poster

Candy Candy (TV seriál)

 • Japonsko

  キャンディ・キャンディ

 • Japonsko

  Kyandi Kyandi

Animovaný / Rodinný / Drama / Romantický

Japonsko, 1976–1979, 47 h 55 min (Minutáž: 25 min)

 • Opsha
  **

  Další věc z mého dětství, servírovaná TV Premiéra- tentokrát japonská kreslená červená knihovna s nechutně vlezlou titulní písničkou (tuším že na úvod byla česky, v závěrečných titulcích japonsky)- nijak mě to nebralo ani jako malého. BTW Ony, pokud se dobře pamatuju tak by ti plány moc dlouho nevydržely, neb ten chlapec velice brzo v seriálu zařval.(4.11.2007)

 • stub
  *****

  Nádherná legendární záležitost, ideální vstupní brána do světa anime (zvláště pro záp. diváka), která "bohužel" nastaví tak vysokou laťku, že jí následně může konkurovat jen máloco. Idea děvčátka, které rozdává radost všude kolem a kromě dobrého životního pocitu z toho moc nemá, je sice poněkud omšelá, avšak zde dovedená k naprosté dokonalosti. Na seriál nelze zapomenout, v době, kdy jsem žil jako největší sígr se objevilo tohle jako přízrak a umožnilo mi neztratit kontakt s opravdovými životními hodnotami - těžko se to vysvětluje, snažím se zkrátka naznačit, jakou sílu seriál obsahuje. Chválit kvalitní výtvarnou stránku či hudbu je až jaksi nadbytečné, musím však podtrhnout skvěle napsané postavy - samozřejmě trošku zjednodušené a archetypální, avšak dostatečně plné a životné, aby si k nim divák mohl najít tu pravou cestu. Jo a za nadabování si Táňa Vilhelmová rozhodně zaslouží pochvalu... Neskutečná škoda, že je zakončení ušito (byť zručně a kvalitně) horkou jehlou - kvůli neshodám mezi autorkou a grafičkou se dílo uzavřelo předčasně a po více než 30-ti letech už patrně nelze očekávat, že by se na tom ještě něco změnilo...(12.1.2008)

 • Zapinka
  *****

  to je moje dětství. Milovala jsem Candy strašně moc! I když někdy sem si řikala, že je až moc hodná až je hloupá a přála jsem si, aby někdy něco udělala, aby jí každej nasr.. na hlavu:) Byla to moje srdeční záležitost a vždycky bude. Ráda na ní vzpomínám a jak mi jí máma nahrávala na kazetu a já se na ní stále dokola dívala a dívala a nedokázala se od ní odtrhnout. A strašně mě štve, že už jí nikdy neopakovali, a že je tak těžko k sehnání:( ráda bych se na ní zase po tolika letech podívala. Nikdy na tenhle seriál nezapomenu.(6.5.2011)

 • amlug
  ****

  Anime známá i z českých obrazovek, bohužel v češtině dnes nesehnatelné. Ač by mě to v mém věku už trápit nemělo neb tento seriál je určen spíše dětem. Přesněji japonským dětem. Je to přeci jen drsnější a emotivnější než opička žovka či krteček (i když od té doby co krteček rodil, už si člověk nemůže být jistý ničím). Co jsem se dočetla tak v některých zemích se rozhodli zastírat smrt jedné z hlavních postav prostým nahrazením slov "je mrtvý" slovy "je velmi nemocný ". Zajímalo by mě jak dětem vysvětlili, že nemocnému dělají pohřeb a že už se s ním od té doby nikdo nebaví. Ve francouzské verzi navíc seriál sestříhali tak, aby dospěl k líbivému romantickému konci. Ale myslím, že i české děti ocení svižnost děje a různorodost postav. Jó a Terrius G. Granchester, toho oceňuju do dneška:)(7.4.2009)

 • Medinka
  *****

  Vzhledem k mojí ikonce je asi jasné, že jsem Candy měla moc ráda. Bylo mi tak deset, takže jsem se pro ní hodně nabrečela (stejně jako můj starší brácha), protože tenhle seriál pro děti byl ke své hlavní hrdince zatraceně krutý. Nebyla to pohádka, byl to animovaný život - ano, můžete být dobří, mít přátelé, odvahu a odhodlanost, ale v životě to neznamená, že všechno dopadne dobře a že každý jednou bude šťastný....To tehdy bylo pro nás, jako pro děti, nepředstavitelné a děsivé. Uznávám, dnešní děti by v deseti nebo třinácti nad Candy nehnuly brvou, ale s tím už těžko někdo něco udělá...(8.10.2011)