Výjimečnost Věry Chytilové je podle mě v tom, že zatímco většina českých režisérů se snaží diváky sdružovat, tmelit a konejšit, ona chce všechny rozhádat. Úplně klidně natočí posměšnou grotesku o dvou machistických prasatech, která znásilní ženu a ta je na oplátku vykastruje. Ten film má daleko k řemeslné dokonalosti, není vůbec názorově vyvážený atd., ale taky se o to vůbec nesnaží. Chytilová nechce diskutovat, nechce předkládat věcné argumenty, není korektní. Je to rázná - někdo by řekl hysterická - rozhněvaná žena, která každým filmem cosi nepříjemného zakřičí a s uspokojením pak sleduje nadílku polemik, kterou tím vyvolala. Pastičky jsou - stejně jako Hra o jablko - film jednostranně zaměřený proti mužům: Tvrdí, že muži jsou sobecká, sebestředná, sexem posedlá zvířata, neschopná přijímat odpovědnost. Efekt filmu je účinný: ženy jsou režisérce vděčné, že tak břitce řekla něco, čeho by se samy neodvážily a sama nese na svých bedrech následky v podobě odsouzení od - a to je zajímavé - jiných žen. Všimněte si totiž, že Chytilovou nejhlasitěji kritizují vesměs zase ženy. Muži jsou extrémismem toho filmu dotčeni, protože vědí, že takoví nejsou, ale aby to dokázali, musejí zatnout zuby a předstírat, že kritiku "takových" vpodstatě vítají. No a mazaná režisérka se neviditelně směje za svými tmavými brýlemi, protože i zcela průměrným filmem dosáhla toho, co chtěla. 60%(5.9.2006)

• Charon11

Slabé hodně slabé na paní režisérku jakou je jistě výrazná postava českého filmu Věra Chytilová. Bohužel od Kopytem sem, kopytem mě nějak již nedokáže přesvědčit o tom, že mi má umělecky co říci. Mám prostě rád její starou tvorbu, a pokud se najde někdo, kdo jí ještě dá peníze na pěkný film, tak se budu těšit. Tohle mě nebavilo a považuji to za špatný scénář a tomu odpovídající režii.(19.11.2009)

• Chermy

Možná jsem větší puritán, než jsem si myslel, ale takovou prasečinu jsem už dlouho neviděl! Ba první scéna se tyčí v mém top nechutných scén! Buďto nemá Věra Chytilová vůbec žádný smysl pro humor, nebo je špatná režisérka, šílená moralistka nechutný čuně a nebo všechno dohromady!! Zbytečnost tohohle skvostu mi nikdo nevyvrátí a že to asi měla být komedie jsem taky nějak nepochopil(26.5.2008)

• Djoker

Hlavní poselství filmu, že chlapi jsou jen nadržená prasata, která si zaslouží vykastrovat, jsem samozřejmě pochopil už z první rádoby metaforické scény, která mi však značně znechutila další sledování. Slušné herecké obsazení táhne celou dobu tento chaotický blábol z velkého průseru, ale jedno Chytilové upřít nelze. Jen ona je schopná natočit znásilnění takovým způsobem, že se u něho člověk ještě zasměje.(31.7.2011)

Tak jsem přišla komentovat s tím, že napíšu, proč má tenhle film jen 54 % a jiné daleko horší české filmy mají daleko víc. Myslela jsem, že klukům sáhli na to jejich nejcennější a to se jich dotklo a my holky jsme je prostě nepřehlasovaly. Ale kupodivu to tak není.........? .Podle mě má zasloužené ****, rozhodně si budu ještě dlouho pamatovat, o co v tomhle filmu šlo, narozdíl od kupy dalších, které jsem viděla mnohem později a přitom e mi z hlavy dávno vypařily.(9.5.2008)

• - Natočeno podle skutečné události. (M.B)

• - Milroslav Donutil získal v r.1998 Českého lva za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)