poster

Top o nerae! Gunbuster (TV seriál)

 • japonský

  トップをねらえ!

 • japonský

  Top wo nerae!

 • anglický

  Gunbuster

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 1988, 6x27 min

 • Cedr
  ****

  Proč jen 6 dílů? :( Takhle je všechno velmi uspěchané a Gunbuster nemá prostor, aby diváka pořádně vtáhnul. Ani dvojnásobný počet dílů by nestačil na kompletní využití potenciálu. Hideaki Anno se opravdu nezapře a Gunbuster dokáže i po dvaceti letech zaujmout. Místy už jakoby tu prosvítal bezchybný NGE, ale na plné hodnocení je děj příliš... stručný a vše brzy skončí. btw Fanservice v každém díle také stojí za to :)(20.7.2008)

 • SonGokussj
  ****

  Na tu dobu to muselo být naprosté veledílo. Líbí se mi tam pojetí a myšlenka celého filmu. Také mne velmi potěšil způsob času, který je tam hodnocen z rámci Einsteinovy teorie a ... a vůbec :-) Na tu dobu je to Veledílo. Film je jen shrnutím těchto šesti episod, proto film vůbec nedoporučuji a určitě se koukněte na tohle :-) 80%(16.1.2011)

 • D.Snake
  ****

  Dobrý příběh... Málokdy vidíte, že mecha-anime bere vážně nějaké ty vesmírné zákony. Škoda jen, že vše ostatní bylo takové nějaké uspěchané a postavy otravné (aspoň mě tak přišly). Možná, že další epizody by dodaly nějakou tu hloubku, možná, že by ještě zhoršily situaci. Nechci , aby můj příspěvěk zněl příliš negativně, protože to zas tak špatné nebylo, tak to radši tady ukončím. :) Za velmi povedený konec a zajímavou zápletku, točící se kolem časových paradoxů, dávám 7/10(3.9.2010)

 • FritoleXx
  ****

  Gunbuster nejvíc doplácí na svou krátkost. Pouhých šest dílů absolutně nestačí na nějakou ucelenost příběhu, poznání jednotlivých postav nebo vůbec docenění vyhrocenějších scén, kdy se tvůrci snaží diváky dojmout. Ale i přes tenhle fakt seriál nabízí zábavnou podívanou na příběh mladé kadetky a její cestu k záchraně lidstva. Čtvrtou hvězdičku si nemohu odpustit za naprosto úžasnou závěrečnou epizodu, která musí zahřát u srdce každoého fanouška scifi.(11.9.2019)

 • Idaho
  ***

  Celou galaxii napadli zvrácení emzáci, kteří ničí jednu hvězdu za druhou, a jediný, kdo se jim může postavit, je obří mech zvaný Gunbuster, pilotovaný dvěma mladými dívkami. Na Gunbusteru mě nejvíce zaujala atmosféra, která jako by vypadla ze sci-fi románů Roberta A. Heinlaina či Joe Haldemana, takže při sledování vesmírných výpočtů z děrné pásky se mi mírně zakalily oči. :-) Ke kladům ještě přidám skvělou audiovizuální stránku. Zápory: kýčovité, povrchní (hysterické záchvaty a slzy prostě u mě není psychologická hloubka). 50 %(12.3.2008)