasher z prostredia niekdajšej väznice sľuboval zaujímavé prostredie, čo sa mu atmosfericky podarilo naplniť iba tak napoly, ale divoká čisto béčková jazda to bola aj tak. Najlepšie na ňom ale boli atypický záporák a elektrické kreslo. Cca 130-kilový zabiják milujúci elektrinu z eletrického kresla sa síce až moc ksichtil a bolo iba ťažko uveriteľné, že v niektorých chvíľach sa dokáže chovať "rozumne", napr. preoblečený za policajta (s veľkosťou kostýmu sa tvorcovia príliš nepárali). Slabučkí klaďasi aj spolu so zbytočným Anthony "psycho" Perkinsom boli zasa naopak nezaujímavým prvkom, v prvej polke až príliš okorenení dávkou humoru. Ako to už pri takýchto béčkových trileroch býva, ani tento sa nevyhne dávke nelogizmov, aj preto viacmenej iba priemerná záležitosť. ()

fantoci

Velice zajímavý trihller. Jako vždy vynikající Anthony Perkins. Takové násilí jsem od toho filmu ani nečekal. ()

TERRORDROME

No hej, je to nanešťastie iba taký slasher kde filmárov v opustenej väznici morduje psychopat čo by mal byť mŕtvy ( popravený ), ale furt je dosť živý aby sa najprv úchylne funiac plížil a neskôr šialene rehotajúc besnil. Má to občas solídnu atmosféru so zadymenými industriálnymi kulisami medzi ktorými presvitá svetlo a aj pár fajn vraždičiek ako upálenie na hajzli ( na vine tentoraz nie je prd z čili ) a scéna so zbíjačkou skrz telo i stenu... a samozrejme pasáž s natáčaním bitky nahých ženštín v sprchách. Vzhľadom k tomu že záporák je proste veľké svalnaté hovädo z rodu hovád z hovädzej ulice v hovadistane, mohli ho tvorcovia miesto zdĺhavého blbnutia s elektrickým kreslom a podobnými vychytávkami nechať proste všetko trhať na kusy svojimi ručiskami, bola by to väčšia zábava. Ostatne film hlavne v závere v scéne s autom a motorkou ukazuje že mal k dispozícii slušných kaskadérov. Za zmienku ešte stojí hrdinkina nebezpečne stojaca nagélovaná ofina s ktorou by tiež mohla podrezávať krky. Rozhodne nie beznádejná, ale ľahko zabudnuteľná slasherová vtákovina. ()

Hapretor

Laciná debilita, spíš na zasmání a zabití času. Vše dost hrozné a divné, nudné, takové trapné, nechytlavé ... až na Lylea Alzada. Ten toho psycho-kokota předved "nádherně". ()

beso74

Slasher z konca 80. rokov, ktorý sa inšpiruje, čím sa len dá. Nie je to len spomínaný a porovnávaný Prison, ale taktiež Shocker (motív vraha, ktorého neodpravilo elektrické kreslo a on sa vracia naspäť) a taktiež Nightmare on Elm Street (Sny trápiace Susan) či Maniac Cop (Moser v uniforme, podoba s Mattom Cordellom viac ako zarážajúca). Bývalý hráč amerického futbalu Lyle Alzado je ako herec síce poriadne drevený, jeho postava sériového vraha Ivana Mosera však má niečo do seba, aspoň sa týka vzhľadu. Škoda, že sa viac jeho divokosť a obrovitánska postava nevyužil lepšie, namiesto všetkých horákov, pneumatických kladív či iných pomôcok by stačili jeho ručiská veľké ako lopaty a mohlo by to byť aj o niečo zujímavejšie ako sledovať Alzada valiaceho sa po chodbách, loviaceho svoju bezbrannú korisť a hysterický sa rehliaceho nad hláškami, ktoré sú vtipné akurát tak pre neho. Väčšina postáv vo filme, ako to už v slasheri býva, skončí skôr ako stihne divák napočítať do 100 (ani Anthony Perkins to s pobytom na plátne príliš nepreženie) a tak bremeno filmu spočinie na pleciach ústrednej mladej dvojice Clayton Rohner a Deborah Foreman. Tí sa síce snažia, čo im sily stačia, ale utiahnuť celý film je nad ich sily. ()

HEED

Nuda, pomalu hodinu a deset minut se tam nic neděje. Pak už jen sledujete hloupého hromotluka, který není vůbec kreativní. Já vím, asi to měl ve scénáři, ale tohle je fakt béčko které kdybych neviděl, o nic nepřijdu. Nenechte se zmást DVD obalem. ()