Elita

Antitrust

Elita

Thriller / Krimi / Drama

USA, 2001, 105 min

Nekdo si stezuje na slaby a neuveritelny dej nebo nekter herce ci, ze takove tema je jen pro pocitacove nadsence. Da se to brat v potaz, ale ja se dobre bavil a (Tim Robbins) mi opravdu pripominal vseobecne znameho ted uz byvalou jednicku Microsoftu. Na podobne tema je filmu az zalostne malo, takze jsem rad za kazdy novy do vinku. 70%(29.3.2009)

Nádherný film z prostředí počítačové firmy, který dokáže oslovit i výpočetní technikou nesažené jedince. V thrilleru hraje neohroženého programátora Ryan Phillippe, jeho herecké výkony se mi začínájí čím dál víc líbit, jenž neví komu může věřit a tak věří především sobě a svým kamarádům z "garáže".(10.7.2008)

Ako náhle sa oboznámime so zápletkou, začína to byt až príliš predvídateľné a miestami ukrutne nereálne, až to jedného rozčúli. Inak ale, celkom schopný krimi thriller z netradičného prostredia. Zopár zvratov a sem tam nejaké to napätie. Ako realita je to trochu prehnané, niečo pravdy na tom ale určite bude...(26.7.2013)

• Haymar

Film kde mě ale vážně totálně nesedlo obsazení! Ryan Phillippe jako mladý elitní pc-programátor... Křehká Leigh Cook coby jeho kolegyně... Claire Forlani jako nevypočitatelná potvora... a Tim Robbins aka korporátně korporátní záporák... A nebo že by to bylo spíš tím, že tam všichni zúčastnění tak příšerně, unaveně a znuděně hráli (úplně bez šťávy - měli to snad ve scénáři nebo byl rejža takový jelito?!)? Prostě mě to vůbec nebavilo!(1.7.2010)

Vcelku se tento film neda hodnotit normalnim zpusobem protoze kdyz ho uvidi 30 lidi tak 2 tretiny vubec nepochopi o cem ze to vlastne bylo... A je to skoda! "Tento film nema rad Billa Gatese a Bill Gates nema rad tento film!" Pro me je tohle film jako by byl natoceny na mou zakazku. Nejsem sice zastancem "hnuti OpenSource" ale na druhou stranu tuto aktivitu neodsuzuji. A protoze jsou pocitace muj konicek ze vsech nejvetsi, tak jsem byl absolutne nadsem a poprve jsem ho videl v jeden den hned 2x! Ale jak jsem napsal je to jen pro zasvecene do daneho tematu a s tim pochopitene pada celkove hodnoceni filmu, coz je skoda! Podobna situace je i s filmem Nebezpečný kód (Takedown), ktery hodnotim podobne... ;-)(26.3.2006)

• - Jeden z programátorov má vedľa seba na stene plagát k filmu Hackeri (1995). (Real Tom Hardy)

• - Postava Garyho Winstona (Tim Robbins) a jeho spoločnosti NURV má reprezentovať Billa Gatesa a jeho Microsoft. Odkazy: Garyho výzor, sila NURV, kancelárie sú prezývané ako "kampus", sídlo spoločnosti je v daždivom regióne Pacific Northwest, Gary vlastní rozľahlý dom pri jazere, jedna z postáv pracujúcich v NURV sa volá Redmond Schmeichel – Redmond je sídlo Microsoftu, Garyho pravá ruka nie je úplný geek a je holohlavý – Steve Ballmer z MS, na Garyho párty hrá upravená verzia pesničky "Heroes", ktorá sa často objavovala v reklamách Microsoftu z konca 90. rokov. (Real Tom Hardy)

• - Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe. (Drom)