Ruské impérium: Začátek 3.

Bědnyj, bědnyj Pavel

Бедный, бедный Павел

Bedyy, bednyy Pavel

Poor, Poor Pavel

Drama / Historický

Rusko, 2003, 103 min

Očakával som viac. PavoI I to nemal ľahké, celý život v tieni svoj matky Katariny II, skôr slabá osobnosť. Film podcenil rolu Petra von der Pahlen, ktorý bol jasným zosnovateľom jeho vraždy. Tu skôr vyzerá ako patriot ktorý má na srdci len blaho Ruska.Tým ale jeho kariéra skončila, asi bol rád že nedožil na Sibíry alebo šibenici. Ako obvykle skvele zahral Viktor Suchorukov, kôli nemu som pridal 1*(18.2.2019)

Chtít po ruském carovi reformy, to by spíš Freddie Mercury vykouřil penis ženě. Nicméně ubohý Pavel udělal nejzásadnější panovnickou chybu - nejprve všechny uvěznil a pak omilostnil. Každopádně na tomhle historickém filmu bych našel jen velice málo chybek. Letitá ruská tradice v realismu (a je jedno, jestli socialistickém) přináší ovoce - představitelé postav působí neskutečně autenticky a nejsou to žádný hezounci jako v současné západní tvorbě (Tudorovský Jindřich byl hezounkem i v době, kdy měl být opuchlá vředovitá zrůda). Samozřejmě kromě Alexandra, který takový byl.(30.5.2014)

Febiofest 2005: NEBOHÝ, NEBOHÝ PAVEL.(6.10.2016)