Tak jsem přišla komentovat s tím, že napíšu, proč má tenhle film jen 54 % a jiné daleko horší české filmy mají daleko víc. Myslela jsem, že klukům sáhli na to jejich nejcennější a to se jich dotklo a my holky jsme je prostě nepřehlasovaly. Ale kupodivu to tak není.........? .Podle mě má zasloužené ****, rozhodně si budu ještě dlouho pamatovat, o co v tomhle filmu šlo, narozdíl od kupy dalších, které jsem viděla mnohem později a přitom e mi z hlavy dávno vypařily.(9.5.2008)

Dokonale černohumorny a taky stejně tak vtipny a dokonalá pomsta, jakou by měli schytat všichni znásilňovači, protože ve skutečnosti to neni žádná sranda. Chytilová se toho ujala fakt zvostra a nasadila vynikajici herce. Donutil si zahrál skvělyho vtipnyho pakoše a Hanák černohumornyho hláškujícího samce. Stivínová jako oběť a odplata skvělá. Do toho dalši vedlejši vtipny postavičky, ktery sice často přehnaně až divně hrajou, ale to už je holt Chytilová... "Kastrát... takže já jsem kastrát?" Chchch. "Budete vyvolávat dokonale tuhý dojem." Chchch.(20.1.2014)

• Chermy

Možná jsem větší puritán, než jsem si myslel, ale takovou prasečinu jsem už dlouho neviděl! Ba první scéna se tyčí v mém top nechutných scén! Buďto nemá Věra Chytilová vůbec žádný smysl pro humor, nebo je špatná režisérka, šílená moralistka nechutný čuně a nebo všechno dohromady!! Zbytečnost tohohle skvostu mi nikdo nevyvrátí a že to asi měla být komedie jsem taky nějak nepochopil(26.5.2008)

• Lukoye

Nikterak originální ani zpracováním ani hereckými výkony, tedy vyjma Hanáka, kterého jsem ale ještě nezažil zahrát špatně. Myslel jsem, že filmy tohoto ražení, prvopostrevoluční jsou přežité a kocovina z opojení svobodou, kýčem neskrávaným obžerstvím je za námi. Věra Chytilová dokazuje, že tomu tak zdaleka není a stále si jede ve své stopě. Byl jsem z tohoto filmu steně znechucen jako z americké tisicidílné seriálové produkce. A to ani nemluvím o tom reálném kleštění vepřů na začátku.(2.7.2003)

89% - Tohle pro mě není žadná komedie. Naopak. Ve filmu je velmi zajímavě zachycena mužská sobeckost, ženská mstivost, a závislost kariéry na sexualním životě. Hodně syrová a nelichotivá podívaná s výborým výběrem hudby (violoncellová sonáta A. Schnittkeho po kastraci dvou ústředních hrdinů je neskutečná), vynikajícími hereckými výkony, a s režií, jak to umí jen ona :o)(28.9.2005)

• - Milroslav Donutil získal v r.1998 Českého lva za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)

• - Natočeno podle skutečné události. (M.B)