Rallye Modrý průsmyk

(Sovětský svaz)

Гонщики

(Sovětský svaz)

Sovětský svaz, 1972, 80 min

joo, když se porouchá převodovka u Moskviče 412, převrátí se auto na bok a vymění se to. jak tu říká kolega vitekpe, to byli páni závodníci!(22.10.2014)

Kované vozy, balšoj chalani.. Hezké záběry na pádící a pružící Moskviče.. Musíte mít rádi youngtimery, je to netradiční oddychový film..(22.7.2012)

Je to takova pitomina, nicmene...ja mam atmosferu zavodeni ze starsich dob moc rad, protoze tenkrat jeste jezdili frajeri s "cigarama v hube", kteri si dokazali prehodit prevodovku na ceste a jeste za deste, a ne jako dneska nejake bytosti ze zkumavek, ktere potrebuji kolem sebe 10 lidi jen aby vubec nastoupili do auta... :-) A navic jsem se obeznamil s velmi pohlednou hereckou jmenem Надежда Карпушина. :-) Takze za me ok, 3+.(31.12.2011)

Film, který mohli čeští diváci vidět pod názvem "Rallye Modrý průsmyk". Závodní Moskviče 412, řítící se neupravenými cestami SSSR. Vybavení, pomůcky a samotné vozy dnes vyhlížejí poněkud archaicky, ale přesto má snímek své kouzlo. Koneckonců, zvítězit v prestižním automobilovém klání znamenalo pro závodníka jednu z mála cest, jak v podmínkách sovětského režimu vystoupit na výsluní a stát se v očích nadšeného obecenstva nesmrtelným.(8.3.2010)