Reklama

Reklama

Křídla Honnêamise

(festivalový název)
  • Japonsko Óricu učúgun: Honneamise no cubasa (více)

Recenze (10)

ZIASystems 

všechny recenze uživatele

Ano, tenhle film se může člověkovi zdát poněkud zdlouhavý, ale to jen pokud mu jde pouze o děj. Wings of Honneamise mne zaujaly hlavně svým obrovským smyslem pro detail a obrovskou nápaditostí. Příběh se odehrává na jakési alternativní Zemi, kde vývoj civilizací probíhal jinak než na té Zemi naší... ačkoliv ne zas tak úplně jinak - mezi jednotlivými královstvími panuje studená válka a děj se točí okolo skupinky vědců a několika případných kosmonautů, kteří se snaží předčít ostatní státy alespoň v tom, že budou první ve vesmíru. Dnes již film není tak aktualní a co se kresby týče, dnešním anime záležitostem se spoustou počítačove grafiky se nevyrovná, ve své době to ovšem byl docela velký počin, snad první celovečerní anime film do kterého se v Japonsku investovaly opravdu slušné prostředky. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

(pro doplnění: anglický název je "Wings of Honneamise") ___ Po všech těch úžasných anime, které jsem v poslední době viděl, mě tento film spíše zklamal. Určitě se nedá říct, že by byl "prázdný", obsahuje podněty k zamyšlení, ale po dějové stránce mi to všechno přišlo příliš natahované, ke konci jsem se už nudil.... ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Hodina a půl nudy se spoustou zbytečných záběrů, následovaná dvaceti minutama dobrého děje (a pak pár minutama neoriginálního monologu, ale to je putna) . Docela problém mám s tím, že se po velkou část stopáže snaží film tvářit jako vtipná záležitost, jenže jako taková zoufale nefunguje a po celou dobu jsem se zasmál jenom jednou, ale bylo to proto, že mi na chodidle přistála obzvlášť dlouhonohá moucha (která sama o sobě vtipná nebyla, ale hrozně lochtala, bestie), situace se zlepší až ke konci, kdy se ke slovu mnohem víc dostane dramatická linka, kde vyniknou výborné návrhy čehokoliv a celý fikční svět dostane nějaké pevné kontury, jenže první hodina a půl je prostě moc dlouhá a nudná na to, aby tuhle přípravu kosmického výletu za přítomnosti bandy lůzrů (a dalších postav, jejich účel v ději doteď nechápu) dělala něčím jiným, než průměrnou scifózností (která není moc scifistická) a promarněným potenciálem. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

V imaginárním světě, který je plný politických intrik a chudoby, byla sestavena jednotka s názvem "Jednotka vesmírných sil". Již od začátku tomuto projektu nedává nikdo důvěru a ani samotní členové nevěří svému poslání, když jim stále schází ta nejdůležitější věc, jíž je raketoplán. Film ukazuje, po pomalých krůčkách útrapy a zkoušky za první cestou do vesmíru. Posledních 20 minut je z celého filmu nejlepší, rozhodně se nejedná o příliš vtipné anime, jemně dramatickou atmosféru dokresluje hudba a pomalu se táhnoucí děj. 50 % ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné.. Krásně naanimované, velice vtipné, možná lehounce naivní, což ovšem rozhodně není na škodu. Děj se odehrává někde v alternativní minulosti, hlavní hrdina je první člověk ve vesmíru, všechny intriky kolem... film rozhodně není chudý na děj, jen není nijak přehnaně akční, pomalu ubíhá, ale rozhodně nenudí. A největším kladem je design veškerých technických záležitostí. Vlakem a auty počínaje a telefonem konče, vše vypadá jako by to navrhli v 50. letech. Typická zaoblenost, kombinovaná s futuristickou surovostí... Opravdu moc pěkné. ()

Reklama

Reklama