poster

Candy Candy (TV seriál)

 • Japonsko

  キャンディ・キャンディ

 • Japonsko

  Kyandi Kyandi

Animovaný / Rodinný / Drama / Romantický

Japonsko, 1976–1979, 47 h 55 min (Minutáž: 25 min)

 • Medinka
  *****

  Vzhledem k mojí ikonce je asi jasné, že jsem Candy měla moc ráda. Bylo mi tak deset, takže jsem se pro ní hodně nabrečela (stejně jako můj starší brácha), protože tenhle seriál pro děti byl ke své hlavní hrdince zatraceně krutý. Nebyla to pohádka, byl to animovaný život - ano, můžete být dobří, mít přátelé, odvahu a odhodlanost, ale v životě to neznamená, že všechno dopadne dobře a že každý jednou bude šťastný....To tehdy bylo pro nás, jako pro děti, nepředstavitelné a děsivé. Uznávám, dnešní děti by v deseti nebo třinácti nad Candy nehnuly brvou, ale s tím už těžko někdo něco udělá...(8.10.2011)

 • Kri-kri
  *****

  Přestože tento anime seriál v letech 1994-95 vévodil programu Premiéra TV, mé pozornosti téměř unikl. Matně se mi z té dávné doby vybavuje pár epizod s Anthonym, jeho následné smrti a asi tři nebo čtyři díly z londýnské misijní školy. Nostalgii tudíž v hodnocení použít nemohu, ale i přesto si Candy zaslouží plný počet a už patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Jsem rád, že se mi tento jedinečný seriál podařilo sehnat téměř komplet v češtině a mohu si tak plně vychutnat ty dojemné, srdcervoucí a smutné scény, při nichž oko zaručeně nezůstane suché. Během děje se divák stane svědkem několika nečekaných úmrtí, bolestného rozchodu Candy s Terrym a mnoha dalších, ne zrovna radostných událostí. Velký důraz je zde kladen na přátelství, sociální rozdíly, pokrytecké zapírání vlastní identity v zájmu rodinné soudržnosti, péči o nemocné, víru i protiválečnou tématiku. To vše je srozumitelnou formou obsaženo v tomto víc jak 30 let starém (u nás bůh ví proč prezentovaném coby dětském) animovaném seriálu, jenž je vykreslen až příliš realisticky - kladné postavy umírají, zatímco sviním se nic nestane, přesně jako v životě. Bohužel, repríza Candy na českých TV nebude již nikdy uskutečnitelná, neboť svině z vedení primitivní Primy nemilosrdně zlikvidovaly český dabing. Zde můžete shlédnout ukázku z 25. dílu v češtině: http://www.youtube.com/watch?v=H-sbgMSMK88 95%.(29.10.2008)

 • Opsha
  **

  Další věc z mého dětství, servírovaná TV Premiéra- tentokrát japonská kreslená červená knihovna s nechutně vlezlou titulní písničkou (tuším že na úvod byla česky, v závěrečných titulcích japonsky)- nijak mě to nebralo ani jako malého. BTW Ony, pokud se dobře pamatuju tak by ti plány moc dlouho nevydržely, neb ten chlapec velice brzo v seriálu zařval.(4.11.2007)

 • Zapinka
  *****

  to je moje dětství. Milovala jsem Candy strašně moc! I když někdy sem si řikala, že je až moc hodná až je hloupá a přála jsem si, aby někdy něco udělala, aby jí každej nasr.. na hlavu:) Byla to moje srdeční záležitost a vždycky bude. Ráda na ní vzpomínám a jak mi jí máma nahrávala na kazetu a já se na ní stále dokola dívala a dívala a nedokázala se od ní odtrhnout. A strašně mě štve, že už jí nikdy neopakovali, a že je tak těžko k sehnání:( ráda bych se na ní zase po tolika letech podívala. Nikdy na tenhle seriál nezapomenu.(6.5.2011)

 • ainny
  *****

  Moje první anime, které jsem sice kdysi dávno neviděla celé, ale i tak zůstalo nezapomenutelným. Candy má všechno, co mám ráda - krásný příběh, hudbu a lásku. Ale čas pomalu smývá děj v mých vzpomínkách, takže přišla chvíle na její návrat na výslunní. Začala jsem ji překládat...(5.9.2013)