poster

Milenec

 • Rusko

  Lyubovnik

 • Rusko

  Ljubovnik

 • Rusko

  Любовник

 • angličtina

  The Lover

 • Slovensko

  Milenec

Drama

Rusko, 2002, 100 min

 • emma53
  ****

  Rusko mě stále překvapuje nejen svými příběhy, které jsou velmi dobře zpracované, poutavé, neobvyklé, ale tady také jeho hereckým výkonem Olega, který do své role vložil snad celé své já. Jeho smutek, možná naději, že to tak snad nemuselo být a to mnohé nevyřčené, které režisér nechal na nás, abychom se dokázali víc ponořit do té pedagogovi duše, která byla jedním dopisem obrácena celá naruby, tak za to díky. I při malém množství postav lze natočit vynikající film, který vřele doporučuji.(24.11.2015)

 • gogo76
  ***

  Komornejšie podanie mi vôbec nevadilo, práve naopak, od filmu s takým názvom nečakám žiaden veľkofilm. V podstate som dostal presne to, čo som očakával. Žiarlivý manžel po smrti nevernej manželky hľadá svojho "konkurenta" , aby si to s ním vyjasnil. Chýbal mi tam nejaký silnejší moment, vďaka ktorému, by sa divák do filmu viac zažral. Herecké výkony, na ktorých film v prvom rade stojí, sú výborné, ale okrem nich toho veľa navyše nedostanete. 60%.(5.5.2013)

 • gudaulin
  *****

  Tak nesentimentální a přitom beznadějně smutný film plný hořkosti, vzteku a zatrpklosti se vidí jen hodně zřídka. Ztráta blízkého člověka obvykle bolí. Ztráta iluzí bolí dvojnásob. Dosavadní jistoty se hroutí a do života vdovce vstoupí přízrak soka, nad kterým se už nedá zvítězit a který hrdinu nutí revidovat pohled na dosavadní partnerský život. Z iluze o funkční měšťanské rodině se stává podivný trojúhelník, kde jedna strana schází. Když se z bezútěšné životní reality nedá uniknout do světa útěšných vzpomínek, ztrácí smysl i budoucnost. Milenec je komorní psychologické drama, které výborně funguje a přitom si vystačí s málem - se dvěma výbornými herci a ušmudlanou realitou ruského velkoměsta plného zanedbaných činžáků s chátrajícími interiéry. Celkový dojem: 90 %.(6.2.2015)

 • igi B.
  ****

  Ach ta ruská duše jednou zas... . . . Tři a půl hvězdičky za emotivně srdceryvný žánrový filmek, zaokrouhleno pak za tu závěrečnou mysteriozně symbolickou scénu s (vizuálně úžasnou) >postsovětskou< tramvají nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 8.4.2012 na >ljubovném prostoru< , hodnocení 21., komentář zde se zívnutím dotřetice všeho intimního - 9.2.2012)(9.4.2012)

 • Radek99
  ****

  Mýtus o Platónské jeskyni aplikovaný na žánr vztahového dramatu. Poznat skutečnou pravdu ale někdy nemusí být právě osvobozující... Výjimečně dobře napsaný scénář a vynikající kamera (poetizující typicky městské motivy, jako třeba motiv tramvají...), především ale skutečný herecký koncert všech hlavních představitelů, ruské reálie signalizuje pak jen nadměrné množství butylek vodky po kapsách a kvanta vykouřených cigaret, jinak je celý příběh celkem univerzální...(9.4.2012)