poster

Jed

 • anglický

  Pretty Poison

 • český

  Jedovatý půvab

  (festivalový název)

Thriller / Drama / Romantický / Komedie

USA, 1968, 89 min

Režie:

Noel Black

Předloha:

Stephen Geller (kniha)

Scénář:

Lorenzo Semple Jr.

Kamera:

David L. Quaid

Hudba:

Johnny Mandel

Producenti:

Noel Black

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
 • Una111
  ***

  Připadá mi to jako dost jedovatý elixír - namixovat thriller, drama, romantiku a komediální prvky. Ale když vzniklý elixír podrobíme jednoduché chemické analýze, zjistíme, že komedie v něm byla pouze ve stopovém množství, romantika dokonce chyběla vůbec. Drama ano, thriller také - někomu tam bude téhle příměsi málo, já nepotřebuji moc a mám neklidné sny. - - - Co se hereckých výkonů týče, zdálo se, že v Perkinsově podání to byla úplná klinická studie psychopata! Výkon jeho partnerky byl o nějakou tu třídu níž. Myšlenka filmu byla myslím neotřelá, což mu spolu s ostatními kvalitami zajistilo mé 3*, přesněji 3,5.(13.1.2019)

 • Slarque
  ***

  Perkinsův ustrašený hrdina, který si hraje na tvrďáka, vypadá jako komický protipól k jeho nejslavnější roli. Ale scenáristicky ani režijně dvakrát nevyšlo to lavírování mezi romantickou komedií a kriminálním thrillerem. Také Tuesday Weld má pouze jiné přednosti než herecký talent. Ale jinak je to zajímavý film. A vystačí si s minimem vedlejších postav.(19.9.2010)

 • 5150
  ***

  První půlka je docela zábavná. Nechybí jí zajímavá zápletka a pohodová atmosféra. Nicméně s postupem času film začíná přecházet do vážnější polohy a to už není jaksi ono. Nakonec ani pointa to moc nevytrhne. Takže škoda, protože Anthony Perkins coby psychicky narušený mladík nemá chybu..(7.1.2007)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.72/112(2.9.2009)

 • Skip
  ***

  Fantazie je velký dar, ale někdy holt danajský. Zpočátku to bylo až komické, ale úsměv brzy trnul na rtech. Škoda velmi podprůměrného výkonu Tuesday Weld, která film dost shazovala.(24.1.2008)

 • Tuesday Weld

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace